Unia znów ingeruje w wewnętrzne sprawy Polski. Chce zmusić nasze samorządy do promowania ideologii LGBT

Unia chce zmusić polskie samorządy do promowania ideologii LGBT. Zdjęcie: EPA/OLIVIER HOSLET Dostawca: PAP/EPA.
Unia chce zmusić polskie samorządy do promowania ideologii LGBT. Zdjęcie: EPA/OLIVIER HOSLET Dostawca: PAP/EPA.

Komisja Europejska napisała list do marszałków wybranych województw, w których samorządy przyjęły uchwały powstrzymujące propagandę i indoktrynację lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i zmiennopłciowców.

Eurokraci wystosowali list do marszałków województw lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego i podkarpackiego, w których przyjęto uchwały promujące tradycyjne wartości oraz sprzeciwiające się narzucaniu ideologii LGBTE.

Komisarze żądają od samorządów wyjaśnień, tak jakby mieli cokolwiek do powiedzenia w sprawie tego co uchwalają samorządy w Polsce, a czego nie. Eurokraci twierdzą, że przyjęte deklaracje mogą naruszać unijne prawo, w tym Kartę Praw Podstawowych.

Brukselscy komisarze w liście do marszałków piszą, że ostatnio otrzymywali wiele donosów, iż „przyjęcia przez niektóre lokalne władze dyskryminujących deklaracji, stanowisk i rezolucji skierowanych przeciwko osobom LGBT”. Eurokraci zaczęli więc straszyć marszałków tych województw, których samorządy sprzeciwiają się indoktrynacji LGBTKE, czy deprawowaniu dzieci. 

Piszą, że działania wspierane przez europejskie fundusze strukturalne i inwestycyjne muszą być zgodne z unijnym prawem, w tym z art. 2 Traktatu o UE, który nakazuje poszanowanie mniejszości, a także Kartą Praw Podstawowych. To oznacza, że komisarze grożą, iż jeśli samorządy nie będą dopuszczać propagandy LGBT, to obetną im pieniądze.

KE twierdzi że może je odebrać, bo ma prawo jak to nazywa podejmować odpowiednie kroki by przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na „płeć, rasę, pochodzenie etniczne, religię, przekonania, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną” gdy rozdaje pieniądze podatników.

Komisarze Unii chcą tez narzucać polskim samorządom język jakiego mają używać. Twierdzą, że gdy wybrani przez nas przedstawiciele „nazywają społeczność LGBT ideologią” to nie są zdolni do kierowania się zasadą niedyskryminacji podczas wdrażania programów wspieranych przez unijne, czyli podatników i wyborców pieniądze.

gazeta Wyborcza cytuje komentarz jednego z aktywistów LGBT. – Tylko mocna i stanowcza reakcja Unii Europejskiej uchroni polskich obywateli przed dalszą dyskryminacją ze strony władz samorządowych –  mówi Bartosz Staszewski, który pochwala pomysł karania finansowo mieszkańców i ich przedstawicieli przez eurokratów.

Podobnie straszy w rozmowie z oko.press Anna Błaszczak-Banasiak z biura Rzecznika Praw Obywatelskich. – I to byłaby najgorsza wiadomość, gdyby z powodu nieprzemyślanych działań, wydaje się, że prowadzonych w toku kampanii wyborczej, jakikolwiek samorząd stracił unijne środki – mówi.

W grudniu 2019 r. Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą tego czy samorządy mogą, czy nie mogą przeciwstawiać się ideologii  LGBT. Komisja Europejska ma potępiać i karać te władze lokalne, które nie pozwalają na szerzenie propagandy lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i zmiennopłciowców.

 

12 KOMENTARZE

  1. I właśnie dla tego należy odciąć się od UE i tych całych funduszy unijnych. UE daje jeśli ich prawo będzie mieć pierwszeństwo w naszym kraju za brak dostosowywania się do takich zasad będą odcinać nas od gotówki unijnej. Nasza władza powinna postąpić podobnie, za brak wypłat z funduszu unijnego sami nie otrzymają od nas gotówki. I tak sporo się wydało na tą UE i całe g… z tego mamy tylko nakazy ze strony UE bo jak nie to groźba papierami.

  2. Nie ma jak postępowa tolerancja. Zakładam, że w żadnym z tych województw nikt nie nawołuje do bicia osób LGBT, co jest dobre, bo każdemu należy się szacunek. Chodzi tylko o to, że władze nie chcą wspierać tych ruchów oraz ich postulatów, zapewne gdyby chodziło o chrześcijan, to sprawy by nie było.

  3. Uwaga ALERT, pis chce zaostrzyc ustawe o broni i amunicji, trwają prace nad ustawą na Nowogrodzkiej, bedą konfiskaty, MSWiA szykuje magazyny, strzelcy sportowi, kolekcjonerzy, CP, myśliwi głosujcie tylko na Pana Bosaka, tylko KONFEDERACJA ZAPEWNI POWSZECHNY DOSTĘP DO BRONI.

  4. „Eurokraci wystosowali list do marszałków pięciu województw: lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego i podkarpackiego.”

    I see only four…

  5. Tolerancja w jedną stronę. Eurokraci stosują dobrze nam wszystkim zasadę „jak nie idziesz z nami, to ciebie zniszczymy”. Na wschodzie już to przerabiano w zeszłym wieku.

  6. My z koleżankom Dzesikom też blond bendziemy głosować na czaskowskiego wiemy że głąb bo u nas na wsi też tacy są ale dzesika mówi że przystojniejszy od naszego wsiowego gupka a my tera mieszkamy w warsawie i jesteśmy za LGBPKP i te macanki w szkołach też super pomysł czaskoskiego…

  7. Trzaskowski z Rabiejem już ochoczo promują LGBT. Nie głosujcie na Dudę w wyborach, to Trzaskowski będzie promował LGBT w całej Polsce – czy to się konserwatystom podoba, czy nie.

Comments are closed.