Priorytety Allegro. Ziemkiewicz nie, Hitler już bardzo chętnie

Rafał Ziemkiewicz i okładka jego książki "Cham niezbuntowany". / foto: YouTube/materiały prasowe
REKLAMA

Największy polski sklep internetowy Allegro postanowił zablokować sprzedaż najnowszej książki Rafała Ziemkiewicza pt. „Cham niezbuntowany”. Pretekst? Rzekomy antysemityzm wykryty przez słynące z donosów, skrajnie lewicowe stowarzyszenie „Nigdy Więcej”. Tymczasem Allegro nie przeszkadza, że na jej platformie sprzedawane są książki np. Adolfa Hitlera.

Na początek ustalmy sobie jedno – Allegro może sprzedawać, co tylko im się podoba. Oraz nie sprzedawać tego, czego nie chcą. Ich wybór.

My natomiast mamy prawo do oceny postępowania Allegro. Bawi przede wszystkim sposób argumentacji decyzji o zablokowaniu dystrybucji książki.

REKLAMA

Otóż Allegro powołuje się na stowarzyszenie „Nigdy więcej”, które na każdym kroku tropi rzekomy faszyzm. Widzi go dosłownie wszędzie, tylko nie u siebie. Pod płaszczykiem walki z rasizmem, szowinizmem czy faszyzmem, promuje skrajnie lewicową agendę. Walcząc o tolerancję, nie toleruje przeciwnego punktu widzenia. I chce regulować, cenzurować, dociskać.

Na Allegro można znaleźć i kupić np. książkę „Mein Kampf” Adolfa Hitlera. Platforma tłumaczy, że nie jest to niezgodne z regulaminem. Tymczasem blokuje sprzedaż książki Ziemkiewicza, bo ta jest niezgodna z ich wewnętrznym regulaminem.

Bardziej pokrętnego tłumaczenia dawno nie słyszeliśmy. Doprawdy, czerpać wzór mogą same „Wiadomości” TVP. Wychodzi na to, że Allegro współpracuje przy selekcji ze skrajnie lewicowymi organizacjami i traktuje je jako autorytet.

Dobrze, że maski opadły.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić do korzystania ze sklepów, które nie ograniczają w żaden sposób dystrybucji. Oczywiście, każdy wybierze sam, gdzie chce zrobić następne zakupy.

A panu Ziemkiewiczowi gratulujemy. Przede wszystkim reklamy. Allegro wespół z „Nigdy Więcej” przysłużyły się książce „Cham niezbuntowany” tak, jak Radiowa Trójka piosence Kazika „Twój ból jest większy niż mój”.

TYLKO U NAS! Kazik: Niegroźny wirus spowodował panikę. Ludzie dobrowolnie poddali się inwigilacji

 

REKLAMA