Polityczny koczownik, czyli Szymon Hołownia i jego „belweder na kółkach” [FOTO]

Szymon Hołownia w swoim
Szymon Hołownia w swoim "belwederze na kółkach". (Mateusz Marek)

Ludzie strzeżcie się! Konstytucyjny płaczek nadciąga. Szymon Hołownia wpadł na pomysł jak zdobyć serca Polaków. Po lamentach w internecie, zdecydował się wsiąść do kampera i ruszyć po zwycięstwo. „Będę podróżował po Polsce belwederem na kółkach, odwiedzając 500 miejscowości w ciągu najbliższych 21 dni” – zapowiedział w sobotę kandydat na prezydenta.

Szymon Hołownia zaprezentował w sobotę swojego żółtego kampera, którym zamierza przez kolejne trzy tygodnie jeździć po całym kraju. Na jego mapie znalazło się 500 miejscowości, które zamierza odwiedzić w… 21 dni!

Łatwo obliczyć, że w ciągu doby średnio będzie musiał zawitać, ze swoim patetycznym przesłaniem, do prawie 24 miejscowości! Ciekawe, może w swoim misternym planie wliczył w to MOP-y, stacje benzynowe i postoje na konstytucyjną kontemplację. Jeśli nie, to ma problem.

Jak bowiem będą wyglądać te spotkania? Będą trwały po kilka minut? Pan Szymon wyskoczy, pomacha, powie: „głosujecie na mnie”, po czym uroni szybką łezkę i wróci do żółtej dziupli?

Oczywiście showman przerabiający się na polityka zapewne będzie mieszkał w swoim żółtym samochodzie. Można więc rzec, że stanie się takim politycznym koczownikiem. Plany ambitne. Nie mniej ten „belweder na kółkach” kojarzy się raczej z czymś innym na kółkach. Byle nie skończyło się znów płaczem panie Szymonie.

W sobotę Hołownia ma odwiedzić kamperem Otwock, Puławy i Lublin, a w niedzielę Godziszów, Dębicę i Rzeszów.

Źródła: PAP, NCzas.com

6 KOMENTARZE

 1. nie mogę uwierzyć – tę całą amerykancko-żydowską maskirowkę stać tylko na tyle? czyżby zwątpili w swojego pupilka? czy obcięli się, że to kolejna miernota, żeby nie powiedzieć i…a i szkoda wydawać więcej kasy niż już uciekło z konta? może to być; a może ten wielki think-tank (pif-paf) ma już inne zadania związane z Dalekim Wschodem na przykład?

 2. Czy nie jest ewidentną manipulacją oraz działaniem para-mafijnym jeśli jeden polityk, Tusk, który sam bał się wystąpić w wyborach jako kontrkandydat prezydenta Dudy, „obstawia” aż trzech innych kandydatów w tych wyborach? Tusk „firmuje” troje kandydatów na prezydenta: Trzaskowskiego, Kosiniaka i Hołownię. Albo oficjalnie, jak „Rafałka z LGBT+”, albo poprzez udział jego ludzi w sztabach innych kandydatów. Trzaskowski to dawny wiceminister spraw zagranicznych rządu Tuska, Kosiniak to jego zaufany minister do spraw społecznych, który wprowadzał podwyższony wiek emerytalny 67 dla kobiet i mężczyzn oraz realizował zaplanowaną przez Tuska grabież społecznych pieniędzy zgromadzonych w OFE w wysokości 153 miliardów złotych. Hołownia jest zaplanowany jako „polski Zełenski”, prezenter zaufanej stacji telewizyjnej Tuska, TVN, będącej od momentu założenia Platformy w 2001 roku, jej główną propagandową tubą. Tusk jest „obstawiony” swoimi kandydatami na wszelkie możliwe warianty sytuacyjne.

 3. Hołownia to udawany „ultra postępowy katolik” w stylu TVN, „GazWyb” i „Tygodnika Powszechnego”. „Tygodnik Powszechny” jest od lat jest własnością firmy ITI, która z kolei była wieloletnim, od 1997 do 2015, właścicielem telewizji TVN. Więc kółko się zamyka. To samo towarzystwo, w tle PO, współcześni „księża patrioci” jak ksiądz Sowa, oraz WSW, WSI i SB które stały za utworzeniem ITI jeszcze w latach 80-tych, w czasach komuny. Prapoczątki TVN: W jaki sposób ITI została „jedną z pierwszych prywatnych firm w Polsce”? Jak to możliwe, że w 1984 roku – kiedy zwykły obywatel PRL nie miał szans na prowadzenie prywatnej działalności gospodarczej – władze przyzwalają na powstanie spółki o charakterze medialnym, z kontaktami sięgającymi poza granice kraju? Nie wykluczone, że odpowiedzi na te pytania można się doszukiwać w „uprzywilejowanej”, w tamtym okresie, pozycji dwóch panów W. (Walter i Wejchert), późniejszych założycieli TVN.

 4. Hoojłownia to kandydat, że ho, ho!
  Ale wygra napewno Robcio, bo ma najlepsze hasło wyborcze:

  Jeśli lubisz ch… w tyłku
  I chcesz życia na zasiłku,
  Zanim znowu zwalisz konia,
  Idź i głosuj na Biedronia!!!

Comments are closed.