Ekrany iPhone’ów z poważną wadą. Fani Apple mają problem

Iphone.
Iphone. (Fot. Unsplash)

Amerykański gigant wpadł w nowe tarapaty. Klienci skarżą się, że ekrany w telefonach Apple samoistnie zaczęły zielenieć.

Właściciele telefonów Apple iPhone 11 odkryli poważną wadę w swoich urządzeniach. Chodzi o zieloną poświatę, którą emitują ekrany urządzeń.

Sprawa wyszła na jaw przypadkiem na Reddicie. Wszystko zaczęło się od pytania jednego z właścicieli iPhone’a 11 Pro Max, który spytał, czy ktokolwiek ma podobny problem do niego. Właściciel telefonu wyjaśnił, że po odblokowaniu ekran telefonu wyświetla na całej swojej powierzchni zieloną poświatę.

Taki sam defekt odkrył na swoim drugim telefonie – również iPhone 11 Pro Max. Po zadaniu pytania pojawiła się fala komentarzy innych zaniepokojonych właścicieli.

Okazało się przy tym, że problemy występują nie tylko w najdroższym modelu, ale i mniejszym iPhone 11 Pro. A to może sugerować, że usterka dotyczy nie oprogramowania, ale ekranów OLED.

Sprawa wywołała niemałą burzę, bo ekrany te dla Apple dostarczył jego największy konkurent – Samsung. Jak wskazuje portal AntyWeb.pl ekrany koreańskiego producenta też potrafiły zachowywać się w podobny sposób po aktualizacji oprogramowania.

Natomiast portal MacRumors twierdzi, że zieloną poświatę zaobserwowali również właściciele najtańszych modeli – iPhone 11. A to wskazywałoby, że problem leży po stronie oprogramowania.

Na razie nie wiadomo co zrobi ze sprawą Apple. Logiczne wydają się dwa rozwiązania – próba aktualizacji oprogramowania, albo (jeśli poprzednie rozwiązanie nie zadziała) wymiana wyświetlaczy.

– Nie można też wykluczyć, że Apple nigdy nie uzna tego problemu i właściciele zielonych iPhone’ów zostaną pozostawieni sami sobie – ostrzega jednak Krzysztof Rojek z AntyWeb.pl.

Źródło: Reddit / AntyWeb

3 KOMENTARZE

  1. Niech mi ktoś, z fachowców, wyjaśni, dlaczego te Iphony NIE SĄ przereklamowane. Przecież to się tym różni od innych, że jest dwa razy droższe, nic poza tym.

    • Są dwie główne przewagi: autorski SOC (zawsze najwydajniejszy na rynku, choć różnice coraz mniejsze) oraz system/software (choć to też wada – system jest zamknięty i mocno utrudnione jest np. wgranie kolekcji mediów oraz inne operacje, które nie sprawiają problemu pod innymi systemami np. Android).

      Cena jest mocno ‚premium’, żeby nie powiedzieć zdzierstwo. Produkty kierowane są do specyficznej klienteli, która przymyka na to oko i z chęcią płaci często setki % więcej niż za produkty konkurencji. Jest to też swoisty symbol „statusu” więc paradoksalnie cena nie może być zbyt niska.

Comments are closed.