Tak będzie w akapie. Ochroniarz rozbraja małolata z Antify uzbrojonego w karabin [VIDEO]

Ochroniarz ekipy telewizyjne rozbraja antifiarza z karabinem Źródło: Twitter/mPodczarski

Zabicie czarnoskórego George’a Floyda przez policjanta wywołało zamieszki w Minneapolis i okolicach. Radykalni lewicowcy prowokują starcia z policją, wszczynają burdy i niszczą mienie. W tych ekstremalnych warunkach okazuje się, że rację mieli klasycy idei wolnościowych.

„Jak będzie w akapie?” – swego czasu było to najpopularniejsze pytanie wolnościowej strony Internetu. Akap – inaczej anarchokapitalizm – to stan po upadku państwa. Zależności pomiędzy jednostkami opierają się w nim na ich indywidualnej suwerenności i wolnym rynku.

Obecna sytuacja w wielu amerykańskich miastach doprowadziła już do stanu anarchii. Jak się okazuje, powoli w tym chaosie pojawiają się przykłady na działanie mechanizmów, o których pisał m.in Robert Nozick, czy John Locke.

Tam gdzie nie ma policji pojawiają się prywatne inicjatywy obywateli. Ochronę daje również opłacana ochrona.

Świetny przykład na skuteczność prywatnej ochrony można zobaczyć na nagraniu, które stało się hitem Twittera. Widać na nim jak prywatny ochroniarz ekipy telewizyjnej rozbraja małolata z Antify uzbrojonego w karabin. Mężczyzna zadziałał szybciej i sprawniej, niż mogliby to zrobić ograniczeni procedurami policjanci.

Comments are closed.