Prostytutki w Szwajcarii mają ciężko. Długo już tak nie pociągną

Koronawirus niszczy branżę usług cielesnych. Foto: Pixabay
Koronawirus niszczy branżę usług cielesnych. Foto: Pixabay

Koronawirus wywołał w Szwajcarii zaniepokojenie losem „pracowników sektora usług seksualnych”. Ich lodem zainteresowały się stowarzyszenia humanitarne. „Pod naciskiem klientów” i „presją finansową”, musieli kontynuować swoją pracę w czasach zarazy.

Zdaniem tych stowarzyszeń, prostytutki zostały zmuszone do „wychodzenia na ulicę”. Łączyło się to często nie tylko z narażaniem zdrowia, ale i zatrzymywaniem przez policję. „Pracownice” otrzymały bardzo wysokie grzywny. W przypadku recydywy były nawet osadzane w aresztach.

Pénélope Giacardy, ze stowarzyszenia pomagającego „pracownikom seksualnym” Aspasie mówi, że to niesprawiedliwe, bo te osoby działały w stanie wyższej potrzeby. Prostytutki otrzymywały pomoc, ale większość z nich nie jest Szwajcarkami, a nawet nie ma prawa pobytu, więc pomoc do nich nie docierała.

W sumie jednak prostytutki na koronawirusie skorzystają. Władze szwajcarskie chciały ponownie dopuścić prostytucję dopiero pod koniec lata. Pod wpływem protestów, „usługi seksualne” w tym kraju zostaną wznowione już 6 czerwca.

Stowarzyszenia martwią się, że pracownice tego „sektora” są mocno zadłużone. Często nie płaciły czynszu i drogiego ubezpieczenia zdrowotnego, a pomocy rządowej… brak. Tej grupie poświęca się jednak więcej uwagi, niż wielu innym dotkniętym kryzysem Covid-19. Pojawiła się nawet debata na temat regulacji zasad prostytucji w Szwajcarii. W Lozannie radni zaproponowali nawet otwarcie tradycyjnego… burdelu.

Źródło: France Info

6 KOMENTARZE

 1. „W przypadku recydywy były nawet osadzane w aresztach” Miały papu, mieszkanie – i przetrwały (bez pracy). Chyba mi nie wmówicie, że bez pracy – żyć nie mogą Tak trzymać

 2. „Ich lodem zainteresowały się stowarzyszenia humanitarne”
  Od razu widać co siedzi w głowie autora artykułu. he, he he

 3. O tempora, o mores!
  Słów brak do czego ta Europa doszła…
  Dzieci zabijać to „prawo człowieka” i „zabieg” jak wyciąć pryszcza, a q.wie pomagać przy jej „profesji” w jawny i publiczny sposób, to szczytne działanie.
  A niech Europę zatopią ci „lekarze i inżynierowie”, zasłużyła sobie na to trzykrotnie. Tylko musimy wzmocnić straże na Odrze. I u siebie zrobić porządek…

Comments are closed.