Robert Winnicki: Nowa Lewica to bananowa młodzież z „dobrych” domów [VIDEO]

Foto: NCzasTV

Dlaczego na Marszach Niepodległości panuje spokój, a demonstrujący w USA plądrują miasta? Poseł Robert Winnicki wskazuje, czym różnią się manifestacje w Polsce i Ameryce.

Poseł Konfederacji Robert Winnicki był gościem telewizji NCzasTV. Tematem przewodnim były zamieszki w Stanach Zjednoczonych.

Przypomnijmy – w wyniku interwencji policji zmarł George Floyd. Były czarnoskóry kryminalista miał w organizmie metamfetaminę oraz fentanyl, czyli najpotężniejszy narkotyk świata.

Pierwsze pięć Marszy Niepodległości spotkało się z konfrontacyjnym nastawieniem lewicowych demonstrantów i platformerskiej władzy. Gdy PiS doszedł do władzy, wiedzieli, że nie mogą się wybrać przeciwko Marszowi Niepodległości, bo to bardzo by uderzyło w rdzeniu własnego elektoratu. W związku z czym marsze wyglądają super spokojnie. A największy w 2018 roku liczył dobrze ponad ćwierć miliona osób. Prawdopodobnie największa manifestacja po roku 1989, nie licząc pielgrzymek papieża – zauważył poseł Konfederacji.

Winnicki stwierdził, że różnica między Marszami Niepodległości – nawet tymi, w których dochodziło do starć z lewakami, a manifestacjami w USA wynika z kultury Polaków. – My w Polsce po prostu nie mamy takiej kultury palenia, niszczenia, jako wyrazu protestu przeciwko czemukolwiek – wskazał poseł.

Winnicki zwrócił uwagę również na tzw. Nową Lewicę. To m.in. osoby manifestujące w Polsce w ramach Black Lives Matter.

Nowa radykalna lewica nie opiera się na proletariacie. W Sejmie radykalną lewicę reprezentują m.in. Razem czy Wiosna, SLD. To nie są ludzie oparci o warstwy najbardziej skrzywdzone, mające poczucie krzywdy, najniżej lokujące się pod względem zarobków, warstwy robotnicze. Zjawisko nowej lewicy to zjawisko bananowej młodzieży z „dobrych” względnie bogatych domów. (…) Zresztą ta „tradycyjna” lewica, socjalistyczna, komunistyczna też wywodziła się z inteligencji, z tych, którym wiodło się znacznie lepiej niż robotnikom, o których prawa rzekomo walczyli. To ma postać pewnej mody. Zamiast zająć się kosztami parkowania w Poznaniu, zajmują się czarnoskórym, który zginął w USA. To przejaw kosmopolityzmu, ale i kompleksów – ocenił Winnicki.

Źródło: NCzasTV

2 KOMENTARZE

  1. R.Winnicki – chyba najbardziej kompetentny człowiek w Konfederacji. Pamiętam jak zgłuszył w telewizji A. Celińskiego, który chciał się przejechać po młodym. Po prostu punkt po punkcie udowodnił Celińskiemu, że ideologia SLD nie ma racji bytu. Szkoda, że to nie Winnicki kandyduje na prezydenta z nadania Konfederacji. Ale dopóki JKM jest na prawicy, żadna silna prawica nie powstanie.

  2. Ramię zbrojne dla obrony EKONOMII ŻYDOWSKIEJ,którą zdefiniował Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w wyeksponowanej ŻYDOWSKIEJ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

Comments are closed.