Łukasz Szumowski ma dość oskarżeń. Będzie domagał się 100 tys. złotych zadośćuczynienia

Łukasz Szumowski. Foto: Sejm RP
Łukasz Szumowski. Foto: Sejm RP

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński informuje, że Łukasz Szumowski nie będzie już tolerował „ataków” pod adresem jego rodziny. Polityk będzie domagał się 100 tys. złotych na cele charytatywne.

Pierwszymi, którzy mają przeprosić za „haniebne słowa” pod adresem ministra Łukasza Szumowskiego, są poseł Andrzej Rozenek i wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Obaj politycy zapowiadają, że nie nie zamierzają przepraszać. „Naczelny kupiec Ministerstwa Zdrowia Janusz Cieszyński zamiast wzywać kumpli rodziny #Szumowski do zwrotu środków publicznych nadpłaconych za maseczki i respiratory, wzywa mnie do przeprosin za słowa, które w imieniu Polaków skierowałem do pazernej i rozrzutnej władzy” – napisał na Twitterze wicemarszałek Zgorzelski.

„Żadnych przeprosin nie będzie. Trzeba powołać komisję śledczą do zbadania interesów rodziny Szumowskich” – to z kolei wpis Andrzeja Rozenka.

O tym, że Łukasz Szumowski będzie domagał się wpłacenia 100 tys. złotych na cele charytatywne, poinformował Janusz Cieszyński w rozmowie z „Wirtualną Polską”.

– W pozwie będzie wskazane, jakie to będzie organizacja – zapowiedział wiceminister zdrowia.

Oskarżenia, które politycy i media kierują pod adresem rodziny Szumowskich, dotyczą zakupu trefnych maseczek przez MZ od firmy założonej przez Łukasza G. Mężczyzna jest instruktorem narciarskim, który od dawna zna rodzinę ministra zdrowia.

Źródło: wp.pl

19 KOMENTARZE

  • Sp…dalaj, facet uratowal nam zycie.
   Cala reszta to faszystowsko komunistyczne brednie.
   KOŃfederacja szarpie za nogawki kazdego.

   • I za te nogawki wyszarpie go wkrótce ze stanowiska ministra. Przekręty na dotacjach to oczywiście komunistyczne brednie. To jest własnie retoryka wyborców PiS. Czyli można robić wały i nie ponosić żadnej odpowiedzialności. Najwyżej oskarży się kogoś, że jest ruską onucą. Ale tym razem ten numer nie przejdzie. Nie w tej to w przyszłej kadencji.
    Jak pamiętam to według Szujowskiego maski nic nie pomagały. Zaczęły pomagać jak Szujowski zwietrzył na tym dobry interes. Wtedy też zakazano handlu maseczkami na allegro i olx. Przypadek? Nie sądzę.
    Co do ratowania życia to z pewnością wiele ludzi je zachowało. Umieralność spadła do tego stopnia, że zakłady pogrzebowe zaczynają narzekać na brak klientów. Cóż to za pandemia podczas której ludzie przestają umierać?
    Ale zaczną i to niedługo. Niektórzy będą popełniali samobójstwa z powodu straty dorobku życia. Inni z głodu. A jeszcze innych wykończą przymusowe szczepionki i służba zdrowia. Wtedy podziękujemy panu ministrowi.

   • jakcie wyciagnal z alkoholizmu na kwarantannie ,to moze ci uratowal zycie.Nie pieprz cieciu przytepialy bzdur,lepiej sie doucz o wirusach i jak umieraja ludzie starzy,czy mlodzi ktorzy urodzili sie z defektami w organach.

    • Nie projektuj nam tu swojego antypolonizmu szabesgojska świnio. Patriotyzm i miłość do Ojczyzny POLSKI nie wyraża się w przyzwoleniu na robienie wałów, ani tym bardziej w prowadzeniu polityki nawet nie na kolanach, ale pełzającej przed „sojusznikiem” z bliskiego wschodu, który tylko opluwa Polskę, Polaków oraz krew bohaterów,którzy walczyli również w obronie ówczesnych obywateli RP wyznających inną niż Katolicka wiarę. „Sojusznika”, które pragnie nas Polaków obrabować w biały dzień na astronomiczną kwotę 300 MLD USD.

     Twoi idole to banda farbowanych partiotów, w dodatku hipokrytów. Doszli do władzy na hasłach sanacji, a sami kręcą wały jak poprzednicy (poprzednicy,którzy nota bene nigdy nie zostali rozliczeni, w myśl zasady „My nie ruszamy naszych, wy naszych”).

     Idź poszukaj patriotyzmu w pokojach na godziny w kamienicy waszego do niedawna kumpla i polityka – podobno nieco polityków PIS tam się przewijało; albo w burdlu gdzie pewien bardzo wysoko postawiony w państwie jakoby fikoły z małolatami odstawiał; albo w firmie brata i żony, co to od 40K kapitału doszli do 180 mln dotacji z kasy państwowej; albo w konferencji wojennej nt. Iranu na którą podatnicy wyłożyli 150mln, a w zamian nastawiliśmy do nas wrogo Iran, a „sojusznik z bliskiego wschodu” nas opluł i zwyzywał, na koniec dostaliśmy wezwanie do zapłaty „odszkodowań”. Idź poszukaj tego patiotyzmu w spółkach skarbu państwa gdzie w zarządach i radach nadzorczych poustawiane całe rodziny. Idź poszukaj tego patriotyzmu w końcu w uchawalaniu ustaw Gender/LGBT uderzających w fundament RP – rodzinę. Idź poszukaj tego patriotyzmu w ciągłym i nieustannym oddawaniu suwerenności po kawałeczku na rzecz lewackiej MUMII EUROPEJSKIEJ, pomimo deklarowanej antypatii Twoich ulubieńców. Pecunia non olet.

  • I znowu jest PiSowski płatny troll. Ta gnida opluwa wszystko co akurat PiSowi jest nie na rękę. Wszędzie gdzie artykuły, które PiSowi lub ich zdradzieckiemu prezesikowi nie pasują, tam komentarz tego sprzedawczyka.

   Czy człowiek, który nie ma godności, honoru, sumienia jest jeszcze człowiekiem?

 1. Mam nadzieję, że gdy pozwie, wtedy wszystko się odkryje i zostanie zatopiony.
  Ale przewiduję inny scenariusz – „poda się” do dymisji i zostanie zmieniony, a sprawa ucichnie. Czy JK przypadkiem nie przebąkiwał ostatnio o rekonstrukcji rządu?

Comments are closed.