Lekarz Berlusconiego: „Koronawirus już nie istnieje. Ktoś terroryzuje kraj”. Te słowa wywołały burzliwą dyskusję we Włoszech

Alberto Zangrillo, lekarz ze szpitala San Raffaele w Mediolanie.
Alberto Zangrillo, lekarz ze szpitala San Raffaele w Mediolanie. (Ansa/PAP/EPA)

„Z klinicznego punktu widzenia koronawirus już nie istnieje” – te słowa ordynatora oddziału intensywnej terapii szpitala w Mediolanie wywołały burzę we Włoszech. Naukowcy zarzucili mu przekazywanie niebezpiecznych i błędnych informacji.

Profesor Alberto Zangrillo ze szpitala uniwersyteckiego San Raffaele i lekarz byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego nie ma wątpliwości co do faktów dotyczących koronawirusa.

„Miesiąc temu słyszeliśmy, że epidemiolodzy obawiają się nowej fali zakażeń na przełomie maja i czerwca oraz wielu zajętych łóżek na intensywnej terapii” – powiedział w wywiadzie dla telewizji RAI.

Podkreślił, że to, iż wirus z klinicznego punktu widzenia nie istnieje potwierdzają badania przeprowadzone w jego szpitalu, a także inni naukowcy, między innymi z uniwersytetu Emory w Atlancie w USA. W ocenie Zangrillo „ktoś terroryzuje kraj”.

W poniedziałek w wywiadzie dla włoskiej telewizji publicznej słowa Zangrillo potwierdził rektor uniwersytetu San Raffaele Enrico Gherlone. Jak podkreślił, taki komunikat ma wartość „pocieszającą” i niesie z sobą następujący przekaz: można wychodzić, podróżować, ale wciąż z zachowaniem środków ostrożności.

Awantura wśród naukowców i lekarzy

Przeciwko tezie lekarza protestują naukowcy z komitetu doradzającego rządowi Włoch w sprawie epidemii.

Koordynator komitetu techniczno-naukowego Agostino Miozzo oświadczył, że taka teza nie ma poparcia w dowodach. „Tego typu powierzchowne i wprowadzające w błąd stwierdzenia są zdecydowanie niebezpieczne w obecnym krytycznym momencie przejścia z fazy zamknięcia nie tylko Włoch, ale także całego świata” – ocenił Miozzo.

Zaskoczenie i niezadowolenie wyraził szef krajowej Rady Służby Zdrowia profesor Franco Locatelli. „Wystarczy spojrzeć na liczbę potwierdzonych nowych przypadków zakażeń każdego dnia, by mieć dowód dalszego krążenia wirusa we Włoszech” – powiedział.

Polemikę wywołała także wypowiedź szefa kliniki chorób zakaźnych szpitala w Genui Matteo Bassettiego, który w wywiadzie dla agencji Ansa postawił tezę, że koronawirus zmodyfikował się i nie ma już takiej „siły ognia”, jak dwa miesiące temu. Podkreślił, że mówi to jako lekarz walczący „w terenie”. W tym momencie obraz kliniczny choroby i jej przebieg jest łagodniejszy niż kilka tygodni temu. „To oczywiste, że dzisiaj choroba Covid-19 ma inny przebieg, znacznie lżejszy” – tłumaczył. Powołał się przy tym na wyniki obserwacji pacjentów w swoim szpitalu.

Zdanie Zangrillego i Bassettiego podziela Massimo Clementi  z  Uniwersytetu Vita Salute w San Raffaele. „Obserwujemy pacjentów ze znacznie niższym poziomem miana wirusa niż w pierwszej połowie marca. To sprawia, że choroba ma lżejszy przebieg” – oznajmił.

„Nie ma żadnego dowodu naukowego wskazującego na to, że wirus SarsCov2 zmutował się” – oświadczył w odpowiedzi lekarz Giuseppe Ippolito z rzymskiego szpitala zakaźnego Spallanzani.

Jego zdaniem fakt, że jest teraz mniej ciężkich przypadków to dowód na to, że rezultaty przynoszą kroki na rzecz ograniczenia szerzenia się wirusa.

Przed przekazywaniem błędnych informacji przestrzegła wiceminister zdrowia Włoch Sandra Zampa.

Źródła: reppublica,it, PAP, NCzas.com

10 KOMENTARZE

  • Na podstawie twierdzenie Gödla należy przyjąć, że koronawirus istnieje. Nie mamy bowiem dowodu na jego nieistnienie!

   • a to nie w tą stronę dziaała Panie. Wychodzisz z twierdzeniem to musi się ono obronić bo jak nie to do śmieci ;)

    • Szanowny Master, proszę udowodnij mi istnienie Boga!
     Panie Master, Pana Boga też do śmieci wyrzucisz?
     A tak nawiasem. w zamierzeniu miała to być ironia i sarkazm!
     Na koniec pozdrawiam bez żadnych złych intencji.

 1. Takich wypowiedzi juz niebawem na DNIACH będzie wiecej… Rządzącym pałą się już stołki i będą szukac kozłów ofiarnych za wlasne decyzje ..

 2. A Gates już kombinuje jak tu światu podrzucić jeszcze troszeczkę świruska. Na razie się waha, czy ma być dokładnie ten sam (jeszcze parę beczek zostało) czy już odpalać SARS 3 … Niejaki mój kolega ministrant Szajkowski też chyba wyczuwa psychikę Gatesa i już gada od jakiegoś czasu o drugiej fali. Na domiar złego zrobił się z niego piznesmen i nakupił cały wagon maseczek. Dokładnie jest tak jak w tej w piosence Rosjan – wszyscy mają jakiś chytryj plan

 3. Nie obwiniajcie wirusów.
  To jest terrorystyczny atak na ludzkość. W 1918 i 1958 r. były wielokrotnie poważniejsze epidemie i nie było rozwalania gospodarki, histerii, zamordyzmu. Każdy kto wspiera i wykonuje rozkazy kontrolerów powinien mieć świadomość, że „pandemia” jest elementem planu depopulacyjnego i wy też zostaniecie wyeliminowani.
  Wszystko to zostało zaplanowane. W 2005 roku w City**fLo_ndon odbyło się zebranie mas_onów i jeden z nich ujawnił szokujące plany (atak wirusowy na Chiny i globalna pandemia, nuklearna wymiana, padł cel 50% redukcja populacji…).
  W maju 2010 r. pojawił się raport „The Rock***ler Foundation”. Raport jest dostępny w sieci i nie jest tajemnicą… – pandemia, maski, pomiary temperatury, kontrole, lockdowny, likwidacja praw i swobód obywatelskich, wzorowanie się na reżimie chińskim, zatrzymanie gospodarki i życia – wszystko po to, abyście zrezygnowali z prywatności i suwerenności na rzecz „bezpieczeństwa”.
  12 września 2019 r. podczas wspólnego szczytu UE-WHO ogłosili „10 działań na rzecz szczepień dla wszystkich” – min. „paszport szczepień dla obywateli UE”.
  18 września 2019 r. w Wu_han chiński rząd przeprowadził ćwiczenia, gdzie symulował odpowiedź na…. nowy szczep koronawirusa.
  W październiku 2019 r. odbyło się „Ev* ent 201”. Było to symulowane ćwiczenie pandemiczne koncentrujące się na koronawirusie – sponsorowane min. przez Bi_ll & Me_linda Ga_tes Foundation.
  W październiku 2019 w Wu_han odbyły się międzynarodowe igrzyska wojskowe.
  W grudniu 2019 r. Chiny zgłosiły pierwsze przypadki Covid19.
  W 2020 roku Fundacja Roc* kef el*lera w raporcie domaga się stworzenia centralnej bazy danych DNA, stworzenia armii “Healthcare Corps” do testowania, nadania każdemu numeru identyfikacyjnego, statusu zaszczepienia i śledzenia wszystkich – aż do wynalezienia szczepionki lub lekarstwa…, integracja z innymi systemami (twój dostęp do wszystkiego – zatrudnienia, usług, transportu…).
  „Nie wracamy do normalności” – W białych księgach opublikowanych przez globalistów z Imper_ial College of London, jak również MIT, jest przedstawiony plan użycie „fal” otwierania gospodarek na miesiąc, a następnie blokowania na dwa miesiące (kwarantanna). Ma to trwać do momentu opracowania szczepionki, co może potrwać lata.
  Wszystko to jest oparte o wielkie oszustwo – fałszywe prognozy, medialną histerię i fałszywe testy.
  Testy są często zanieczyszczone i fałszywe. Badania naukowe wykazały, że poziom błędu – fałszywie pozytywnych wyników wyniósł aż 80%.
  Testy oparte są na teście RT-PCR lub PCR, który jedynie izoluje genetyczne sekwencje RNA / DNA i nie może udowodnić związku przyczynowego ani powiedzieć, czy ta sekwencja genetyczna ma coś wspólnego z twoim stanem zdrowia. Zatem pozytywny lub negatywny wynik nie ma znaczenia, jeśli chodzi o stwierdzenie, czy domniemany „wirus” ma coś wspólnego ze stanem zdrowia lub zdolnością do „zarażenia” innej osoby.
  W UK testują nową generację szczepionek, która spowoduje silną reakcję immunologiczną przez modyfikację kodu genetycznegp człowieka i to będzie działać do końca życia!!!. Organizm będzie produkował przeciwciała pomimo, że nie jesteś chory!! – efektem będą choroby autoimmunologiczne (autoagresja) i układ obronny będzie atakował nasze komórki (mające ten zmodyfikowany kod genetyczny)!!
  Nie bójcie się wirusa, ale tego co oni z wami robią lub zamiarzają zrobić (antybiotyki, pestycydy, glyfosat, aspartam w pożywieniu, zatrucie aluminium i promieniowaniem elektromagnetycznym (szczególnie 5 G), toksyczne szczepionki, zniszczenie gospodarki, bezrobocie, głód, zamordyzm, medyczna tyrania i depopulacja).
  W latach 1968–1969 grypa w Hong Kong zabiła 30 000 Polaków, 100 000 Amerykanówm, milion zmarło na całym świecie. Woodstock zagrano latem 69 roku. Nie było zamknięcia gospodarki!!

Comments are closed.