Policjanci obecni przy zatrzymaniu George’a Floyda aresztowani. Zarzuty: pomoc oraz nakłanianie do morderstwa

W Minneapolis aresztowano kolejnych policjantów zamieszanych w śmierć George'a Floyda. Tymczasem zamieszki nie ustają. Foto: PAP
W Minneapolis aresztowano kolejnych policjantów zamieszanych w śmierć George'a Floyda. Tymczasem zamieszki nie ustają. Foto: PAP

Wydano nakazy aresztowania trzech policjantów obecnych przy zatrzymaniu George’a Floyda – poinformował w środę prokurator generalny Minnesoty Keith Ellison. Postawiono im zarzuty pomocy oraz nakłaniania do morderstwa.

Aresztowania trzech policjantów obecnych przy brutalnym zatrzymaniu Floyda domagała się rodzina zmarłego.

Do tej pory zarzuty postawiono jedynie policjantowi, który przyduszał kolanem Floyda i nie reagował na jego słowa, że nie może oddychać. Policjant został aresztowany. Oskarżono go o morderstwo.

Czterej inni stróżowie prawa obecni przy zatrzymaniu zmarłego zostali zwolnieni z pracy.

Gubernator Minnesoty Tim Walz wszczął śledztwo mające wykazać czy w przeszłości w policji w Minneapolis dochodziło do dyskryminacji ze względu na rasę.

W USA trwają protesty, których zarzewiem stało się zabójstwo przez policję w Minneapolis pod koniec maja czarnoskórego George’a Floyda.

Po śmierci Floyda w USA wybuchły zamieszki. Sterowani przez skrajnie lewicową Antifę czarnoskórzy demonstranci demolują miasta i niszczą mienie prywatne.

W związku z zajściami najbardziej poszkodowani są mali przedsiębiorcy – jednego pobito nawet na śmierć. Co więcej, bojówkarze niszczą zarówno biznesy białych, jak i czarnoskórych obywateli.

NCzas/PAP

2 KOMENTARZE

  1. W tle jest jeszcze afera jak z Igorem Stachowiakiem (który według patologa sądowego złośliwie sam umarł z przedawkowania, a maltretowanie na komendzie nic z tym nie miało wspólnego).

    Pierwsza sekcja zwłok Floyda też była zrobiona tak, żeby postawić bandytów w mundurach w lepszym świetle. Pękło dopiero jak zrobiono niezależną autopsję. Stąd podniesienie rangi zarzutów dla Chauvina i oskarżęnie jego pomocników.

Comments are closed.