Kandydat KO zebrał 100 tys. podpisów w jeden dzień? „PiS zrobił Trzaskowskiemu kolejny prezent”

Rafał Trzaskowski/fot. PAP Paweł Supernak/szuka statystów
Rafał Trzaskowski/fot. PAP Paweł Supernak

Wczoraj marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski, który zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską w roli kandydata Koalicji Obywatelskiej, na zbiórkę 100 tys. podpisów dostał tylko pięć dni.

To jest właśnie to oddalenie się obecnej władzy od obywateli. Oni dzisiaj koncentrują się jedynie na tym, jak utrudnić działanie konkurentom. Skupcie się, choć na tym, aby dobrze przeprowadzić wybory – żalił się Trzaskowski.

Aktywiści i sympatycy Koalicji Obywatelskiej od razu jednak wyszli na ulice. Jak informuje polityczek.pl, wszelkie głosy wskazują na to, że Trzaskowski zebrał wymaganą liczbę podpisów w jeden dzień.

„JESTEŚCIE WIELCY. BRAKUJE TYLKO KILKA PODPISÓW MAMY TO 100.000”, „W 7 godzin sama Warszawa 60.000 podpisów” – relacjonował na swoim Facebooku Dariusz Woszczyński, zaangażowany w zbiórkę.

PiS zrobił Rafałowi Trzaskowskiemu kolejny prezent, dając mu niesprawiedliwie krótki termin na zbieranie podpisów. Sami się proszą o propagandowy sukces Trzaskowskiego, którym będzie na przykład 200.000 zebranych podpisów – ocenił publicysta Sławormir Sierakowski.

Od jakiegoś czasu pojawiały się doniesienia o nielegalnej zbiórce podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Wówczas bowiem nie rozpisano jeszcze nowych wyborów, a kampania prezydencka nie została wznowiona. W międzyczasie jednak zmienił się wzór kart do zbierania podpisów. Pojawił się już po ogłoszeniu czerwcowych wyborów.

Źródła: polityczek.pl/Facebook/nczas.com

25 KOMENTARZE

 1. Nieśmiało zauważę że trzeba byłoby zastosować kryteria Listy Przebojów Trójki i moderatorzy od podpisów powinni mieć prawo do odrzucania tych podpisów które ich zdaniem mogą być sfałszowane…

 2. Podpisać się może każdy, bo jedna osoba przecież może podpisać się na listę do wszystkich kandydatów. Wiadomo że od wszelkiej maści lewaków zebrali podpisy.

 3. Ale cyrk, POpierają pana Trzaskowskiego ,, młodzi, wykształceni – po wyższych szkołach gotowania na gazie – z wielkich miast,,. Ja osobiście nie życzyłbym sobie warsiawskich cuchnących pachnideł rozlanych i rozwiezionych po całe Polsce. Ale, jak to się mówi,, sam chciałeś Grzegorzu Dyndało,, albo też,, chcącemu nie dzieje się krzywda,,.

 4. To zwykły wazeliniarz. Włazi w du.pę bez mydła tęczowym i komunistom. Tacy jak oni dla władzy i lasy zrobią wszystko.

 5. @antyunionus
  Po prostu jesteś lewakiem- pis jest znacząco bardziej lewackie od po.
  Popierając pis popierasz lewicowy, niekontrolowany autorytaryzm

 6. Nowy wzór karty do zbierania podpisów nie jest obowiązkowy tylko zalecany – poinformował w TV Przewodniczący PKW.

 7. Trzaskowski to gwarancja destabilizacji Polski oraz realizacji najbardziej ekstremalnych planów lewactwa. Miłośnik białego proszku i przyjaciel panów kochających inaczej. Cała Polska go tak nie zna jak stolica. To byłaby tragedia.

 8. Ile wam (specjalnie z małej litery) płacą za hejt na Prezydenta Trzaskowskiego? Macie płacone za nadgodziny?? Gdzie macie biura? W piwnicach TVP czy raczej pracujecie zdalnie??

 9. Przeżyłem lata sześćdziesiąte
  w siedemdziesiątych myśli układałem
  Cieszyłem się w osiemdziesiątych
  dziewięćdziesiąte rozumiałem
  w nowych nadzieję rozwijałem
  i ……………
  Wpada w moje życie taki „NikT”
  Z chorymi ambicjami, zbiera wokół siebie zestaw popapranych nieudaczników i zaczyna zdalnie kierować. Jedna mała pozbawiona wartości jednostka burzy wszystkie wartości solidarnościowe społeczeństwa, dzieli nie łączy.
  Trzeba z tym skończyć, Rafał to zmieni !

Comments are closed.