Tuzy polskiej lewicy zachwycone bojówkarzami w USA. Podobne obrazki marzą im się w Polsce? [VIDEO]

Jan Śpiewak, Anna-Maria Żukowska, zamieszki w USA Źródło: PAP, YouTube/Onet, Twitter, collage

Policjant zabił czarnoskórego Goerge’a Floyda. Po tym wydarzeniu w USA wybuchły zamieszki. Podpalono komisariat, zdewastowano pocztę, pobito człowieka na śmierć. Godne potępienia? Nie dla polskiej lewicy.

Prawdziwe tuzy polskiej lewicy wypowiedziały się na temat zamieszek w USA. Oczywiście w sposób, którego można było się spodziewać po ludziach zaczytanych w różnego rodzaju prorokach rewolucji. Tłumaczą wandali jak mogą, solidaryzują się z nimi, a w ich wpisach czuć, że chętnie przeszczepiliby ten rodzaj „protestowania” na polski grunt.

Według Żukowskiej Kościuszko maszerowałby razem z Antifą

„Co by dziś robił Kościuszko? Bronił pomników, czy właśnie organizował oddział kosynierów? Kościuszko był rewolucjonistą, stawał po stronie tłamszonych i marginalizowanych” – taki wpis popełniła na Twitterze Anna-Maria Żukowska z Lewicy.

Lewicowa polityk namiętnie, kilka razy dziennie dodaje jakiś wpis broniący chuliganów z USA. „A czy Ci protestujący w stanach nie mogą po prostu wyjść na balkon i klaskać?” – zapytał ją jeden z Twitterowiczów.

„Nie mogą. Nie w kraju, w którym podziały rasowe są tak głęboko wrośnięte w kulturę, w każdy element państwa: wymiar sprawiedliwości, edukację, politykę, naukę, finanse, sztukę” – twierdzi Żukowska.

Podsumowując: od początku trwania zamieszek pani Żukowska przekonuje, że nie są one winą tych, którzy je wywołali. Nie jest ich winą, że kradną; że niszczą cudze mienie; ani to że pobili człowieka na śmierć. To wszystko wina białych.

Jan Śpiewak o okradających sklepy: to zdesperowani ludzie

„Korporacja kradnie miliardy biednym i klasie średniej niszcząc przy tym planetę? Cisza. Policja zabija czarnych w USA? Cisza. Zdesperowani ludzie niszczą sklepy? Świat się wali” – napisał na Twitterze lewicowy działacz miejski, Jan Śpiewak.

Ludzie na nagraniach, którzy wbiegają do sklepów, by kraść nie wyglądają jednak na zbyt biednych.

„Jeśli nie widzisz kto tu jest katem a kto ofiarą to znaczy, że jesteś po stronie opresji i złodziei” – pisze dalej Śpiewak.

Więc przypomnijmy, że te ofiary: spaliły komisariat, zdewastowały pocztę, zabiły człowieka i zmusiły parę prezydencką do ukrycia się w schronie.

Przykładów jest o wiele więcej

To tylko dwa przykłady, ale zamieszki cieszą się poparciem na wielu lewicowych forach. Poza politykami wpisy broniące zadymiarzy zamieszczają użytkownicy z lewicowym nakładkami na zdjęcia profilowe.

Artykuł usprawiedliwiający wandali pojawił się m.in. w „Gazecie Wyborczej”. Gwiazda Lewicy, Justyna Klimasara, zauważyła we wpisie amerykański rasizm, ale milczy nt przemocy którą stosują lewicowcy i czarnoskórzy.

Najwyraźniej polskiej lewicy zdaje się, że za oceanem trwa obecnie jakiś bunt mas robotniczych i podobny (nie)porządek marzy im się w Polsce.

 

Comments are closed.