Konfederacja trzecią siłą polityczną w Polsce. Najnowszy sondaż

Konfederacja podczas konwencji programowej przed wyborami parlamentarnymi. / foto: Konfederacja

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na przełomie maja i czerwca, 46 proc. badanych głosowałoby na PiS – wynika z sondażu CBOS. 20 proc. deklaruje poparcie dla KO, 6 proc. – na Konfederację, a po 5 proc. – na Koalicję Polską (PSL i Kukiz’15) i Nową Lewicę.

Notowania PiS pogorszyły się o 3 pkt. proc. od ostatniego badania (z marca), KO – o 1 pkt proc., Konfederacji – o 1 pkt proc., PSL Koalicji Polskiej o 2 pkt. proc., a Nowej Lewicy – o 3 pkt. proc. Jak zauważa CBOS, spadek notowań Nowej Lewicy to największy spadek zanotowany wśród ugrupowań opozycyjnych.

Inną partię wskazało 1 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.), odpowiedź trudno powiedzieć wybrało 13 proc. (wzrost o 5 pkt. proc.), 4 proc. odmówiło odpowiedzi (wzrost o 3 pkt. proc.)

CBOS podaje, że chęć udziału w wyborach zapowiedziało 82 proc. ankietowanych.

„Zapewne epidemiczne i polityczne perturbacje związane z terminem wyborów prezydenckich, a w konsekwencji nieustannie podtrzymywane wśród Polaków napięcie polityczne, sprawiły, że w badaniu przeprowadzonym na przełomie maja i czerwca rekordowe ponad cztery piąte ankietowanych (82 proc.) zapowiedziało, że chciałoby wziąć udział w ewentualnych wyborach do Sejmu i Senatu. Badanie na tradycyjnej próbie zostało zrealizowane po przeszło dwóch miesiącach przerwy spowodowanej obostrzeniami związanym z epidemią koronawirusa. W związku z utrzymującą się nadal na podobnym poziomie liczbą zachorowań na COVID-19 treść pytania o frekwencję wyborczą uległa niewielkiej modyfikacji. Zapytaliśmy Polaków, czy w najbliższą niedzielę wzięliby udział w hipotetycznych wyborach parlamentarnych, przy założeniu, że nie ma już pandemii. Tylko co jedenasty z badanych nie jest pewny, czy wziąłby udział w tych wyborach, taki sam odsetek odrzuca możliwość uczestniczenia w ewentualnym głosowaniu (po 9 proc.)” – podaje CBOS.

Podsumowuje, że okres epidemii i sprawa wyborów prezydenckich w maju, które się nie odbyły, „nie wywołały większych zmian w układzie sił na polskiej scenie politycznej”.

„Na przełomie maja i czerwca elektoraty poszczególnych ugrupowań wydają się mocno utwierdzone w swoich wyborach. Nieznacznie straciły jedynie mniejsze partie opozycyjne – PSL i Lewica. Odnotowaliśmy natomiast wzrost odsetka wyborców niezdecydowanych. Warto odnotować jeszcze wzrost odsetka odmów odpowiedzi, bo może on świadczyć o atmosferze politycznej w kraju” – czytamy w opracowaniu sondażu.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (359) przeprowadzono na reprezentatywnej imiennej próbie losowej pełnoletnich mieszkańców Polski w ramach procedury mixed-mode. Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI), wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI) – dane kontaktowe respondent otrzymywał w liście zapowiednim od CBOS lub samodzielne wypełnienie ankiety internetowej, do której dostęp był możliwy na podstawie loginu i hasła przekazanego respondentowi w liście zapowiednim od CBOS. We wszystkich trzech przypadkach ankieta miała taki sam zestaw pytań oraz strukturę. Badanie zrealizowano od 22 maja do 4 czerwca 2020 r. na próbie liczącej 1308 osób (w tym: 61,6 proc. metodą CAPI, 24,4 proc. – CATI i 14 proc. – CAWI).

44 KOMENTARZE

 1. A ja pamietam jeszcze takie czasy i takie ankiety, kiegdy UPR byla pierwsza sila polityczna w Polsce.
  Oczywiscie w zaleznosci pod ktorym gimnazjum czy ogolniakiem ustawilo sie ankieterow.
  Wysokie notowania trwaly do najblizszych wyborow, kiedy to niezmiennie wychodzilo 3% bo Pan Prezes warknal cos o inteligencji kobiet, zelaznych plemnikach czy o swoim ulubionym, przezywajacym egzystencjalne meki bohaterze tragicznym – generale Jaruzelskim.

  Halo halo, panie Januszu, skoro wyniki sa tak dobre to czas wywinac jakis numer.

  • Może tak może nie. Tylko tak jakoś CEBOSowi nie dowierzam. 46% to nawet w wyborach PiS nie miał. Po ostatnich wyczynach PiSowi spada. I spadnie jeszcze więcej.

   • UPR i jego klony zawsze były oparte o teorie szurniętego Korwina. A JKM ma za zadanie rozbijanie prawdziwej Prawicy i skutecznie to robi od 30 lat. Pamiętacie jak Moczulski z KPN krzyczał na Związek Radziecki, na Moskwę chciał wyruszyć z szabelka i okazało się, że był agentem SB, czyli współpracował z KGB. Po owocach ich poznacie! JKM /jak widzicie?!/ zebraną (młodzieńczą) energię, parę puszcza w gwizdek. To szkodnik na prawicy i tyle.

  • No niestety dobre:)). Ale na szczęście JKM jest jednym z elementów Konfederacji, więc chyba aż tak zj…ć sprawy jak po słynnym sukcesie do PE nie jest w stanie. Konfederacja przy zachowaniu spokoju ma szanse zadomowić się w Sejmie z poziomem dwucyfrowym, a jak to się uda, to istnieje perspektywa kursu na suwerenność.

  • Nie ja jeden kibicując Konfederacji obawiam się czy p. Mikke znowu nie odstawi jakiejś przedwyborczej makabreski.

  • Wyniki są dobre? Konfederacja ciągle utrzymuje się na jednym poziomie (6% +/- 1%). Jej pozycja rośnie, bo inni opozycjoniści słabną na rzecz PiS. Sukcesu tu nie ma. Jest stagnacja. W sondaże nie wierzę i nimi się nie kieruję przy wyborach. Niestety większość już tak. Więc dopóki w owych sondażach Konfederacja nie otrzyma ok. 12% (czyli dwukrotnie więcej niż ma), nie ma szans na dwucyfrowy wynik w wyborach. Gorzej, bo będzie ocierać się o próg wejścia do sejmu.

  • JKM!
   A co z naszą polską, lokalną komuną, zydokomuna, zydolewica, niezawislymi sądami, czerwonymi sądami, czerwonymi uniwersytetami, czerwoną edukacją od szkoły podstawowej etc.
   Bo widzę, że nic, zostawiłes ich samym sobie! No to załatwili UPR, Nową Prawice etc. I podziękowali:
   5- procentowy próg wyborczy, bojkot, zamilczenie, cisza w tv, ploty, donosy, czarny piar etc.!

 2. No nie wiem kto będzie głosował na PIS,moi znajomi są zawiedzeni, że Szumowski dalej działa, a takie wyczyniał zabawy nie nosić , a potem jak kumpel brata handlował maseczkami to nosić. PIS to nie moja bajka i mam nadzieje , że wiele ludzi się opamięta.

  • Szumowskiego odstrzelą przy rekonstrukcji rządu po wyborach prezydenckich. Ale nie mów tego znajomym, niech się zniechęcają ;-)

 3. Gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 41 proc. badanych – wynika z badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. To o 4 punkty procentowe więcej niż w analogicznym badaniu z 11 maja.

  Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska z wynikiem 24,3 proc (wzrost o niecałe 9 punktów proc.).
  Na podium znalazłyby się jeszcze PSL i Kukiz’15 z wynikiem 11,2 proc. (niecałe 2 punkty spadku).
  Kolejna jest Lewica – oddanie na nią głosu zadeklarowało 9 proc. respondentów (wzrost o jeden punkt).
  Stawkę zamyka Konfederacja z wynikiem 7,5 proc. (spadek o 1,5 punktu). Odpowiedzi „nie wiem/trudno powiedzieć” udzieliło 7 proc. badanych. Frekwencja wyniosłaby ok. 55 proc.
  Badanie przeprowadzono w dniu 29.05.2020 na 1100-osobowej grupie respondentów.

  • Oczywiście wszystkie badania są o kant d. potłuc, bo są robione pod zamawiającego.
   Przecież to są fachowcy, wiedzą jak dobrać dobrą próbę (przekrój społeczeństwa), a wyniki powinny być zbieżne. Ale nie są.

 4. w tym jednym procencie spadku dla Konfederacji jestem również ja sam – zagorzały niegdyś zwolennik. Poszło to wszystko w „politykę” i zapomniało o prawdzie. Starsi to jeszcze coś tam rozumieją ale młodzi w Konfederacji to po prostu aparatczycy. Prawicowi (?) ale jednak aparatczycy

  • Ogólnie to się trochę mylisz – a nawet bardzo. Konfederacja ma w swoich szeregach dr nauk ekonomicznych i to on jest twórcą wszystkich ekonomiczno- kapitalistycznych pomysłów, a nie Korwin. Po drugie Konfederacja to połączenie Ruchu Narodowego i Partii Wolność. Owszem Korwin jest tam jednym z liderów, ale przypominam że ten gość ma 168 iq i nie każdy musi go rozumieć. Dużo rzeczy które mówił kiedyś się sprawdza. W Konfederacji nie rządzi Korwin tylko prawdziwa demokracja – wiesz że w pierwszych w Polsce prawdziwych demokratycznych przedwyborach na kandydata Konfederacji na Prezydenta mógł się każdy zgłosić? Nawet ty… i były jawne nie jak np w Po czy w Pisie gdzie górę bierze partyjne cwaniactwo. Trzecia sprawa : Sam pisałeś, że Korwin to kapitalista. Stalin, Hitler, Pinochet byli socjalistami z którymi to walczy Korwin nie wiesz o tym? Czyli nic nie wiesz albo jesteś po prostu głupi. Socjalistami w Polsce są wszyscy w naszym Sejmie oprócz właśnie Konfederacji. Ogólnie podsumowując to fakt, iż piszesz najpierw o jego kapitaliźmie a później porównujesz go do socjalistów których spadkobiercami jest lewica czy lsd czy partia razem czy po czy część pis-u świadczy o tym że jesteś zwykłym internetowym trollem, lub nic a nic nie znasz się na polityce. Lub że jesteś niespełna rozumu ;) A może i wszystko na raz :)

   • Korwina znam od 1994 i to mi wystarczy. Nic na Prawicy trwałego nie zbudował, a wszystko rozwalał. Prawda czy fałsz?! Prawda! Nie bedę się sprzeczał z idiotami wpatrzonymi w dziadygę. Chwali czy nie: Hitlera, Stalina -nazistę i komunistę. Chwalił. Rozumiesz?! Chwali III Rzeszę? Chwali, że lepiej było „za hitlera”. Żaden argument nie trafi do idiotów. A jakiż to doktor nauk ekonomicznych jest „tfórcom” wszystkich ekonomiczno- kapitalistycznych pomysłów, Konfederacji ? Przestań sie ośmieszać z tymi bzdurami. Głupich poszukaj w swojej rodzinie albo wśród internautów. 169-IQ i co z tego ? Idiota i tyle ! Wiesz ile Mengele miał IQ. 170. Chłopczyku niedouczony Pinochet nie był socjalistą ale mordercą socjalistów, a to różnica.

    • KORWIN CZEKAŁ LATAMI NA DOBRE WARUNKI DO POWSTANIA STRUKTUR ORGANIZACJI KTÓRA OBALI TEN UKŁAD SYSTEMOWY POPIS. TERAZ PO PANDEMII WIATRY HISTORII SAME ZMIOTĄ TEN SYF A KONFEDERACJA JAK TA ONGIŚ W USA ZMIECIE CAŁY SYF I CZAPĘ LEWAKÓW-KOMUNISTÓW. ICH MIEJSCE JEST W CHINACH … TAM ICH PRZEROBIĄ NA ORGANY BO DO CZEGO INNEGO SIE ONI NADAJĄ

    • Fałsz. Żadnej partii nie rozwalił. Głównie były zmiany nazw (łatwiej było zmieni nazwę partii niż zarejestrować zmianę zarządu przed wyborami), w ostatnim przypadku to niektóre osoby z partii za plecami JKM chciały go odesłać na emeryturę, odbierając mu stanowisko prezesa KNP.
     Nigdzie nie chwalił ani Hitlera ani Stalina. Co najwyżej pochwalił wybiórczo ich rozwiązania np. w kwestii Hitlera obniżenie podatku. Nigdy nie po chwalił III Rzeszy jako systemu, tu znów odnosiło się to do niższych podatków. Są historycy, taktycy którzy chwalą Rzeszę za Blitzkrieg, za tygrysy, za udane operacje wywiadowcze, też ich nazwiesz idiotami i sympatykami nazistów? Są też lekarze, którzy pragmatycznie mówią, że dzięki nazistowskim eksperymentom na ludziach medycyna poszła do przodu, toż to w twoim mniemaniu szaleństwo. Amerykanie nie mieli żadnych skrupułów gdy oferowali takim potworom pracę w USA, dzięki jednemu z nich wylądowali na księżycu w podzięce stawiając mu pomnik (Werner von Braun).
     Profesor Milton Friedman, profesor Friedrich August von Hayek, profesor (zrezygnował z tej posady) Adam Smith i profesor Murray Rothbard, profesor Ludwig von Mises to są twórcy ekonomiczno-kapitalistycznych pomysłów Konfederacji.
     Za słownikiem języka polskiego:
     idiota – człowiek głęboko upośledzony umysłowo
     Czyli człowiek z IQ 169 nie może być idiotą.
     Nie ma nigdzie oficjalnego wyniku IQ dla Josefa Mengele. Mimo wszystko, wysoki iloraz inteligencji nie wyklucza bycia cynikiem (traktowania ludzi jak przedmioty).
     Pinochet rozpoczął od reform wolnorynkowych, jednak w latach 80 skręcił w etatyzm i nacjonalizm, aby w latach 90 trafić w socjalizm.
     Wszystkie Twoje argumenty w mojej ocenie obaliłem. Zamiast pluć jadem i obrażać innych, proponuję poczytać wyżej wymienionych profesorów i zapoznać się z historią lat 1945-1970. Polecam również książkę „Pakt Ribbentrop- Beck”, aby zrozumieć kto zyskuje na real political, a kto traci na romantycznych hasłach.

    • Oczywiście, że Janusz Korwin-Mikke żadnej innej partii nie rozwalił, tylko swoją ! W latach 1962–1982 należał do Stronnictwa Demokratycznego. Założyciel i prezes Unii Polityki Realnej (1990–1997, 1999–2002), Wolności i Praworządności (2009–2011), Kongresu Nowej Prawicy (2011–2015) i partii Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja – KORWiN (od 2015), a także jeden z liderów federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość (od 2019).

  • Lewacki ciulu, co drugie Twoje zdanie zawiera fałsz. Nie wierzę, że jesteś tak niedoinformowany. Być może czerpiesz wiedzę z gazetek komunistycznych, ale mimo wszystko człowiek, który wypowiada się publicznie powinien sprawdzić informacje, bo inaczej postępuje nieuczciwie.
   Już odpowiedziano na część Twoich kłamstw – dziękuję. Ja pokrótce uzupełnię:
   – Pinochet wystąpił w obronie porządku prawnego – poczytaj sobie co socjaliści w Chile zrobili przed jego zamachem i dlaczego to nim wzburzyło, i nie tylko nim
   – w tamtym czasie podobne zawieruchy spotkały inne państwa Ameryki Pd., przewrót Pinocheta na ich tle był całkiem łagodny
   – ilość ofiar Pinocheta i postępowanie z nimi pochodzą z łajdackich manipulacji komunistycznych – te zdarzenia miały miejsce (np. zrzucanie przeciwników ze śmigłowca do oceanu), ale nie w Chile! A np. w Argentynie – to nawet socjaliści potem przyznawali, powinieneś o tym wiedzieć
   – wolny rynek nie jest żadną utopią – w przeciwieństwie do socjalizmu. Jest naturalnym przejawem postępowania człowieka, funkcjonował bardzo dobrze przez całe tysiąclecia cywilizacji człowieka, w szczególności świetnie działał w nowożytnych czasach – zanim pojawił się socjal-komunizm. A z pozornie nieco innej beczki: rozkwit działalności charytatywnej – równolegle do wolnego rynku – nastąpił w XIX w. w Stanach.
   Przedsmak wolnego rynku mieliśmy też i „ostatnio” w Polsce w latach 1989-1991. „Pełne” półki z octem zostały opróżnione i w ciągu paru miesięcy (przy niedostatecznym braku kapitału obrotowego!) zostały zastawione przeróżnymi towarami pochodzącymi z prywatnego importu. Podobnie można było kupić na ulicy (z łóżek turystycznych) wiele deficytowych towarów czasów komuny np. banany czy pomarańcze. Ale to oczywiście było takie „nieestetyczne”, że postanowione ukrócić prywatny handel – wtedy okres prosperity się skończył i weszliśmy w nowy etap budowy socjalizmu. Zapytaj się rodziców – w tamtym czasie oczywiście przebiegała złodziejska „prywatyzacja” zwana „uwłaszczeniem nomenklatury”, co powodowało rozgoryczenie społeczeństwa i może przesłaniać dobre owoce tamtego okresu. Niemniej wolny rynek pokazał co potrafi.

   • larum to czub, nudzący się smarkacz. Poujada zza węgła i chichocze aż w pieluszki narobi z radości.

 5. Ale na tym właśnie polega polityka – na osiąganiu władzy dla dobra społeczeństwa, dla wspólnego celu. Oczywiście godnymi środkami. Nie oznacza to, że zawsze trzeba mówić prawdę, nieraz lepiej milczeć, np. ze względu na oddźwięk społeczny. W demokracji polityk musi się liczyć ze zdaniem społeczeństwa, co nie znaczy, że musi mu się podlizywać. Jeśli nie będzie się liczył, nie będzie skuteczny, a to jest zaprzeczenie polityki. Nie oznacza to, by każdy jego czyn musiał być skuteczny, czasem można sobie pozwolić na „porażkę”, tylko powinna ona być wkalkulowana w całokształt.

  • KIiedyś na spotkaniu JKM powiedział, że za okupacji to były mniejsze podatki, nie czepiano się ludzi za np. palenie papierosów…itp. To prawda. Wstałem i powiedziałem wtedy panu Korwinowi. -Gdyby była okupacja to po wyjściu z sali powieszono by pana za sam wygląd, bo wyglada pan na Żyda. Nie wszedł by pan do tramwaju, bo pierwszy wagon : Tylko dla Niemców „Nur für Deutsche” i dostałby pan kopa. Idąc trotuarem musiałby pan ściągnąć czapkę i ukłonić się Niemcowi i oczywiście zejść z drogi.

   • Dostałeś już po łbie, więc napiszę łagodnie…: zacznij myśleć rozumem, a nie emocjami. Wtedy wszystko Ci się poukłada.

    Jeśli JKM przywołuje niskie podatki za Hitlera, to tylko dlatego, żeby pokazać, że ten barbarzyński Hitler, winny wielu milionów ofiar, wprowadził podatki znacznie niższe niż obecnie. Co w takim razie sądzić o dzisiejszej władzy?
    Ale to żadną miarą nie jest pochwała ani Hitlera, ani III Rzeszy. Kto przy tym obstaje jest albo ograniczony umysłowo, albo myśli emocjami, albo jest świadomym kłamcą.

    • larum ja z fanatykami i gówniarzami nie dyskutuję. Dorośnij wreszcie chłopczyku i zacznij myśleć samodzielnie. Twój Guru to fiśnięty dziadyga. Setki tysięcy osób pomordowanych przez juntę Pinocheta bez wyroku sądu…dla ciebie… co tam. Ty mały, zasrany, podły faszysto! Dla idei można mordować miliony. To twoja ideologia. Jakie niskie podatki były za Hitlera – ty debilu!? Korwin was ogłupia gówniarzy, a wy powtarzacie brednie fiśniętego dziada. Niemcy mogli wszystko zabrać i zabierali, rabowali, mordowali, palili, wywozili do obozów koncentracyjnych. Każda świnia i bydło były kolczykowane i dla Niemców trzeba było zdać. Z tobą kretynie i twoim guru nie zamierzam więcej dyskutować. Z nazistami i komunistami nie dyskutuję…oraz z kretynami !

 6. Duda powinien wygrać w pierwszej turze. Dość pseudo-ideologicznego gadania kandydata od Tuska, „Rafałka z LGBT+” i spazmatycznych napadów płaczu innego kandydata Tuska, czyli Hołowni. Dość judzenia i napuszczania społeczeństwa na rząd, prezydenta i PKW przez tubę propagandy PO, telewizję TVN24. Skończyć cyrk z hałastrą szczekliwych i kąsających ratlerków z PO: Budka, Pupka, Szczerba, Szłapka, Brejza. Niech to wszystko się wreszcie skończy.

  • A co Ty? Puściłeś w eter „niekończącą się opowieść”?

   Duda jest prezydentem od 5 lat, PiS jest u władzy od 5 lat, przez 4 lata mieli większość w sejmie, senacie i swojego prezydenta – i co zrobili?? Nic w Polsce nie uporządkowali, <b?całkowicie przebimbali ten okres!
   Teraz też mogą wszystko (poza zmianą Konstytucji), tyle, że dłuższą legislacją. I co robią??

   I Ty śmiesz nas namawiać na głosowanie na Dudę??!!

   • A co Ty? Puściłeś w eter „niekończącą się opowieść”?

    Duda jest prezydentem od 5 lat, PiS jest u władzy od 5 lat, przez 4 lata mieli większość w sejmie, senacie i swojego prezydenta – i co zrobili?? Nic w Polsce nie uporządkowali, całkowicie przebimbali ten okres!
    Teraz też mogą wszystko (poza zmianą Konstytucji), tyle, że dłuższą legislacją. I co robią??

    I Ty śmiesz nas namawiać na głosowanie na Dudę??!!

    PS. Szanowna Redakcjo, czy nie można by zrobić tak, by przed opublikowaniem komentarza wyświetli się on w wyglądzie „opublikowanym”? To bardzo by pomogło w przejrzystości.

 7. Duda i Bosak mają sumarycznie ponad połowę głosów w wyborach prezydenckich. Duda powinien przekroczyć 50% głosów już w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Jeśli 75% Polaków popiera Izbę Dyscyplinarną SN jako instancję do zwalczania patologii wśród sędziów i prokuratorów, a tylko 25% jest temu przeciwnych, to Duda powinien śmiało postawić sobie za realne zadanie, zwyciężyć już w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Szkoda czasu na wysłuchiwanie pseudo-ideologicznych wypowiedzi Rafałka o LGBT+. Trzaskowski jako prezydent RP to zagrożenie dla dzieci w szkołach w całej Polsce.

  • Dlaczego fałszujesz dane z artykułu? Czy jesteś ze zdradzieckiej PO? Ten tekst o preferencjach partyjnych brzmi tak: Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na przełomie maja i czerwca, 46 proc. badanych głosowałoby na PiS – wynika z sondażu CBOS. 20 proc. deklaruje poparcie dla KO, 6 proc. – na Konfederację, a po 5 proc. – na Koalicję Polską (PSL i Kukiz’15) i Nową Lewicę.

 8. Konfederacja czy raczej konfederaci mają przyszłość. JKM to już stare pokolenie i nie jest siłą nośną. Jest jedynie symbolem mininej epoki walki o wolność i konserwatyzm którą przejmują młodsi i to on są przyszłością. JKM trzeba oddać co mu się należy ale jak widać dla wielu jest jeszcze drzazgą w oku. I dobrze.

 9. Poparcie dla Konfederacji 96% dla PiS 2%, KO-1% i reszta poniżej 1%. A co mi tam, niech się głupki cieszą. Deskarz wodny zastąpi deskarza śniegowego i będzie wesoło. A jak fisnięty dziadyga wprowadzi swój plan gospodarczy to niczego nie będzie. Kto przeżyje -ten zobaczy.

  • Wiesz czego nie będzie? Cwaniaków ubędzie, trzeba będzie się wziąć do pracy, by zarobić na chlebek dla siebie i swojej rodziny.

   • larum- goń się pastuszku :-))) bezrobotna łajzo na mamusi utrzymaniu. Cwaniakujesz, bo nie pracujesz i idee szurniętego dziadygi ci się podobają. Jak dorośniesz – to ci minie.

  • uważaj, bo jak napiszę paszkwil na lewactwo wierszem, to mogą zniknąć z głów wszystkich ludzi i z czego będą żyć – z rozbojów? no tu przesadziłem; oni przecież głównie z tego żyją – z bandytki;

Comments are closed.