Deklaracja Andrzeja Dudy: „Wierzę w różnorodność i równość”

Prezydent Andrzej Duda podczas wypowiedzi dla mediów na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej w miejscowości Skowronki.
Prezydent Andrzej Duda podczas wypowiedzi dla mediów na terenie budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej w miejscowości Skowronki. (PAP/Adam Warżawa)
REKLAMA

Wczorajsze słowa Andrzeja Dudy obiegły świat. Prezydent Polski się jednak od nich odcina, jak twierdzi były wyrwane z kontekstu, a sam jest zwolennikiem różnorodności i równości.

Przypomnijmy, że w sobotę prezydent Andrzej Duda powiedział, że „przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wciskano komunistyczną ideologię. To był bolszewizm. Dzisiaj też próbuje nam się i naszym dzieciom wciskać ideologię, tylko inną, zupełnie nową. To jest taki neobolszewizm”.

Jego słowa odbiły się szerokim echem, napisały o nich największe światowe media. Odważne i prawdziwe słowa Prezydenta Andrzeja Dudy oburzyły wszystkich postępowców, co najwyraźniej zasmuciło naszego umiłowanego przywódcę, który dziś złożył lewicową deklarację.

REKLAMA

„Różnorodność” i „równość”

Andrzej Duda w serii wpisów na twitterze odnoszących się do publikacji kilku największych mediów. – Ponownie, jako część brudnej polityki, moje słowa zostały wyrwane z kontekstu. Szczerze wierzę w różnorodność i równość – napisał Duda.

Każdy powinien być równy wobec prawa, ale z całą pewnością nie to miał na myśli Andrzej Duda. Obecnie hasła „różnorodności” i „równości” jasno kojarzą się z propagandą LGBT.

Jednocześnie żadna mniejszość nie może narzucać swoich przekonań większości pod pretekstem tolerancji. W naszych czasach prawda stała się przestraszonym małym stworzeniem, które ukrywa się przed znacznie silniejszą poprawnością – napisał Prezydent.

Wierzę w świat, w którym prawda, tak jak MeToo, mogą mieć bezpieczną platformę. Gdzie możemy mówić nasze myśli, gdzie słowa nie są przekręcone. Wierzę w tolerancję na wszelkie poglądy, więc proszę przestań rozpowszechniać fałszywe wiadomości – podkreślił.

REKLAMA