Gliński o piosence Kazika: „Rządzący nie złamali zakazu, bo go nie było”

Piotr Gliński/Kazik/Fot. Flickr/YouTube
Piotr Gliński/Kazik/Fot. Flickr/YouTube

Kazik Staszewski udzielił ostatnio wywiadu „Rzeczpospolitej”, w którym odniósł się do swojego utworu „Twój ból jest lepszy niż mój”. Wyjaśniał, że nie odnosił się bezpośrednio do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu, ale do tego, że „inni tego nie mogli zrobić”. Słowa muzyka skomentował na Twitterze wicepremier Piotr Gliński.

Kazik wyjaśniał, że jego piosenka nie jest o tym, że prezes PiS poszedł na cmentarz, żeby złożyć kwiaty na grobie mamy i symbolicznym grobie brata. – Tylko o tym, że inni tego nie mogli zrobić – mówił Kazik.

Moja piosenka jest o równości wobec prawa, o tym że są twórcy rozporządzeń, których te rozporządzenia nie obowiązują. Nie mówię, że Kaczyński napisał rozporządzenie, ale jego ludzie. Pamiętam, że poza telewizją publiczną oburzenie wizytą na cmentarzu było powszechne. Nie tylko ludzie opozycji i z nią sympatyzujący byli oburzeni – dodał.

Na te słowa zareagował na Twitterze wicepremier Piotr Gliński. „W związku z wywiadem Kazika dla „Rz” jeszcze raz podkreślam, że nie było żadnego rozporządzenia nakazującego zamknięcie cmentarzy. Decyzje o ewentualnym zamknięciu podejmowały ich zarządy” – stwierdził polityk.

„Rządzący nie złamali więc żadnego zakazu, bo takiego nie było. Teza o rzekomym złamaniu równości wobec prawa to polityczna propaganda, na którą, niestety, wielu się nabiera” – przekonywał.

„Żyjemy wciąż w systemie medialnego kłamstwa, który potrafi oszukać nawet ludzi tak bystrych jak Ilona Łepkowska, Piotr Zaremba czy Kazik Staszewski” – twierdził minister kultury.

Źródła: Twitter/rp.pl

5 KOMENTARZE

  1. Oczywiście Pan Gliński nie mówi prawdy bo pomysł zamknięcia takich miejsc jak cmentarze czy place zabaw wyszedł od głupiego i nawiedzonego min. Szumow…..go a to przecież rząd. Teraz Pan Gliński chce zwalić na media tą niewygodną prawdę.

  2. Jak można kogoś krytykować za to , że poszedł na cmentarz w rocznicę rocznicy smoleńskiej? Toż to barbarzyństwo najwyższego stopnia. Promować kłamliwą, nijaką piosenkę i udawać,że się nie wie jakim cudem znalazła się na pierwszym miejscu lipnej listy przebojów. To dopiero ideowe komuchowo.

  3. ahha zakazu przesiadywania w dowolnej odległości w restwuracjach też nie było, noszenia maseczek nakazu też nie było, przymusu szczepien też nie będzie. Korona wirusa nie ma!

  4. Gliński największy cymbał wśród pisiorów i szkodnik. Kupił nasze dzieła narodowe za 500 ml. a forsę przekazał do austriackiego banku jakiemuś podszytemu hrabiemu. To przygłup. Pamiętacie jak kaczor mu powiedział, że będzie premierem – a ten bałwan tworzył gabinet.

Comments are closed.