Szwecja: Po raz pierwszy od marca nie odnotowano żadnego zgonu na Covid-19

Flaga Szwecji - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

W niedzielę w Szwecji po raz pierwszy od 12 marca nie odnotowano żadnego przypadku zgonu związanego z Covid-19. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w porównaniu z innymi krajami skandynawskimi jest jednak w Szwecji wysoki i wynosi 4395.

W Danii na Covid-19 zmarło 571 osób, w Finlandii 316, w Norwegii 236.

„Dziś nie otrzymaliśmy informacji o żadnym przypadku zgonu, ale jak zwykle ma to miejsce w weekend dane mogą zostać przekazane z opóźnieniem” – poinformował Henrik Josephson z biura prasowego szwedzkiego Urzędu Zdrowia Publicznego.

W Szwecji pierwszy zgon osoby zakażonej koronawirusem odnotowano 11 marca. Dotychczas potwierdzono w tym kraju ogółem 37 542 przypadki infekcji koronawirusem, wzrost o 429 w ciągu ostatniej doby.

W związku z wciąż trudną sytuacją epidemiczną w Szwecji kraje skandynawskie postanowiły nie otwierać swoich granic z tym krajem. Od 15 czerwca możliwe ma być podróżowanie między Danią a Norwegią.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Jaka jest średnia wieku zmarłych na Covid-19? [DANE]

PAP/PJ

1 KOMENTARZ

 1. ▌▌A u nas? Epidemia chinki „już wygasa”, dlatego rośnie liczba zarażonych i ofiar śmiertelnych…

  .

  Co do Szwecja vs. Etatyzm:

  ● Straty gospodarcze spowodowane wirusem chińskiej grypy: ŚLADOWE — trudne do odróżnienia od gorszego sezonu zwykłej grypy.

  ● Straty spowodowane szaleństwami etatystycznych rządów ręcznego sterowania gospodarką: GIGANTYCZNE — na miarę wojskowej hunty gen. Jaruzelskiego stanu wojennego i doprowadzenia Polski i Polaków do całkowitego bankructwa…

  .

Comments are closed.