Prawie 800 złotych za stwierdzenie zgonu na koronawirusa. Wojewoda szuka chętnych lekarzy

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP

Wojewoda mazowiecki poszukuje lekarzy, którzy będą stwierdzać zgony osób zakażonych koronawirusem, które zmarły poza szpitalem. Chętnych do pracy jednak brakuje, mimo że za stwierdzenie jednego zgonu można zarobić blisko 800 złotych.

Lekarze otrzymują specjalne środki za stwierdzenie zgonu na koronawirusa osób, które zmarł poza szpitalem. Za jednorazową „akcję” można zarobić 738 złotych, jednak chętnych do tego brakuje.

W związku z tym wojewoda mazowiecki szuka osób, które byłyby gotowe podjąć się tego zadania. Dodatkowo lekarz za pozostawanie w „gotowości do wezwania” miałby otrzymywać 49 złotych.

Urząd wojewody nie podaje ilu dokładnie koronerów szuka, a jedynie podkreśla, iż zapotrzebowanie będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Ponadto lekarzom przysługują specjalne środki na zakup środków ochronnych. Zwrot wynosi 250 złotych za zakup jednorazowych środków ochronnych, dodatkowo pokrywany jest zwrot kosztów dojazdu.

W sumie zatem kwota za przybycie na miejsce zdarzenia i stwierdzenie zgonu osoby zakażonej koronawirusem to ponad 1000 złotych.

Źródło: money.pl

16 KOMENTARZE

  1. A Zimba,Zomowiec i Człowiek Ubrany W Chodnik Podłogowy nie chcą zarobić?Przecież wiedzą jak sobie radzić z zarazą!A kierowac zespołem mógłby wolnościowy magister filozofii,który twierdzi ze zagrożenia to w ogóle ni ma-a wszystko to wymysły pismaków i politykierów.

  2. albo niech rodzina zgłasza za połowę ceny, wtedy i taniej i więcej będzie zgonów na c-19, a jak widać o to chodzi…skoro do grypy i innych chorób zakaźnych takich „dotacji” nie ma.

  3. to jest kupowanie fałszywej diagnozy dla celów politycznych – lekarz, który się na to zgodzi, powinien być natychmiast usunięty z zawodu

    • przeczytaj jak wygląda służba zdrowia w USA i przestań podniecać się liczbami, tam za badania płaci ubezpieczyciel – lekarze tez tak sobie nie wysyłają na takie badania, bo w razie odmowy badania lekarz musi pokryć to z własnej kieszeni, więcej zarobi na innych badaniach (a właściwie to nawet nie lekarz zarobi tylko zarabia to placówka w której kontrakt ma lekarz)

  4. Napiszcie lepiej wprost że chodzi o to aby do każdego zgonu dokleić łatkę korona wirus. Komuś najwyraźniej zależy na tym aby siać panikę. Parodia normalnie

  5. Hahaha i co? Myślicie że naiwne baranki się najadły strachem przed waszym zmyślonym pseudo świrusem :D oj żeby to nie były wilki przebrane za owieczki 😈

Comments are closed.