Gdzie jest raport komisji smoleńskiej? Macierewicz zrzuca winę na koronawirusa i obiecuje publikację po wyborach

Antoni Macierewicz. Foto: PAP/podkomisja smoleńska
Antoni Macierewicz. Foto: PAP

Podkomisja badająca katastrofę smoleńską wciąż nie opublikowała raportu końcowego. Antonie Macierewicz obiecuje, że raport będzie po kampanii wyborczej.

Antoni Macierewicz na antenie Radia Maryja był pytany o wyniki wieloletniej pracy podkomisji smoleńskiej. Były szef MON oświadczył, że raport jest już gotowy.

Mało tego, Macierewicz stwierdził, że raport był już gotowy przed 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Jednocześnie stwierdził, że publikacja wyników prac jego podkomisji jest obecnie niemożliwe.

Dlaczego publikacja gotowego raportu jest niemożliwa? Macierewicz zasłania się epidemią koronawirusa.

– Raport i jego podstawowe wnioski, tezy są oczywiście gotowe i to już przed 10 kwietnia. Będzie on opublikowany natychmiast, jak pozwolą na to sprawy związane z pandemią. Coraz bardziej odmrażamy różnego rodzaju dziedziny życia – powiedział Macierewicz.

Niemniej Macierewicz wskazał, że publikacja może nastąpić po kampanii wyborczej. Dlatego też wielbiciele Antoniego i jego twórczości nie dostaną dowodów na zamach czy też winę wrogów PiS do czasu wybrania nowego prezydenta.

– Myślę, że będzie można też niedługo zrobić konferencję, na której raport zostanie przedstawiony. Nie sądzę, żeby mogło to się dokonać w trakcie kampanii wyborczej, więc sądzę, że zaraz po niej będzie to można opinii publicznej przedstawić – dodał były szef MON.

Natomiast przypomnijmy, że Macierewicz i jego zwolennicy w postaci m.in. wyznawców „Gazety Polskiej” wierzą, że katastrofę spowodowały dwie eksplozje. Jedna miała nastąpić w lewym skrzydle, druga w centropłacie.

Źródło: Radio Maryja

9 KOMENTARZE

 1. Czy naprawdę Naród jest taki ciemny? Sprawa jest prosta. Od 1944 roku w Polsce toczy się walka o władzę i związane z nią konfitury między „chamami” (szubrawcy goje) i „żydami”. Naród nie liczy się i jest odpowiednio manipulowany przez ww mafie, tak aby nikt trzeci, powiedzmy Polacy patrioci, nie sięgnął po władzę. W dużym skrócie: Bierut – żydzi, Gomułka – chamy, Gierek – początkowo chamy dalej żydzi, Jaruzelski – żydzi, po Magdalence nic się nie zmienia, dalej żydzi z przerwami na Tuska gdzie przewaga chamów. W Smoleńsku kto zginął? Kto po Smoleńsku przejął pełną władzę? Ten winien kto skorzystał!

  • ▌▌Totalitarny PRL tworzyła i umacniała Partia Komunistyczna w Polsce PZPR/ZSL, która dzieliła się na dwie zasadnicze frakcje (obie umiejętnie sterowane przez Moskwę z Kremla i rozgrywane przeciw sobie): „żydy” i „chamy”.

   Przy „Okrągłym stole” nie było żadnej „Solidarności” — trwały negocjacje nt. KOOPTACJI ludzi „Solidarności” — zdolnych do pociągnięcia Polaków w oparciu o fałszywe zalegendowanie i gotowych iść na współpracę z komunistyczną wspólnotą rozbójniczą (to zalegendowanie budowała im… komunistyczna TVP! Paradoksik, co?)

   (Tu polecanka: rzecz w literaturze jest w miarę rozpoznana [choć jednocześnie zalana morzem propagandowych legend, spod których trudno dostrzec prawdę], dlatego łatwa w czytaniu „Michnikowszczyzna” Ziemkiewicza — do znalezienia w necie.)

   ● Odłam „żydów” PZPR tworzył później „Gazetę Wyborczą”, „Unię Demokratyczną” oraz „Kwaśniewskie” skrzydło SLD — przejął niepodzielną władzę nad RPRL na 25 lat.

   ● Frakcja „chamów” PZPR tworzyła „Millerowskie” skrzydło SLD (stąd ich „szorstka przyjaźń” w obozie postkomunistycznym), a część frakcji „chamów” współtworzyła ugrupowania narodowo-komunistyczne/narodowo-socjalistyczne, w tym między innymi PiS.

   Tzw. „demokratyczna opozycja” została po prostu dokooptowana do ww. frakcji — stąd wysocy funkcjonariusze ustroju totalitarnego w obydwu „demokratycznych” i „patriotycznych” obozach.

   Oligarchiczny biznes, media — to wszystko jest w posiadaniu postkomunistów, stąd uwiarygodniające kukiełki mające służyć za ukrycie prawdy o RPRL — eksploatacja Polaka przez pasożytniczą kastę urzędniczą trwa nadal: w 2020 roku represje podatkowe osiągające swój maksymalny szczyt w całej historii RPRL: zarówno kwotowo, jak i procentowo — wprowadzony podatek na… słodzenie, zaplanowany podatek na… butelki i plastik — maksymalistyczny komplet!

   .

   Stary podział decyduje nie tylko o ich obecnej polityce krajowej wobec podbitych tubylców, ale również o stosunku do polityki niemieckiej Unii Europejskiej, czy USA.

   .

 2. Gdzie jest raport komisji smoleńskiej? Obawiam się, że go po prostu nie ma. Macierewicz przez ostatnie lata dał mi asumpt do podejrzeń, iż kieruje się zasadą Hitchcocka: najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie już tylko wzrasta:-) Większość Polaków chciała się dowiedzieć, co właściwie tam się stało, więc zaczęło się bajerowanie, ale dawkowane rozmyślnie, co jakiś czas tak, że gdy Polacy tracą tym zainteresowanie spowodowane brakiem jakichś efektów wyskakuje z niczym niepokrytymi nowymi sensacjami.
  „Będzie on opublikowany natychmiast, jak pozwolą na to sprawy związane z pandemią”
  Co to w ogóle znaczy i co ma piernik do wiatraka, tj. koronawirus do raportu? Jak ten raport ma, niech stanie na mównicy sejmowej i go przeczyta, powiedzmy przez 6 godzin, oczywiście z zachowaniem „reżimu sanitarnego”, toteż niech najbliższe osoby siedzą od niego oddalone o 20 metrów. A może nawet sam sterczeć na sali plenarnej i czytać nam do kamer ten raport, który będzie nagrywany, a potem dostępny każdemu, na przykład na YouTube. Robi z Polaków idiotów.

  • ▌▌Po prostu kolejny niewątpliwy sukces PiS — 10. rocznica katastrofy smoleńskiej i 80. rocznica zbrodni katyńskiej.

   To zupełnie jak 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości — kolejny niewątpliwy sukces PiS — trudno o większe święto państwowe, data jest znana od kilkudziesięciu lat wstecz, jednak PiS ogłasza dzień wolny od pracy w naprawdę ostatniej chwili, w najgorszym możliwym dniu (kiedy wszystkie uroczystości już są rozplanowane — tyle, że wszystkie w inne dni), kolejny sukces na miarę zaplanowanych przez PiS „wyborów-niespodzianka” — organizowanych w dniu, w którym Polacy najmniej się ich spodziewają, ale masowy ostrzał PiS-owskiej propagandy (z pieniędzy wyjętych Polakom z kieszeni) przyniesie chwilowe drgnięcie w sondażach.

   .Chwała I. Prezesowi Partii i prorokom jego! Chwała!

   .

 3. Macierewicz wyszedł z niebytu politycznego za sprawą katastrofy lotniczej. Nie tylko on zrobił karierę na trupach. Gosiewska-Pierwsza Wdowa IV RP nienawidząca swego męża i rozwiodła się z Przemysławem, teraz leje krokodyle łzy. Wnuczek i wielu innych zaistnieli i wyrośli na grobach. Taka prawda. A Antoni Macierewicz cynicznie i bezczelnie wykorzystywał teorię spiskową, wymyślając co rusz nowe „smoleńskie paliwo” dla smoleńskiej sekty. Przy okazji rozwalił Armię i starym więziennym zwyczajem trzymał „cwela pod celą”.

 4. Smolensk zrobili ruskie na zlecenie niejakiej platformy i po co komu jakis raport ktory to potwierdzi. Wszystkie fakty pozniejsze potwierdzaja te tezę. Chyba pisowcom nie chodzilo o to aby uwalic siebie …

Comments are closed.