Z początkiem czerwca wzmożona aktywność rosyjskich wojsk rakietowych

S-400, Moskwa pl. Czerwony.
S-400, Moskwa pl. Czerwony. (PAP/EPA)

Rosyjskie strategiczne siły rakietowe przeprowadzą ponad 100 różnych ćwiczeń podczas letniego okresu szkoleniowego – podało w poniedziałek tamtejsze Ministerstwo Obrony. Wzmożona aktywność wojsk rozpocznie się z początkiem czerwca.

„Podczas letniego okresu szkoleniowego Strategiczne Siły Rakietowe przeprowadzą ponad 30 ćwiczeń taktycznych z pułkami rakietowymi i ponad 70 specjalnych ćwiczeń taktycznych z logistycznymi i wojskowymi siłami bezpieczeństwa” – oświadczyło ministerstwo.

Działania będą obejmować pogłębianie zdolności bojowej między wieloma służbami. Według oświadczenia czas trwania i liczba działań szkoleniowych zostanie zwiększona.

„W jednostkach logistycznych czas wykonywania ćwiczeń w warunkach polowych zostanie wydłużony do jednego miesiąca. Ministerstwo zwiększy również liczbę ćwiczeń na poziomie pułku, batalionu i kompanii” – przekazał resort.

Podczas manewrów główny nacisk będzie kładziony na naukę obsługi nowych systemów rakietowych. Szeroko stosowane będą zaawansowane systemy uzbrojenia. Rosjanie będą też szlifować gotowość do walki w „szybkim trybie”.

3 KOMENTARZE

  1. Liderzy światowi z wiedzą o rosyjskich systemach rakietowych, nigdy nie pomyślą nawet o ataku na Rosję. Jest tam z czasów ZSRR wynalazek „Perimetr” nazywany w NATO „Martwa ręka”. Czujniki na całym terytorium Rosji nieprzerwanie analizują szereg czynników (drgania gruntu, jonizacja atmosfery, skład chemiczny otoczenia itd.). Powiedzmy zaczęła się wojna i agresor skutecznie zlikwidował sztab główny i cały rząd. Czujniki wyłapały anomalie i łączą się ze sztabem. Kontaktu brak. Wszystko. Automat przejmuje całkowitą władzę i odpala kilka rakiet „startowych”, które lecą z jednego końca Rosji w drugi, różnymi trasami rzecz jasna. Po drodze owe rakiety aktywują wyrzutnie rakiet balistycznych ukrytych w silosach, te startują na określone wcześniej cele. Całego tego bałaganu nie ma możliwości zatrzymać…

    • USA i Izrael najbardziej denerwuje, że „Perimetr” nie przyjmie łapówki, więc jest nieprzekupny… :-))))))))))))))))))

Comments are closed.