W tym amerykańskim miasteczku jest spokojnie. Cywile noszą ze sobą broń i żadnych zamieszek nie ma [VIDEO]

Coeur d’Alene w Idaho i uzbrojeni mieszkańcy Źródło: FB/Światowy Dzień Walki z Hoplofobią

W Coeur d’Alene w Idaho nie ma żadnych zamieszek. Wieczorami ludzie siedzą w ogródkach przy restauracjach, a młodzież wychodzi na imprezy. Dlaczego nie ma zamieszek? Mieszkańcy znaleźli na to jeden prosty sposób.

Broń. Oczywiście chodzi o broń. Żaden antifiarz ani inny radykalny lewicowiec nie zaryzykuje napadu na restaurację, w której klienci są uzbrojeni.

O sprawie informuje autor bloga o broni zatytułowanego „Światowy Dzień Walki z Hoplofobią”. „Zatłoczone ulice Coeur d’Alene w Idaho, późny wieczór: na zewnątrz chyba więcej uzbrojonych cywilów niż gwardzistów i policji w stołecznym Waszyngtonie” – pisze i załącza wideo.

Jaki jest skutek takiego stanu rzeczy? „Restauracje otwarte, ludzie siedzą na tarsach, rozmawiają, robią swoje normalne rzeczy – życie toczy się tu spokojnie i bez zakłóceń. Gdzieniegdzie można dostrzec w kadrze przemykających aktywistów BLM, którzy grzecznie idą chodnikiem z transparentami. Zero jakiejkolwiek agresji czy niepokojów. Dyscyplina na maksa”.

Autor bloga twierdzi, że „te nagrania przejdą do historii, zwłaszcza jak ktoś je skontrastuje z rozróbami w innych częściach Ameryki”. Całe nagranie trwa ok. 30 minut, ale ogląda się je z przyjemnością.

Tam gdzie zawodzi państwo, tam pojawia się inicjatywa oddolna. Ludziom wystarczy pozwolić działać i dać możliwość obrony. Tak właśnie będzie w akapie.

11 KOMENTARZE

  1. Miło popatrzeć na silny, dumny, uzbrojony i wolny naród. Co się stało z Polakami, że przy pierwszej lepszej okazji oddaliśmy wolność za iluzję bezpieczeństwa? Wystarczyło parę lat żebyśmy zapomnieli nauczkę z czasów komuny?

  2. Mrzonki o wolności.
    Tutaj muszę nawet błagać biurokratów o zgodę na budowę mini oczka wodnego 7,1 m x 7,1m (50.41m2). Na własnym (niby prywatnym… :))) ) terenie.

  3. Tylko coś kolorowych tam na lekarstwo…jak taki niby patrol dorwie wandala…to od razu strzela w łeb,bo raczej nie są przeszkoleni w obezwładnianiu agresywnych osobników…

Comments are closed.