Światowy Szczyt Szczepień, wśród gości Bill Gates. „Nikt nie jest chroniony, dopóki wszyscy nie będą chronieni”

Bill Gates. Foto: PAP
Bill Gates. Foto: PAP

4. czerwca odbędzie się Światowy Szczyt Szczepień (Global Vaccine Summit), którego gospodarzem będzie Wielka Brytania. Swój panel na szczycie będzie miał również Bill Gates.

Światowy Szczyt Szczepień jest organizowany od dwudziestu lat, jednak w tym roku zapewne przyciągnie uwagę mediów o wiele bardziej niż zazwyczaj. Wszystko z powodu trwającej pandemii koronawirusa i wyścigu mocarstw w wynajdywaniu szczepionek na Covid-19.

Organizowana przez rząd Zjednoczonego Królestwa konferencja następuje po szczycie w Berlinie w styczniu 2015. Jak przyznają sami organizatorzy „celem tego wydarzenia jest zwiększenie funduszy na następne pięć lat”.

Można się jednak spodziewać, że w trakcie konferencji temat koronawirusa zostanie niejednokrotnie poruszony. Tym bardziej, że swój panel na wydarzeniu będzie miał Bill Gates z „Bill & Melinda Gates Foundation”. Występ ten na pewno wzbudzi wiele kontrowersji i będzie szeroko komentowany.

Organizatorzy dostosowali konferencję do warunków epidemiologicznych. 25 głów państw i ponad 50 przedstawicieli wysokiego szczebla rządów i sektora prywatnego „spotka się” w wirtualne rzeczywistości się za pośrednictwem Zoom.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy części, które zatytułowano kolejno:

 • Part I (13:25-14:20) Prewencja: dotrzeć do najbardziej potrzebujących
 • Part II (14:20-15:20) Ochrona: Nikt nie jest chroniony, dopóki wszyscy nie będą chronieni
 • Part III (15:20-15:50) Prosperowanie: Budowanie fundacji przyszłości

GAVI, the Vaccine Alliance (główny organizator) to partnerstwo publiczno-prywatne na rzecz zwiększenia dostępu do szczepień w ubogich krajach. Zrzesza rządy krajów rozwijających się i krajów-darczyńców, Światową Organizację Zdrowia, UNICEF, Bank Światowy, producentów szczepionek, agencje badawcze i technologiczne, organizacje działające na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, Fundację Billa i Melindy Gatesów oraz innych prywatnych darczyńców.

Źródło: gavi.org, PAP

13 KOMENTARZE

 1. ▌▌„Nikt nie jest chroniony, dopóki wszyscy nie będą chronieni.”

  Orwell 2020:

  Nie będzie wolności, póki wszyscy nie zostaną do końca zniewoleni!

  .

  • ● „«Kredyt zaufania, którym Partia darzy społeczeństwo, ma swoje granice» — tow. Tadeusz Porębski na III Kongresie Nauki Polskiej.” — „Tygodnik Mazowsze” nr 162, 1986.

   ● „Jerzy Lisowski, red. naczelny «Twórczości» podczas Forum Kulturalnego w ramach KBWE w Budapeszcie (listopad 1985 r.): «U nas słowo pisarza coś znaczy, jest słuchane, słyszane, dyskutowane, komentowane przez miliony czytelników. Cenzurowanie słowa pisarza jest czymś w rodzaju — przepraszam, to wygląda na czarny humor, ale to prawda — okazywania mu szacunku».” — „CDN GWR” nr 161, 1985.

   ● „Min. Tejchma na spotkaniu z plastykami stwierdził: — «Rada Państwa nie chce przedłużać w nieskończoność stanu wojennego, ale władze będą tak długo stosowały ostre restrykcje, dopóki nie uzyskają szerokiego poparcia społecznego».” — „Tygodnik Mazowsze” nr 10, 1982.

   .

 2. dziwne, czyli szczepionka nie daje żadnej ochrony? nie rozumiem – szczepionka powinna chronić zaszczepionych a zagrożeni powinni być tylko ci którzy nie poddadzą się szczepieniu?

 3. Czekam na oficjalną wypowiedź KONFEDERACJI w kwestii przymusu szczepień. Tak długo konfederatki siedzą okrakiem na płocie, że na pewno już mają sztachety w …., a to mało przyjemne, chyba…

  • ▌▌Bo nigdy nie może być inaczej, kiedy robią to partyjni „przedsioębiorcy” w zmowie z spokrewnionymi urzędnikami — przejmujący zagwarantowane pod stołem zyski, a niewolnikom zostawiający jedynie do spłacania oficjalnie poniesione straty.

   .

Comments are closed.