Kto grozi Gowinowi? Służby twierdzą, że pogróżki są poważne. „Poruszam się w towarzystwie SOP”

Kamil Bortniczuk i Jarosław Gowin/Fot. Radek Pietruszka PAP/rozłam u Gowina?
Kamil Bortniczuk i Jarosław Gowin/Fot. Radek Pietruszka PAP

Czy Jarosław Gowin powinien bać się o własne życie? Ponoć po złożeniu dymisji zaczął otrzymywać pogróżki. Według służb sprawa jest poważna, a byłego wicepremiera ochrona nie odstępuje nawet na krok.

– Po tym, jak ustąpiłem ze stanowiska wicepremiera, zacząłem otrzymywać groźby i pogróżki. Odpowiednie służby je sprawdziły, zbadały i uznały, że są one na tyle poważne, że należy przedłużyć mi ochronę – wyjawił Jarosław Gowin w programie „Tłit” w Wirtualnej Polsce.

Gowin powiedział na wizji, że zapewne ochrona będzie mu przysługiwała „jeszcze przez jakiś czas”.

– Poruszam się samochodami w towarzystwie Służby Ochrony Państwa. W tej chwili ochrona dotyczy całego okresu, w którym funkcjonuję w przestrzeni publicznej – powiedział szef Porozumienia.

Jednocześnie Gowin zapewnił, że nie ma obecnie wyjazdów prywatnych i cały czas pracuje. Przypomnijmy, że dymisja Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra nauki była powodowana niezgodą na kształt polityki PiS.

Gowina na stanowisku zastąpiła jego podwładna z Porozumienia – Jadwiga Emilewicz.

Źródło: „Wirtualna Polska”

3 KOMENTARZE

  1. Jedyni którzy mogliby mu grozić to wielbiciele PiS, którzy uznają go za zdrajcę i tego, który godzi w autorytet wodza żoliborskiego.

Comments are closed.