Zaczynają się strzelaniny. Rozruchy w USA wchodzą na „wyższy” poziom

Policja próbuje pilnować porządków na ulicach amerykańskich miast ogarniętych zamieszkami. Zdjęcie: EPA/ETIENNE LAURENT Dostawca: PAP/EPA.
Policja próbuje pilnować porządków na ulicach amerykańskich miast ogarniętych zamieszkami. Zdjęcie: EPA/ETIENNE LAURENT Dostawca: PAP/EPA.

W wielu miastach USA trwają rozruchy i bitwy uliczne wywołane przez protesty po śmierci czarnoskórego mężczyzny zabitego przez policjanta w czasie interwencji. Przemoc narasta i zaczyna dochodzić do strzelanin.

W Las Vegas Vegas doszło do dwóch strzelanin, które wywołały bandy plądrujące, niszczące i podpalające miasto. Szeryf Joseph Lombardo poinformował, że jeden z policjantów znajdujących się w szpitalu University Medical Center znajduje się w stanie krytycznym.

Jak poinformował policja w poniedziałkową noc próbowała odebrać zadymiarzom grasującym po Las Vegas kamienie i butelki, którymi miotano w funkcjonariuszy i zatrzymać kilku najbardziej agresywnych. W czasie interwencji padł strzał. Okazało, że jeden z policjantów został postrzelony w tył głowy. Na miejscu byli antyterroryści ze SWAT, którzy błyskawicznie zatrzymali bandytę.

Do kolejnej strzelaniny doszło tej samej nocy na South Las Vegas Boulevard. Na miejscu około 11 w nocy policja rozstawiła tam posterunki, by chronić okolicy przed grasującymi bandami. Wtedy pojawił się uzbrojony w kilka sztuk bron mężczyzna ubrany w kuloodporną kamizelkę. Gdy policjanci zbliżyli się do niego wyciągnął broń, ale funkcjonariusze byli szybsi i bandyta padł od kul. Napastnik zmarł w szpitalu.

– To tragiczna noc dla naszej społeczności – mówił na konferencji prasowej szeryf Las Vegas Joseph Lombardo. – W czasie tych protestów, które prowadzą do rozruchów, jedna tragedia prowadzi do kolejnej.

10 KOMENTARZE

  1. Gdy tak działo się w Syrii, Libii, Czeczenii, Jugosławii, Hong Kongu, Ukrainie, Gruzji itp. to Zachód się cieszył i USA nazywały to „kolorową rewolucją” lub „rewolucją godności”! Jakże się cieszę, że karma wraca i mimo braku ambasady USA w USA „kolorowa rewolucja” wybucha również w tym kraju! :-))))))))))))))))))))))

    • Ty szyderco jestes idiota. Ci sami ludzie ktorzy robili rozpierdowy w Syrii, Libii, Jugoslawi, Hongkongu, Ukrainie, Gruzji robia dzis rozpierdowe w USA. Z karma nie ma to nic wspolnego, baranie.

      • Baranie: czy Rumsfeld był lewakiem czy republikaninem jak Trump? Jak rabowany był Irak po wkroczeniu tam Amerykanów (pierwsze co zrobiły amerykańskie wojska po wkroczeniu na lotnisko w Bagdadzie, to złupienie sklepów w strefie bezcłowej – od roleksów i biżuterii poczynając. Czego nie mogli złupić – np. samolotów pasażerskich – to porozbijali w nich co się dało a nawet pocięli tapicerkę bagnetami. Już nigdy nie poleciały…) to Rumsfeld powiedział: „Rabunki są ceną jaką trzeba zapłacić za wyzwolenie się ze zbrodniczego reżimu”. A Trump nie jest złodziejem? Zacytujmy go: „Wchodzimy szybko do Syrii, zabieramy jej ropę i wychodzimy!”… Na nic amerykańska agenturo (gdzie masz polską klawiaturę? Oficer prowadzący nie nauczył instalować?) twoje żałosne trollowanie. Świat się już poznał na USA. Rabunki są ceną jaką teraz Amerykanie muszą zapłacić za wyzwolenie się ze zbrodniczego reżimu! Karma wraca! Jakże się Trampek cieszył z COVID-19 w Chinach i z zamieszek w Hong Kongu! Teraz niech pozwoli się cieszyć z nieszczęść w USA! :-))))))))))))))))))

  2. Przechwycono kilkanaście kontenerów broni w europejskich portach dla islamskich terrorystów . A ile nie przechwycono ? Za kilka lat / miesięcy będą stały nasze wojska na Odrze i Nysie .

  3. Żydoland ma za swoje. Przecież nasze gazety koszerne i inne WSI24, z rozkoszą w swoim czasie informowały, że 80-90 % mieszkańców żydolandu popierało agresje na Jugosławię czy inny Irak. Żydoland używał wojsk do niesprowokowanych napaści na inne kraje, to niech teraz ich używa przeciwko własnym murzyńskim i lewackim bandytom.

Comments are closed.