Minister Łukasz Szumowski: Będziemy mieli nową normalność. W Polsce na pewno

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Foto: PAP
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Foto: PAP

W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada, że nie wrócimy już do tego, co do tej pory określaliśmy normalnością. – Już dziś widać, że zmianie uległ pewien standard zachowań – cieszy się szef resortu.

Obszerny wywiad, którego minister zdrowia Łukasz Szumowski udzielił „Dziennikowi Gazecie Prawnej” przynosi wiele niepokojących stwierdzeń z jego strony. Nie zabrakło też wątków humorystycznych, jak kolejna zmiana wersji wydarzeń ze strony zmęczonego ministra.

Nowa normalność

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że musimy przygotować się na nową normalność, a świat jaki do tej pory znaliśmy już nie wróci. Co miał na myśli możemy się tylko obawiać, patrząc na działalność rządu w dobie pseudopandemii nie wróży to nic dobrego.

Patrząc na opinie ekspertów z bardzo różnych dziedzin i obserwując rzeczywistość, myślę, że nie wrócimy do normalności, takiej jaką znamy i definiujemy w oparciu o nasze wcześniejsze doświadczenia – zapowiedział minister zdrowia.

Będziemy mieli nową normalność – dodawał. W kontekście szkolnictwa powiedział: Myślę, że epidemia zmieni obraz edukacji w Europie i na świecie, w Polsce na pewno. Dlaczego w Polsce „na pewno” skoro rząd utrzymuje, iż świetnie sobie radzi z pandemią nie zdradził.

Ministra denerwują ludzie bez maseczek

Doprawdy komiczne jest stwierdzenie ministra zdrowia, który jeszcze niedawno sam stwierdził, że maseczki nie nosi, iż denerwują go ludzie bez „kagańca plus” na twarzy.

Kilka razy zwracałem uwagę ludziom, i pytałem gdzie mają maseczki. Chodzi o to, by nakładać je na nos i na usta, a nie nosić w kieszeni, czy na szyi – żali się Szumowski. Minister ma jednak także powody do optymizmu z racji tego, że udało mu się skutecznie wytresować część Polaków.

Już dziś widać, że zmianie uległ pewien standard zachowań przy spotkaniach, choćby w gronie znajomych – mówi. – Zapewne u nas w odróżnieniu od Azji maseczki nie wejdą do powszechnego użytku na dłużej, ale niektórzy zapewne będą je nadal nosić – dodaje zmęczony minister.

14 KOMENTARZE

 1. Nowa normalność będzie jak stare skorumpowane i niekompetentne zbiry u władzy postawieni zostaną przed trybunalami tego świata za wszystkie zło którego się dopuścili. Szumowski otwiera ta listę oskarżonych.

 2. Jak na razie mamy wszędzie nienormalności, szczegolnie w telewizji gdy pokazują tych ględzących kłamstwa ,,mędrców”.

 3. nowa normalność = nienormalność – skąd oni biorą takich idiotów którzy uważają się za geniuszy – trochę skromności panowie

 4. Profesorowie mają bardzo ograniczony wgląd w świat realny. Skupiają się na swoich badaniach, specjalizują w swojej wąskiej dziedzinie nauki. Nie nadają się do zarządzania i organizowania, bo mają do tego ludzi (system wasalny na uczelniach). Umieją analizować (dzielić włos na czworo), a nie umieją syntetyzować (rozciągać wniosków na inne dziedziny).
  Ponadto w wielu przypadkach mają osobowość zbliżoną do narcystycznej.
  Coś o tym wiem, bo od lat w praktyce obserwują środowisko akademickie…

  • Profesorowie…
   to zwykły, naciągacz, który dawno powinien stanąć przed sądem.
   Jednak po co ma stawać przed sądem, skoro sędziowie reprezentują ten sam poziom?
   W naszym umęczonym kraju nie ma żadnej państwowej instytucji, która by działała chociaż jako tako normalnie.
   No cóż jaki naród takie państwo, durny naród durne państwo.

 5. Do ludzi jeszcze nie dotarło, że ilością testów, sposobem ich użycia oraz sposobem klasyfikacji zachorowań i zgonów mogą dowolnie manipulować „plandemię”- co 2 tygodnie, albo 2 miesiące… mogą blokować i odblokowywać i to jest ich sposób na terroryzowanie ludzi i rozwalanie gospodarki.
  Próbkę tego dostaliście ma przykładzie testów w kopalniach. Wkrótce jak tylko będzie szczepionka to z wami zrobią to samo – masowe testy, kwarantanny i przymusowa szczepionka sterylizacyjna i modyfikująca genetycznie z czipem do kontroli.
  Żyjemy z miliardami różnych wirusów w naszym ciele.
  Testy CoV19 są fałszywe (83% testów daje falszywe pozytywne wyniki, część testów jest zainfekowanych – Dr. S. Montanari) i nie identyfikują ile „wirusa” ma próbka. Identyfikują fragment materiału genetycznego, który powszechnie występuje w wielu różnych wirusach oraz są naturalnym „produktemm” z komórek ludzkich w stresie. Testy zostały opracowane ponad 30 lat temu nawet. Wynalazca tych testów pisze sam, że nie należy ich używać do diagnostyki, ale do celów badawczych, naukowych – Dr. Kaufman.
  Wynikiem działania różnych czynników (np. stresu, strachu, substancji, napromieniowania, infekcji, chorób w organizmie) jest wydzielanie przez nasze komórki komunikacyjnego i obronnego materiału genetycznego (tzw. Exosomes). Exosomy są wydzielane, aby zaalarmować inne komórki i inne osobniki swojego gatunku o stresie. Exosomy pod mikroskopem mają identyczne wymiary, wygląd jak „wirus” CoV19 i tzw. testy na CoV18 identyfikują w rzeczywistości min. nasze Exosomy, które są naturalnym elementem eliminacji toksyn i obrony komórki. Organizm eliminuje następnie je i toksyny min. przez płuca i to objawia się „grypą” – kaszel, cieknący nos…Media i rząd tworzą tyle dodatkowego i niepotrzebnego stresu u ludzi, że nic dziwnego, że potem ludzie chorują i umierają rzekomo na wirusa CoV19, ale tak naprawdę to mieli choroby towarzyszące i dodatkowy stres medialny i tego organizm już nie wytrzymał…
  Gdy oni zamykają wszystkich tylko dlatego, że ktoś miał kontakt z kimś kto ma pozytywny test to jest to idiotyzm i terroryzm. Nawet, gdyby testy były jednoznaczne to sam fakt, że ktoś jest zarażony nie znaczy, że choruje ani tym bardziej, że umrze.
  Wszystko to co się teraz dzieje zostało opisane/zaplanowane w maju 2010 r. w raporcie „The Rockefeller Foundation”. Raport jest dostępny w sieci i nie jest tajemnicą…
  „Scenarios for the future technology and international development”
  Pandemia, maski, pomiary temperatury, kontrole, lockdowny, likwidacja praw i swobód obywatelskich, wzorowanie się na reżimie chińskim, zatrzymanie gospodarki i życia – wszystko po to, abyście zrezygnowali z prywatności i suwerenności na rzecz „bezpieczeństwa”.

 6. Jaka „nowa normalność”? Chyba „nowa nienormalność”. Normalności to w Polsce od setek lat nie było. Trzeba zacząć od pozbycia się pisowskiego okupanta.

Comments are closed.