Ciekawe życiorysy rodziny „ofiary rasizmu”

Adama Traore lat 24. Fot. screen Twitter
Adama Traore lat 24. Fot. screen Twitter

Rolę George’a Floyda we Francji odgrywa niejaki Adama Traore. W lipcu 2016 roku zmarł po interwencji żandarmerii. Miał to być zawał serca, po tym jak wdał się w szarpaninę z funkcjonariuszami. Według rodziny był ofiarą „rasizmu policji” i został podobnie jak Floyd podduszony.

Traore łączy jeszcze dodatkowo z Floydem kryminalna przeszłość. Obydwaj stali się też sztandarowymi postaciami antyrasistowskiej rewolucji, która ma „zmienić świat”.

W przypadku francuskiego Malijczyka ciekawa jest też historia jego rodziny. Do niefortunnego zatrzymania Adamy doszło, kiedy policja przyjechała zatrzymać za wymuszenia i groźby jego brata Bagui Traoré. To jednak Adama zaczął uciekać i doszło do nieszczęścia.

Jego ojcem jest niejaki Mara-Siré Traoré, majster budowlany pochodzący z Mali. Miał… 17 dzieci i 4 żony. Dwie białe i dwie czarnoskóre. Z wychowaniem tej trzódki miał jednak problemy.

Wspomniany Adama, przedstawiany jako niewinna ofiara systemu i rasizmu policji, miał na koncie od 2007 roku 17 spraw karnych. Kradzieże, narkotyki, zgwałcenie współwięźnia w celi.

Wspomniany wcześniej Bagui Traoré został skazany na 30 miesięcy więzienia za wymuszenie na kobietach „wymagających szczególnego traktowania”, czyli prawdopodobnie niedołężnych.

Kolejny z braci Yacouba Traoré został skazany na 18 miesięcy więzienia za pobicie mężczyzny, który oskarżał Adamę o gwałt w więzieniu. Dostał też 3 lata więzienia za pobicie kierowcy i spalenie autobusu.

Samba Traoré była skazana na 4 lata więzienia, w tym 18 miesięcy w zawieszeniu za przemoc z użyciem broni. Kolejna siostra – Serene Traoré została skazana na 4 miesiące więzienia za obrazę mera Beaumont-sur-Oise.

Youssouf Traoré był skazany na 6 miesięcy więzienia, z czego 3 zostały zawieszone za grożenie śmiercią policji. Assa Traore, która teraz szefuje społecznemu stowarzyszeniu „sprawiedliwość dla Adamy” ma na koncie cztery skargi o zniesławienie.

Źródło: media-presse.info

4 KOMENTARZE

  1. nie ma to jak na śmierci się ustawić ,nie neguje ,że policjant mógł inaczej ,ale jak nie zatrzymamy tych czarnych ludzi i nie jestem rasistką to ,ani Ameryka ,ani Europa nie damy im rady

  2. To przypomina cyrk z tymi rzekomymi ofiarami molestowania seksualnego, które przypominają sobie o molestowaniu po kilkudziesięciu latach żeby wyłudzić pieniądze.

  3. Kolorowa patologia „trzęsie” Ameryką i zachodnią Europą, a słowa rasizm używają jak knebel na usta i posługują się nim w każdej niedogodnej dla siebie sytuacji. Posługują się też tym słowem jak bronią i czują się całkowicie bezkarni w tym co robią, bo ci co powinni egzekwować prawo boją się go użyć. Nie ma bardziej rasistowskich, nietolerancyjnych ludzi od nich samych, kto ma z nimi styczność to wie.

Comments are closed.