Nazistowski symbol na bloku. „Maznąłem pędzlem o ścianę i wyszła swastyka”

Swastyka na bloku/Fot. Policja
Swastyka na bloku/Fot. Policja

Niecodzienny widok ujrzeli mieszkańcy warszawskiego Gocławia. Jeden z nich zauważył bowiem robotnika, który namalował na elewacji budynku swastykę i zawiadomił policję. Tłumaczenie zatrzymanego wprawiło funkcjonariuszy w osłupienie.

Warszawscy policjanci interweniowali po zgłoszeniu jednego z mieszkańców Gocławia. Mężczyzna przez okno swojego mieszkania zauważył, jak robotnik pracujący na budowie namalował na elewacji remontowanego budynku swastykę. Symbol nazistów pojawił się na wysokości ósmego piętra.

„Dyżurny jednostki od razu skierował na miejsce dzielnicowych, którzy mieli dokonać ustaleń i przeprowadzić rozpoznanie. Policjantom bardzo pomogły informacje i wskazówki, które przekazał im sam zgłaszający. Dzielnicowi dotarli do pracowników budowy i bardzo szybko wyszło na jaw, kto namalował swastykę na elewacji” – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

W zdumienie wprawiły funkcjonariuszy wyjaśnienia zatrzymanego.

Maznąłem pędzlem o ścianę i akurat wyszła swastyka – mówił podczas zatrzymania robotnik. Jak twierdził, chciał wytrzeć pędzel i dlatego „maznął nim coś”. Swastyka miała wyjść przypadkowo. Mężczyzna dodał również, że nie wiedział, iż jest to przestępstwo.

Mieszkaniec Gocławia, który zadzwonił na policję, złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli dowody i zgromadzili materiał, który pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutu propagowania ustroju totalitarnego.

Robotnik dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy ograniczenia wolności. Będzie musiał wykonywać prace społeczne, a także pokryć koszty postępowania.

Źródło: policja.waw.pl

10 KOMENTARZE

  1. Zatrzymaj go pod zarzutem propagowania ustrojów totalitarnych, a państwo właśnie zachowało się jakby było totalitarne.

  2. Swastyka nie oznacza ustroju totalitarnego, to ze hitler ukradł czyiś symbol, nie oznacza że jest jego, to by nasi prokuratorowie mieli roboty w Indiach, Nepalu, Chinach, budżet państwa by przerósł budżet Arabii saudyjskiej z haraczu procesowego

  3. Gdy tymczasem Spotify sugeruje mi od kilku dni playlistę „In Solidarity: Black Lives Matter”, zupełnym przypadkiem sugerując sympatię z czarnymi bandziorami i przebierańcami z Antify, wszystko jest w należytym porządku. To wcale nie jest wspieranie terrorystycznych i groźnych dla społeczeństwa?

  4. gdyby za takie malunki na własnych samolotach karano lotników z Dywizjonu 303, nie byłoby komu bronić Anglii, a kto ich więcej namalował, tym większa chwała. Każdy z dzieciaków na naszej ulicy to malował choć połowa dorosłych pamiętała okupację

  5. ZNOWU LEWAKI W AKCJI, ZA STAROŻYTNY SYMBOL, KTÓRY JAKIŚ CEP HITLER WYKROZYSTAL BEZPRAWNIE I GO ZBEZPEŚCIŁ PÓJDZIE SIEDZIEĆ JAKIS GOŚĆ Z LUDU.
    TO PEWNIE WŁADZE SAMORZĄDOWE LEWAKÓW GO JUŻ PAKUJĄ DO PUDŁA. OJ BEDZIE PALONE …

Comments are closed.