Albańska sieć narkotykowa rozbita we… Francji

Fot. ilustr. policja
Fot. ilustr. policja

Piętnastu podejrzanych o handel narkotykami Albańczyków, w wieku od 19 do 46 lat, zatrzymano w areszcie policyjnym w Annecy w Górnej Sabaudii. Są podejrzani o przynależność do sieci handlarzy heroiną.

Śledztwo trwało 10 miesięcy. Policja zdecydowała się na aresztowania, ponieważ grupa szykowała się do powrotu do Albanii.

W sumie szesnastu handlarzy zostało aresztowanych nad brzegiem jeziora Annecy w Sevrier i w regionie Lyonu. Jednego zwolniono. Przez kilka miesięcy grupa ta utworzyła punkty sprzedaży heroiny i kokainy w kilku ośrodkach, m.in. w Annecy, Cran-Gevrier i Saint-Jorioz.

Policja wszczęła śledztwo jeszcze jesienią 2019 roku. W Cran-Gevriera zlokalizowano wtedy miejsce dystrybucji narkotyków. Śledzenie dilerów doprowadziło do kolejnych osób. Sztab gangu miał swoją siedzibę w regionie Lyonu.

Podczas zatrzymania policja znalazła dwa kilogramy heroiny, a także 600 gramów kokainy i 3000 euro w gotówce. Według policji siatka obsługiwała kilkuset klientów. Pieniądze ze sprzedaży były regularnie wysyłane do Albanii.

Źródło: France Info

1 KOMENTARZ

  1. Albańczyków można skazać bez problemu.Gorzej byłoby,jeśliby spróbowano dobrać się do
    siatki narodowości ,nietykalnych’.Nawet Macron stanąłby w ich obronie.

Comments are closed.