Popiera Konfederację, sprzeciwia się aborcji i zna historię. Bosak: zawsze mówiłem, że konserwatyzm jest piękny [WIDEO]

Piękna mieszkanka Szczecina opowiedziała przed kamerą dlaczego zamierza głosować na Krzysztofa Bosaka. Kobieta sprzeciwia się aborcji i chce zbudować tożsamość narodową w Szczecinie.

Jak to jest, że dość łatwo wskazać na ulicy, która z pań jest konserwatystką, a która feministką? Pewna piękna mieszkanka Szczecina opowiedziała przed kamerami dlaczego w najbliższych wyborach zagłosuje na Krzysztofa Bosaka.

Najważniejszym postulatem, który przekonuje ją do kandydata Konfederacji, jest jego sprzeciw wobec aborcji. – Zabicie dziecka nigdy nie jest rozwiązaniem – uważa Szczecinianka.

Według niej zbyt mało mówi się o problemach kobiet, które przeszły aborcję (m.in. o syndromie proaborcyjnym). Uważa również, że zrównywanie wszystkich kobiet z tymi z czarnego protestu lub z grupą „Dziewuchy Dziewuchom” jest niesprawiedliwe.

Prowadzącego rozmowę zaskoczyło rozeznanie kobiety w temacie polityki oraz historii. Opowiadała ono o tym, że chciałaby zbudować tożsamość narodową w Szczecinie.

Województwo zachodniopomorskie w większości zamieszkiwane było przed wojną przez Niemców oraz zgermanizowanych Pomorzan. Po wojnie zasiedlili je przesiedleńcy z Kresów. Polska historia i tożsamość tego miejsca musi się wiec zbudować na nowo.

„Niezwykle ciekawa wypowiedź i wiele ważnych zdań! Zawsze mówiłem, że konserwatyzm jest piękny!” – skomentował na Twitterze Krzysztof Bosak.

Prenumerata NCZ! z prezentem