Kompletne szaleństwo rządu PiS! „Wracamy do czasów komuny”

Mateusz Morawiecki na tle flagi ZSRR. Źródło: NCzasTV
Mateusz Morawiecki na tle flagi ZSRR. Źródło: NCzasTV

Konfederacja alarmuje w sprawie najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości, który przedstawił wiceminister Artur Soboń. – To już jest socjalizm pełną gębą, krok po kroku wracamy do czasów komuny – czytamy.

Jeszcze więcej upartyjniania wszystkiego i wszystkich. Jeszcze więcej państwa i jeszcze mniej wolnego rynku. Jeszcze więcej gospodarki centralnie sterowanej, jeszcze mniej wolności gospodarczej. Transformacja w PRL bis trwa w najlepsze – możemy przeczytać na profilu Konfederacji.

Państwowa sieć sklepów

PiS chce utworzyć państwową sieć sklepów spożywczych. Miałaby być czymś na kształt PRL-owskiego Społem. – Już wkrótce może powstać ogólnopolska państwowa sieć sklepów spożywczych – zapowiada w rozmowie z money.pl wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

Sieć działać ma razem z Polskim Holdingiem Spożywczym, którego zadaniem jest kupowanie towarów od rolników. – Sieć kontrolowana przez państwo byłaby na pewno uzupełnieniem tego, nad czym pracujemy, czyli obecności państwa na kilku rynkach w ramach przetwórstwa produktów rolno-spożywczych – powiedział Soboń.

Jak twierdzi ta inicjatywa miałaby oznaczać koniec dominacji zagranicznych sieci na polskim rynku i windowania cen dla polskich klientów. Dzięki pominięciu hurtowników, klienci mogliby liczyć na niższe ceny, a rolnicy na lepszą zapłatę za swoje produkty.

Wracamy do komuny

Odpowiedź na ten szalony pomysł ministra Sobonia zamieściła Konfederacja. – To już jest socjalizm pełną gębą, krok po kroku wracamy do czasów komuny. Gierek byłby z nich dumny. Ale czy ktokolwiek jeszcze powinien być zaskoczony? Przecież nie kto inny jak premier Morawiecki przyznał wprost, że „PiS jest spadkobiercą myśli socjalistycznej i robotniczej” – przypomina prawicowa partia.

Zamiast maksymalnie ograniczyć biurokrację, uprościć przepisy, pozwolić rolnikom na sprzedaż bezpośrednią (bez pośredników) i obniżyć podatki, rząd wybiera drogę odwrotną – kolejne podatki, skomplikowane przepisy i jeszcze większą państwową ingerencję w gospodarkę – czytamy na Facebooku.

Musimy zatrzymać ten chory, socjalistyczny marsz rządu PiS i zacząć przywracać w Polsce zdrowe zasady wolnego rynku! Obywatele i cała nasza gospodarka potrzebuje niezwykle silnych impulsów pro-gospodarczych! – dodano. Na koniec Konfederacja przypomina swoje gospodarcze postulaty przygotowane przez dr Sławomira Mentzena.

Comments are closed.