Kompletne szaleństwo rządu PiS! „Wracamy do czasów komuny”

Mateusz Morawiecki na tle flagi ZSRR. Źródło: NCzasTV
Mateusz Morawiecki na tle flagi ZSRR. Źródło: NCzasTV

Konfederacja alarmuje w sprawie najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości, który przedstawił wiceminister Artur Soboń. – To już jest socjalizm pełną gębą, krok po kroku wracamy do czasów komuny – czytamy.

Jeszcze więcej upartyjniania wszystkiego i wszystkich. Jeszcze więcej państwa i jeszcze mniej wolnego rynku. Jeszcze więcej gospodarki centralnie sterowanej, jeszcze mniej wolności gospodarczej. Transformacja w PRL bis trwa w najlepsze – możemy przeczytać na profilu Konfederacji.

Państwowa sieć sklepów

PiS chce utworzyć państwową sieć sklepów spożywczych. Miałaby być czymś na kształt PRL-owskiego Społem. – Już wkrótce może powstać ogólnopolska państwowa sieć sklepów spożywczych – zapowiada w rozmowie z money.pl wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

Sieć działać ma razem z Polskim Holdingiem Spożywczym, którego zadaniem jest kupowanie towarów od rolników. – Sieć kontrolowana przez państwo byłaby na pewno uzupełnieniem tego, nad czym pracujemy, czyli obecności państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych – powiedział Soboń.

Jak twierdzi ta inicjatywa miałaby oznaczać koniec dominacji zagranicznych sieci na polskim rynku i windowania cen dla polskich klientów. Dzięki pominięciu hurtowników, klienci mogliby liczyć na niższe ceny, a rolnicy na lepszą zapłatę za swoje produkty.

Wracamy do komuny

Odpowiedź na ten szalony pomysł ministra Sobonia zamieściła Konfederacja. – To już jest socjalizm pełną gębą, krok po kroku wracamy do czasów komuny. Gierek byłby z nich dumny. Ale czy ktokolwiek jeszcze powinien być zaskoczony? Przecież nie kto inny jak premier Morawiecki przyznał wprost, że „PiS jest spadkobiercą myśli socjalistycznej i robotniczej” – przypomina prawicowa partia.

Zamiast maksymalnie ograniczyć biurokrację, uprościć przepisy, pozwolić rolnikom na sprzedaż bezpośrednią (bez pośredników) i obniżyć podatki, rząd wybiera drogę odwrotną – kolejne podatki, skomplikowane przepisy i jeszcze większą państwową ingerencję w gospodarkę – czytamy na Facebooku.

Musimy zatrzymać ten chory, socjalistyczny marsz rządu PiS i zacząć przywracać w Polsce zdrowe zasady wolnego rynku! Obywatele i cała nasza gospodarka potrzebuje niezwykle silnych impulsów pro-gospodarczych! – dodano. Na koniec Konfederacja przypomina swoje gospodarcze postulaty przygotowane przez dr Sławomira Mentzena.

10 KOMENTARZE

  1. Może wreszcie Pisuarom wróci zdrowy rozsądek.Tyle lat szczekali na komunistów,aż ,wreszcie’
    sami nimi zostali.A wystarczyło leżeć jak skóra z psa(ogrodnika)?Kto pod kim dołki kopie,sam w nie wpada,zwłaszcza,że Poliniacy nigdy wdzięczni nie byli,o czym przekonał się Gierek.Za to leniwi..hoho(i jeszcze trochę).Ciekawe ilu z tych 10% bezrobotnych ma chęć wrócić do pracy,
    skoro mają dostać następne zasiłki.Najwyżej powołają się na casus Romów.

    • W aldi wczoraj kupowałem rzodkiewkę po 1,49 za pęczek. Na bazarze jest po 3 a nawet 3,50, wcale nie lepsza. A po ile będzie w państwowym sklepie?

  2. Przecież to nie wypali. Jak zamawiam coś na necie to zawsze prywatnym przewoźnikiem, raz że taniej, dwa że duzoooo szybciej niż Poczta Polska

  3. Nowy „wspaniały” pomysł socjalistów neosanacyjnej partii PiS. W ramach tzw. dobrej zmiany, komuna wraca pełną gębą. Czekam jeszcze na przywrócenie kartek na mięso, cukier i benzynę … W ramach tej „dobrej zmiany”.

  4. A wystarczy stworzyć sieć hurtowni państwowych z zakazem sprzedaży przez klientów hurtowni np bez kasy fiskalnej .kontrole w sklepach towar bez faktury do zniszczenia,sprzedawca potężna kara . Nie ma forsy to odsiadka choc nie dluzej niz 5 lat

Comments are closed.