Grzegorz Braun: Jakie państwo sobie najlepiej radzi z pandemią? Państwo Szumowscy [VIDEO]

Poseł Konfederacji Grzegorz braun w Sejmie. Foto: PAP
Poseł Konfederacji Grzegorz braun w Sejmie. Foto: PAP

Podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla Łukasza Szumowskiego Grzegorz Braun w imieniu Konfederacji wyjaśnił, że jego ugrupowanie nie podpisuje się pod wnioskiem KO, ale będzie głosować za odwołaniem ministra zdrowia.

Duch w narodzie nie ginie. Jakie państwo sobie najlepiej radzi z pandemią, pyta lud Warszawy i odpowiada: Państwo Szumowscy. To podnosi na duchu i to jest światło w tunelu – mówił Braun z mównicy sejmowej.

Zwracając się do posłów opozycji powiedział: – Mam nadzieję, że państwo przejdziecie do poważnych działań, jak zaczniecie zbierać podpisy pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla całego tego kolektywu, który sprowadził na Polskę tę bezprecedensową katastrofę społeczno-gospodarczą. Na pewno się pod tym podpiszemy.

Poinformował, że Konfederacja nie podpisuje się pod wnioskiem o wotum nieufności, ale będzie głosować za odwołaniem ministra Szumowskiego.

Sośnierz: mądrość etapu zmieniała się kilka razy

Inny poseł Konfederację Dobromir Sośnierz zaprezentował w trakcie swojego wystąpienia fragment audycji w radiu RMF FM z udziałem ministra Szumowskiego, w którym mówił on m.in., że maseczki „nie pomagają, one nie zabezpieczają przed wirusem, one nie zabezpieczają przed zachorowaniem”.

Sośnierz stwierdził, że „mądrość etapu na temat maseczek zmieniała się jeszcze kilka razy, potem były obowiązkowe, teraz znowu nie są obowiązkowe, kiedy mamy więcej chorych, niż wtedy, kiedy zaczynały być obowiązkowe”.

Teraz obwieszczamy triumf nad epidemią, podczas kiedy epidemia zupełnie się nie skończyła, mamy krzywą zachorowań zupełnie płaską i ten wysoki poziom zachorowań cały czas się utrzymuje. Nie wiem skąd ta tromtadracja, skąd te podsumowujące wnioski, że ustrzegliśmy się, póki co tylko rozwlekliśmy to trochę w czasie – ocenił Sośnierz.

Winnicki: brakuje refleksji medycznej

Robert Winnicki ocenił, że „najbardziej w debacie o tym, jak Polska radzi sobie czy nie radzi z epidemią i z tym całym zagadnieniem, brakuje tak naprawdę poważnej refleksji medycznej”.

Dużo rozmawiamy o gospodarce, jasne, bo gospodarka się sypie, bardzo dużo rozmawiamy o różnych zagadnieniach administracyjnych, biurokratycznych, obostrzeniach, ale gdzie jest miejsce na poważną i wolną dyskusję medyczną na ten temat – pytał.

Na temat fenomenu tego chociażby, że w naszej części Europy, wliczając w to również Republikę Federalną Niemiec, śmiertelność jest wyraźnie niższa, niż w innych częściach Europy czy świata. Z czym to jest związane. Jakie poważne badania kliniczne zostały przeprowadzone i jak do tego została dostosowana polityka Ministerstwa Zdrowia i całego państwa – wymieniał poseł Konfederacji.

Było ślepe naśladowanie wytycznych skompromitowanej po wielokroć WHO, zwłaszcza w tej pandemii, z której dzisiaj wycofują się Stany Zjednoczone i zaprzestają finansowania i o które zaprzestanie finansowania WHO apeluje również Krzysztof Bosak – kandydat Konfederacji na prezydenta – powiedział Winnicki.

14 KOMENTARZE

 1. Niestety wystąpienie Konfy wczoraj w nocy było żenujące. Winnicki chrzanił jakieś idiotyzmy o „medycznej dyskusji” jakby sam był lekarzem, Sośnierz zachował się właściwie jak klown, a Brown dobrze zaczął, ale głupio skończył. W TVPIS Dziambo też bzdurzył, ze sprawa Szumowiny nie powinna być omawiana w mediach tylko prokuratura powinna się tym zająć. REALLY? Dziambo? Prokuratura Zera? jak można być tak naiwnym.

  • Dlatego mają elektorat w granicach 3-5% i takie tez poparcie. Plankton polityczny. A najlepszym tego dowodem jest brak jednolitego, dopracowanego programu. Każdy ch** na swój strój. Brak podziału ról w Konfederacji. Brak pracowitości, wypracowania, pracy od podstaw. Jak się jest partią niszową, to trzeba dobrze grać. A dzieciaki i dziady kurwiniści kładą na to… .Pisiory chowają Antka do szafy, tak samo trzeba robić z fiśniętym Jasiem.

    • Jedzie i owszem, ale do dupy na raki :-))) Konik, z drzewa koń na biegunach…patataj, patataj…macie dzieciaczki radochę. Potem dziadek Janusz wsadzi was na karuzelę, aż się gnojki porzygacie.

   • Jarun, nosz qrna, jak Ty to robisz? Rozdwojenie jaźni to występowanie pod dwoma osobami, a Ty tu dyskutujesz, także sam ze sobą, chyba w pięciu. Nie pogubisz się?

    Mam propozycję: zapisz się do Konfederacji. Masz mnóstwo czasu, będziesz mógł się udzielać do woli, a i jeszcze coś z sensem (oby…) doradzisz. Nie będziesz nam tu marudził, tylko sam się przekonasz, że „łatwo powiedzieć”, a dużo trudniej wprowadzić w życie. Spokorniejesz i wyjdzie to i Tobie, i nam na zdrowie.
    Proszę…

 2. To się nazywa cięta riposta albo bon mot. Brawo ! Jakie państwo sobie najlepiej radzi z pandemią -pyta władza? Lud odpowiada: Państwo Szumowscy.

 3. Dokładnie prześwietlenie tych spraw kiedy będzie możliwość, potem osądzenie i ukaranie (jeśli zostanie uznane, że winni) jest koniecznością. Ale te sprawy to zaledwie ziarenko przy Saharze, jaką jest Ustawa Geologiczna !!!

  Oddanie przebogatych złóż POLSKICH koncernom „kanadyjskim” i „amerykańskim” (a kto za nimi, to można się domyślić), to jest jawna ZDRADA i rabowanie POLAKÓW. Czy tak właśnie dokonuje się spłata haraczu/rabunku 447 ??? Panie pośle Braun, czy Pan to widzi? To skandal nawet większy niż dopuszczanie obcych agentów do polskich służb.

 4. Atakowani Szumowskiego to absurd i zniżanie się do poziomu GW. Jeśli ktoś ma choć odrobinę rozumu to zauważy, że żaden z artykułowanych zarzutów nie trzyma się logiki i jest zwykłym świństwem i podłością. Po tym występie Konfederacja straciła. Jesteście po prostu innym skrzydłem PO.
  Według was ministrem powinien zostać jakiś noname, bez żadnych wcześniejszych sukcesów zawodowych czy naukowych. I taki właśnie jest wasz kandydat – licealista Bosak, 40 latek z maturą, o wyglądzie pryszczatego małolata. Sorry, ale wolę Szumowskiego – profesora, z doświadczeniem w USA i umiejętnością prowadzenia biznesu w PL.
  A wy kogo możecie jemu przeciwstawić? JKMa – dziadka, który całe życie utrzymywał się z ze spadku w postaci działek w Józefowie (z wyłączeniem 4-letniego okresu, gdy był europosłem). JKMa – wolnorynkowca, któremu żaden biznes nie wyszedł? Ekonomisty, który jest filozofem a z wiedzą ekonomiczną zatrzymał się na latach `30 XX wieku???

  • A co dokładnie nie trzyma się logiki? Czy usłyszymy, czy poniższe to nieprawda?:

   1. Założenie spółek (ki) z bratem, inwestowanie w inne spółki?
   2. Rozdzielność majątkowa Pana ministra z żoną?
   3. Przepisanie spółek (ki) na żonę.
   4. Otrzymanie grantów i dofinansowań z publicznych pieniędzy na sumaryczną kwotę stu kilkudziesięciu mln PLN przez spółki należące, powiązane lub będące w portfelu inwestycyjnym żony i brata.
   5. Zajmowanie wysokich stanowisk publicznych w czasie przyznawania owych grantów spółkom należącym/współnależącym/będącym w porfelu inwestycyjnym brata i żony?

   Sytuacja jest co najmniej dwuznaczna, wymaga gruntownego wyjaśnienia. Argument wskazujący, że info z GW, zatem nieprawda jest absurdalny = niech Pan minister wytłumaczy przed niezależną komisją lub organami wszystkie te fakty. W podobnych przypadkach politycy w innych krajach podawali się do dymisji, były powoływane komisje śledcze mające wyjaśnić sytuację.

   • Tu nie trzeba niczego wyjasniać. Ktos kto ma jakies minimalne standardy etyczne nie powinien startować w przetargach jesli ktos z rodziny pracuje w rządzie. Bo nawet gdyby obiektywnie miał najlepszą ofertę to zawsze będzie podejrzenie ze to kumoterstwo. Wiec jak mówię. Zakaz i jeszcze raz zakaz startowania w przetargach czy zatrudniania kogos z rodziny. Nawet 10 wody po kisielu.

  • To nie żaden absurd. Nie masz pojącia o tym co się dzieje. Nic nie rozumiesz, nie widzisz. Jest cała masa medyków, epidemiologów na świecie, któzi potwierdzają, że lockdowny to szaleństwo i średniowieczne rozwiązanie. Przykładowo w USA 500 lekarzy zaapelowało do Trumpa o zakończenie lockdownów.

 5. Morawiecki i Szumowski dorobili się w czasach gdy nie byli w polityce. Zarzuty sitwy PO są zwykłą demagogią. Lepiej najpierw być bogatym, a potem wejść do polityki (jak na Zachodzie), niż wejść do polityki dla pieniędzy i łapówek od biznesu, jak w przypadku licznych działaczy PO w latach 2008-2015.

 6. Kolejny PiS owski troll. Sam sobie wybieraj chanukowego. Z obu nie wybieram żadnego, nie wybieram mniejszego PiS=PO=jedno zło i zdrajcy Polski.

Comments are closed.