Sąd nakazuje TVP usunięcie z serwisu YouTube filmu „Inwazja LGBT”

LGBT chorwacki Trybunał Konstytucyjny/zdj. ilustracyjne. Foto: Flickr/ Twitter
zdj. ilustracyjne. Foto: Flickr/ Twitter
REKLAMA

Organizacja „Kampania przeciw Homofobii” pozwała TVP. Chodziło o materiał pt. „Inwazja LGBT”. Telewizja Polska przegrała w sądzie i musi usunąć swój reportaż z platformy YouTube.

– To wielki sukces KPH i reprezentującego nas radcy prawnego Jakuba Turskiego, dzięki któremu ten homofobiczny w wydźwięku i szkodliwy społecznie paszkwil zniknie z sieci – komentuje Slava Melnyk, dyrektor generalny Kampanii przeciw Homofobii.

„Twórcy filmu dokumentalnego „Inwazja” nagrali ukryta kamerą szereg wypowiedzi działaczy środowisk LGBT. Bohaterowie naśmiewają się z religii, mówią o „podstępnym” pokazywaniu pornografii dzieciom i szczegółach dotyczących wyjazdów na marsze równości w różnych miastach” – czytamy na TVP INFO.

REKLAMA

Materiał spotkał się z dużą krytyką środowisk lewicowych. Choć TVP można oczywiście krytykować za brak obiektywizmu, oraz za pochłanianie środków z budżetu, to akurat ten materiał doskonale demaskował środowisko tęczowych bojowników. Pokazywał m.in. to, że na wszystkich marszach pojawiał się stały skład, który zazwyczaj niewiele miał wspólnego z miejscem, w którym odbywał się marsz.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

To nie spodobało się przeciwnikom wolności słowa z „Kampanii przeciw Homofobii”, którzy pozwali stację. Ostatecznie wygrali i TVP będzie musiała usunąć materiał z platformy YouTube.

źródło: „Gazeta Wyborcza”, TVP INFO

REKLAMA