Mentzen: Czy kryzys rzuci na ziemię gospodarkę? [VIDEO]

Dr Mentzen: Czy kryzys rzuci na ziemię gospodarkę? NCzasTV
Dr Mentzen: Czy kryzys rzuci na ziemię gospodarkę? NCzasTV

Jak świat otrząśnie się z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa? Dr Sławomir Mentzen z Konfederacji mówi jak jest.

– Kryzys, który obecnie obserwujemy jest bezprecedensowy. Co najmniej od 1929 roku i Wielkiego Kryzysu nie było takiego załamania gospodarczego – ocenił kryzys wywołany reakcją świata na pandemię koronawirusa dr Sławomir Mentzen w wywiadzie dla telewizji NCzasTV.

– Nic takiego wcześniej się nie wydarzyło, więc wpływamy na nieznane wody. Mamy tu połączenie kilku różnych kryzysów. Mamy kryzys podażowy, wynikający z tego, że firmy nie są w stanie produkować, bo rząd je zamknął, zamknął im granicę, odciął je od pracowników, dostawców, zamknął ludzi w domach. Do tego wielki kryzys popytowy, bo ludziom uniemożliwiono robienie zakupów – wskazał dr Mentzen.

Kolejnym kryzysem wchodzącym na skład koronakryzysu jest kryzys na rynku ropy naftowej. Ludzie przestali się przemieszczać i zużycie, a tym samym cena drastycznie spadła.

– Wszystko stanęło na głowie. Poszczególne gospodarki w różnym czasie będą wracać do normalnej pracy – zauważył ekonomista.

Całość rozmowy poniżej.

Źródło: NCzasTV

13 KOMENTARZE

 1. ● Straty gospodarcze spowodowane epidemią wirusa chinki: śladowe — MNIEJSZE od ostrego sezonu zwykłej grypy.

  ● Straty spowodowane szaleństwami etatystycznego rządu PiS i ręcznego sterowania gospodarką: GIGANTYCZNE — na miarę wojskowej hunty gen. Jaruzelskiego stanu wojennego i doprowadzenia Polski i Polaków do całkowitego bankructwa…

  I teraz — ręczne doprowadzenie do ruiny gospodarczej ma dawać pretekst tym, którzy ją spowodowali — żeby teraz dostać nieograniczone uprawnienia do „naprawiania” tego, co sami właśnie rozwalili.

  .

  • ▌▌Nie ma stricte kryzysu popytowego (dlatego dalsze zniszczenia przyniesie biurokratyczna z nim walka), jak i nie ma stricte kryzysu podażowego (dlatego również dalsze zniszczenia przyniesie biurokratyczna z nim walka).

   Rząd ręcznym sterowaniem gospodarką doprowadził do gigantycznego braku płynności oraz — co najważniejsze — DO GIGANTYCZNEGO WZROSTU KOSZTÓW TRANSAKCYJNYCH!

   .

   ▌▌Najlepsza recepta na taki (wywołany całkowicie sztucznie, WYŁĄCZNIE działaniami rządu) kryzys?

   Cały rząd udaje się na bezludną wyspę, a wszystkie środki łączności wrzuca do morza.

   Dopiero wówczas gospodarka zaczęłaby powoli, stopniowo, jako-tako „trybić” — przy dalszym ręcznym sterowaniu gospodarką przez huculskich geniuszy ekonomii z PiS nie ma na to najmniejszych szans.

   Ech, ale cóż tam i marzyć o tem…

   .

   • ▌▌Skutki mądrego ręcznego sterowania gospodarką najmądrzejszych z huculskich geniuszy ekonomii:

    „Wielki Głód na Ukrainie, który oficjalnie nazywał się kolektywizacją rolnictwa i budowaniem ustroju kołchozowego, rzuciła na to rolnictwo tak straszne przekleństwo, że nie podniosło się ono i nie stanęło na nogi do dnia dzisiejszego. Ale życie zwycięzców w tej okrutnej wojnie, okazało się nie tak znów wesołe. Było to bowiem zwycięstwo pyrrusowe. Produkcja ziarna, która w latach 1923-28 prawie podwoiła się, po kolektywizacji utrzymywała się przez 25 lat na tym samym niskim poziomie, choć liczba ludności oczywiście rosła. Hodowla bydła nigdy już nie otrząsnęła się z tego ciosu, jakim było wyrżnięcie lub zagłodzenie ponad stu milionów koni, krów, byków, owiec i świń. Nie ulega wątpliwości, że trwający w ZSRR kryzys rolnictwa sięga swoimi korzeniami tych odległych lat, tego «zwycięstwa», które okazało się klęską. Ziemia i chłopi wzięli odwet, taki, na jaki było ich stać, na tych, którzy ich pokonali. Ziemia przestała rodzić, a chłopi utracili zamiłowanie do pracy na roli. Była to straszna, ale sprawiedliwa zemsta.”

    Siergiej Maksudow

    .

   • 1. JA na życzenie Narodu przejmuję dyktatorską władzę w Polsce.
    2. JA delegalizuję wszystkie partie polityczne, loże masońskie, mafie bandyckie.
    3. JA przywracam karę śmierci.
    4. MY dziękujemy Bogu za nieprzebrane bogactwa Polski, pozwalające nam uniezależnić się od reszty świata.
    5. JA nie przeszkadzam Polakom w życiu, w pracy i dorabianiu się.

    • ▌▌W 1933 roku Niemcy też już byli „w sytuacji nadzwyczajnej”.

     Trzeba mieć bezwzględną świadomość, iż wyborcza wygrana niemieckich socjalistów w 1933 roku nigdy nie zmieniłaby się w to, co rzeczywiście miało następnie miejsce w historii, gdyby nie przeforsowany przez Komisję Europejską III Rzeszy bezterminowy „dekret o ochronie narodu i państwa”, który szefowi Partii (komisarzom Unii) dawał pełnię jednoosobowej władzy wydawania dekretów z mocą ustawy — łącznie z prawem do terroryzowania krytyków tejże władzy („walka z mową nienawiści”). Obowiązywanie tego raz wydanego dekretu skończyło się dopiero w maju 1945 roku wraz ze śmiercią niemieckiego fuhrera: na gruzach Berlina oraz całych Niemiec, masową śmiercią Niemców z głodu oraz aktem bezwarunkowej kapitulacji i zgodą na reparacje wojenne i rewizje terytorialne — taki Niemcy dostali rachunek do zapłacenia za wprawdzie biernie, ale jednak wyrażoną milczącą zgodę na zadekretowaną słuszną monopartyjność mądrych socjalistów i ich „nowy porządek” („dobrą zmianę”).

     .

  • ▌▌No to tylko patrzeć, jak u nas wzrośnie z 23% na 26%…

   „Jedziecie do stolicy kraju kapitalistycznego. Który to kraj ma być może nawet tam i swoje… plusy. Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów.”

   .

 2. Najważniejszy kryzys ma charakter duchowy i antropologiczny. Żaden z tych ekonomistów nie uwzględnia dobra duchowego człowieka i przez błedy antropologiczne nie rozumie, że człowiek jest bytowością społeczną egzystującą z miłości i dla miłości. Bez miłosci nikt bowiem nie jest twórczy i bez miłosci żyć nie może. Oczywiście prócz Żydów, którym wystarczy do życia chciwość i szwindle

 3. To jest terrorystyczny atak na ludzkość. W 1918 i 1958 r. były wielokrotnie poważniejsze epidemie i nie było rozwalania gospodarki, histerii, zamordyzmu. Każdy kto wspiera i wykonuje rozkazy kontrolerów powinien mieć świadomość, że „pandemia” jest elementem planu depopulacyjnego i wy też zostaniecie wyeliminowani.
  Wszystko to zostało zaplanowane. W 2005 roku w City**fLo_ndon odbyło się zebranie mas_onów i jeden z nich ujawnił szokujące plany (atak wirusowy na Chiny i globalna pandemia, nuklearna wymiana, padł cel 50% redukcja populacji…).
  W maju 2010 r. pojawił się raport „The Rock***ler Foundation”. Raport jest dostępny w sieci i nie jest tajemnicą… – pandemia, maski, pomiary temperatury, kontrole, lockdowny, likwidacja praw i swobód obywatelskich, wzorowanie się na reżimie chińskim, zatrzymanie gospodarki i życia – wszystko po to, abyście zrezygnowali z prywatności i suwerenności na rzecz „bezpieczeństwa”.
  12 września 2019 r. podczas wspólnego szczytu UE-WHO ogłosili „10 działań na rzecz szczepień dla wszystkich” – min. „paszport szczepień dla obywateli UE”.
  18 września 2019 r. w Wu_han chiński rząd przeprowadził ćwiczenia, gdzie symulował odpowiedź na…. nowy szczep koronawirusa.
  W październiku 2019 r. odbyło się „Ev* ent 201”. Było to symulowane ćwiczenie pandemiczne koncentrujące się na koronawirusie – sponsorowane min. przez Bi_ll & Me_linda Ga_tes Foundation.
  W październiku 2019 w Wu_han odbyły się międzynarodowe igrzyska wojskowe.
  W grudniu 2019 r. Chiny zgłosiły pierwsze przypadki Covid19.
  W 2020 roku Fundacja Roc* kef el*lera w raporcie domaga się stworzenia centralnej bazy danych DNA, stworzenia armii “Healthcare Corps” do testowania, nadania każdemu numeru identyfikacyjnego, statusu zaszczepienia i śledzenia wszystkich – aż do wynalezienia szczepionki lub lekarstwa…, integracja z innymi systemami (twój dostęp do wszystkiego – zatrudnienia, usług, transportu…).
  „Nie wracamy do normalności” – W białych księgach opublikowanych przez globalistów z Imper_ial College of London, jak również MIT, jest przedstawiony plan użycie „fal” otwierania gospodarek na miesiąc, a następnie blokowania na dwa miesiące (kwarantanna). Ma to trwać do momentu opracowania szczepionki, co może potrwać lata.
  Wszystko to jest oparte o wielkie oszustwo – fałszywe prognozy, medialną histerię i fałszywe testy.
  Testy są często zanieczyszczone i fałszywe. Badania naukowe wykazały, że poziom błędu – fałszywie pozytywnych wyników wyniósł aż 80%.
  Testy oparte są na teście RT-PCR lub PCR, który jedynie izoluje genetyczne sekwencje RNA / DNA i nie może udowodnić związku przyczynowego ani powiedzieć, czy ta sekwencja genetyczna ma coś wspólnego z twoim stanem zdrowia. Zatem pozytywny lub negatywny wynik nie ma znaczenia, jeśli chodzi o stwierdzenie, czy domniemany „wirus” ma coś wspólnego ze stanem zdrowia lub zdolnością do „zarażenia” innej osoby.
  W UK testują nową generację szczepionek, która spowoduje silną reakcję immunologiczną przez modyfikację kodu genetycznegp człowieka i to będzie działać do końca życia!!!. Organizm będzie produkował przeciwciała pomimo, że nie jesteś chory!! – efektem będą choroby autoimmunologiczne (autoagresja) i układ obronny będzie atakował nasze komórki (mające ten zmodyfikowany kod genetyczny)!!
  Nie bójcie się wirusa, ale tego co oni z wami robią lub zamiarzają zrobić (antybiotyki, pestycydy, glyfosat, aspartam w pożywieniu, zatrucie aluminium i promieniowaniem elektromagnetycznym (szczególnie 5 G), toksyczne szczepionki, zniszczenie gospodarki, bezrobocie, głód, zamordyzm, medyczna tyrania i depopulacja).

Comments are closed.