Ten kraj pozbył się koronawirusa. Wyzdrowiał ostatni zakażony pacjent

Stop COVID-19. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Stop COVID-19. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła w poniedziałek zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, po tym jak wyzdrowiała ostatnia z zakażonych w kraju osób. Zapowiedziała również zniesienie wszystkich restrykcji z wyjątkiem dotyczących ruchu na granicach.

Ardern poinformowała na konferencji prasowej, że żaden z 40 tys. testów przeprowadzonych w ciągu ostatnich 17 dni w Nowej Zelandii na obecność koronawirusa nie dał wyniku pozytywnego.

„Jesteśmy pewni, że wyeliminowaliśmy transmisję wirusa w Nowej Zelandii na chwilę obecną. Ale eliminacja to nie jest jeden punkt w czasie, potrzebny jest ciągły wysiłek” – powiedziała szefowa rządu. Dodała, że jest przekonana, iż „prawie na pewno” nowe przypadki infekcji pojawią się w Nowej Zelandii, ale wówczas kraj będzie bardziej przygotowany na kontrolę rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Rząd w Wellington zdecydował, że od wtorku zniesione zostaną ograniczenia, włącznie z zakazem zgromadzeń publicznych, ale pozostaną w sile restrykcje dotyczące ruchu na granicach.

„Choć nasza praca jeszcze się nie skończyła, z pewnością osiągnęliśmy kamień milowy. A więc mogę zakończyć zwykłym +dziękuję, Nowa Zelandio+” – ogłosiła polityk.

Dzięki wczesnemu wprowadzeniu rygorystycznych restrykcji i zamknięciu granic, w Nowej Zelandii udało się powstrzymać epidemię na początkowym etapie. W 5-milionowym kraju zanotowano 1504 przypadki infekcji koronawirusem, 22 osoby zmarły na Covid-19. (PAP)

4 KOMENTARZE

  1. odsuneli kilku doradcow,lekarzy łasych na granty, a na ich miejsce postawili prawdziwego,wyksztalconego doktora i od razu koniec z korona.

  2. Ale ten kraj nad Wisłą pobędzie się koronawirusa tylko wtedy, kiedy Pan i Władca zdrowia Polaków, geszefciarz Szumowski ogłosi, że koronawirusa w Polsce już nie ma, bo dalsza jego obecność już żadnych korzyści mu nie przynosi…

Comments are closed.