Trump: Moim obowiązkiem jako prezydenta jest obrona naszego wspaniałego kraju i ludzi [VIDEO]

Prezydent USA Donald Trump./Trumpa
Donald Trump. / foto: White House

Natychmiastowo mobilizuję wszystkie możliwe federalne cywilne i wojskowe środki, by powstrzymać zamieszki i plądrowanie – powiedział w poniedziałek prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w związku z zamieszkami, które mają miejsce w USA po śmierci George’a Floyda.

Moim podstawowym i najważniejszym obowiązkiem jako prezydenta jest obrona naszego wspaniałego kraju i ludzi – zaczął swoje wystąpienie Trump.

Zapewnił, że wszyscy Amerykanie są „słusznie oburzeni” zabójstwem George’a Floyda. – Jestem sojusznikiem wszystkich protestujących pokojowo – zastrzegł. Potępił jednocześnie akty wandalizmu podczas protestów. Niektóre z nich nazwał „aktami wewnętrznego terroryzmu”.

Poprosiłem dziś każdego gubernatora, by rozmieścił Gwardię Narodową w takiej liczbie, byśmy zdominowali ulice. (…) Jeśli miasto czy stan odmówią podjęcia działań koniecznych do obrony życia i mienia ich mieszkańców, to rozmieszczę amerykańskie wojsko i szybko rozwiążę problem za nich – stwierdził.

Źródło: PAP/Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Pomimo błędów w polityce zagranicznej należy się mu pochwała i solidarność za przykręcenie śruby komunistom wykorzystujących Murzynów. Biedny Murzyn najpierw oszukał sklepikarza wyłudzając fajki,wcześniej kiedyś wtargnął z bronią do cudzego domu. Policjant nerwowo nie wytrzymał,dlatego nie nadawał się do zawodu. Murzyni ,kierowani przez komuchów dokonują pogromów na drobnych sklepikarzach i przechodniach jak kiedyś na Ukrainie praktykowano pogromy na Żydach. Trump może tylko pomarzyć,żeby mieć takich demonstrantów jak w Hongkongu i władzę jaką ma Xi.

    • Nie wam sowieckie pieski z duszami niewolnikow poslugiwac sie ironia, czy szyderstwem. Macie morderce za prezydenta.
      Putler to dobre przezwisko – mowi wszystko.

Comments are closed.