Skradziono głowę Freddiego Mercury’ego

Freddie Mercury/ Foto: PAP/DPA
Freddie Mercury/ Foto: PAP/DPA

Policja w Międzyzdrojach szuka sprawcy niecodziennej kradzieży. Z Gabinetu Figur Woskowych skradziono głowę lidera grupy Queen.

Policjanci w Międzyzdrojach od piątku poszukują głowy Freddiego Mercury’ego. Chodzi o woskową głowę, którą skradziono z Gabinetu Figur Wojskowych w tamtejszym kurorcie.

Właścicielka Gabinetu Figur Woskowych zauważyła zniknięcie głowy w czwartek wieczorem. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie doszło do kradzieży.

Policja obecnie analizuje nagrania z monitoringu. Woskowa głowa jest sporo warta.

Właścicielka Gabinetu Figur Woskowych, Katarzyna Gołos-Wróbel wyjaśniła, że w 2010 roku za wykonanie podobizny artysty zapłaciła 2 tys. euro. Jednak dzisiaj kwota ta byłaby znacznie wyższa.

Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach funkcjonuje od 1998 roku. Natomiast rzeźba Freddiego Mercury’ego była jednym z najstarszych eksponatów.

Poza nią w gabinecie są rzeźby ponad 100 innych osób. Są to m.in. Barrack Obama, Jan Paweł II, czy Angelina Jolie.

Lider grupy Queen urodził się w 1946 roku na Zanzibarze jako Farrokh Bulsara. W wieku 18 lat przeprowadził się z rodziną do Londynu.

Piosenkarz zmarł w 1991 roku. Przegrał z AIDS.

Źródło: TVN 24

5 KOMENTARZE

      • Mogę sobie niestety tylko pofantazjować, co się może przydarzyć tej głowie. Np. zrobi furorę w jakimś innym kurorcie. A za słoninę w kaloryferze ma kolega buziaka (językowego).

Comments are closed.