Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Znamy wyniki

Duda
Andrzej Duda. / foto: Prt Sc Facebook

Z sondażu, który zamówiło PiS wynika, że prezydent Andrzej Duda może zagwarantować sobie reelekcję już w pierwszej turze wyborów. Według badania zdobędzie 48,6 proc. głosów, czyli brakuje mu tylko 2 proc. głosów uprawnionych do udziału w wyborach Polaków – donosi „Super Express”.

Po ogłoszeniu w środę przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek nowego terminu wyborów prezydenckich, oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza. „Szczególna mobilizacja nastąpiła w obozie Zjednoczonej Prawicy, ponieważ kandydat PiS, ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda może wygrać wybory już za pierwszym podejściem 28 czerwca” – czytamy w „Super Expressie”.

Na taką możliwość – dodaje dziennik – wskazują wyniki zamówionego przez PiS sondażu, do którego dotarł „SE”. „Biorąc pod uwagę potencjalne głosy wyborców niezdecydowanych, Duda zdobędzie w I turze 48,64 proc. głosów. Aby wygrać wybory jego poparcie musi być większe od 50 proc., czyli niewiele do tego brakuje. Największy rywal w walce o najważniejszy urząd w państwie, Rafał Trzaskowski z KO, zdobędzie w I turze tylko 24,29 proc. głosów” – podkreśla „SE”.

Trzecie miejsce zajmuje w sondażu niezależny kandydat Szymon Hołownia uzyskując 10,73 proc. głosów; kolejne miejsce należy do kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka, na którego głos oddałoby 9,68 proc. Polaków. Na piątym miejscu znalazł się kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskując 3,11 proc. poparcia, a szóste ostatnie miejsce należy do kandydata Lewicy Roberta Biedronia, na którego głos oddałoby 2,70 proc. rodaków.

Gazeta zaznacza, że z sondażu do którego dotarła wynika też, że daje on zwycięstwo Andrzejowi Dudzie także w drugiej turze wyborów (46,56 proc. głosów, wobec 33,44 proc. głosów oddanych na Rafała Trzaskowskiego). Według „SE”, sztabowcy kandydata PiS zdają sobie sprawę, że druga tura jest bardzo ryzykowna, bo nie wiadomo co się do tego czasu wydarzy. Dlatego w siedzibie PiS na ulicy Nowogrodzkiej czynione są starania, aby Andrzej Duda zwyciężył w pierwszej turze.

(PAP)

16 KOMENTARZE

 1. mnie dziwi aż tak Wysoki wynik Bosaka bo wiedząc że część wolnościowców nie zagłosuje na niego to oznaczałoby że Konfederacja już ma ok14% poparcia, co obecnie jest nad wyraz optymistyczne. Rozumiem że lewica przekierowała swoje poparcie na Hołownię,ale dziwi mnie aż tak niski wynik Kamysza przecież nic nie odwalił, więc czemu elektorat PSL miałby głosować na dudę a nie na niego

  • Elektorat PSL od 2005 r. już w I turze kieruje się w stronę kandydata PiS. Ten tradycyjny, wiejski. Natomiast ten nowy elektorat jaki zdobył Kosiniak wynikał głównie ze słabości kandydatki PO i samej tej partii. Obecnie wraca on na swoje pozycje, kierując się w stronę Trzaskowskiego. Duopol PO-PiS trwa w najlepsze i prędko się nie zakończy

 2. Wyciekł wewnętrzny sondaż partii Porozumienie z PiS. Tak kochani to ta partia Gowina …. Znamy wyniki DUDA 45%, Trzaskowski 21% BOSAK 20%, HOŁOWNIA 6%, reszta bandy się juz nie liczy

 3. Nie powielajcie narracji SE – te brakujące 2% może być bardzo trudno zdobyć.
  Dziwna jest II tura: 46,56% + 33,44% = brakuje równiutko 20% – można przypuszczać, że to niezdecydowani, a w takim razie nadal nie jest bezpiecznie dla PiS.
  Zakładając, że to nie ściema, to 9,7% dla KB to dobry wynik, bo w sondażach przeważało 6%. Dobrze też wygląda WKK z 3%.

 4. We francji jest taka niepisana tradycja, w pierwszej turze glosuje sie jak sie chce a potem jak sie musi.
  U nas tez ludzie glosowali na Bolka bo nie było innego wyjścia (choć patrząc z perspektywy może było)
  Teraz będzie podobnie, dlatego warto głosowac na kogos innego bo i tak bedzie druga tura. A przynajmniej pokaże się co się lubi czy chce.

  Problemem może być zwiększone zachorowania, nie każdy chciałby isć dwa razy do wyborów w takiej sytuacji

 5. Wygra Trzaskowski rozwali rząd PO przejmie władzę.Zaprosi emigratow SOCJALNYCH.W Warszawie Krakowie Gdańsku powstaną dzielnice NO GO.Zielona Rewolucjie lobby LGBR poprawnosc polityczna przemoc na ulicach.Podatki pójdą w górę by sfinansować lewackie pomysły.Klasa średnia której samochody będę płonąć co noc zacznie protestować przeciw przemocy na ulicach i spadku poziomu życia.Trzaskowski wyprowadzi wozy opancerzone Francjia 2.0.Unia nic nie będzie widzieć….

 6. Jeżeli stronnictwo pruskie w razie zwycięstwa zablokuje CPK, to przekop Mierzei nie będzie mieć sensu. A to i to pod polskim zarządem jest przecież konieczne. Potem odbierze się Królowiec i po temacie.

Comments are closed.