Czesi będą mieli prawo do broni wpisane do konstytucji. Nas czeka całkowite rozbrojenie?

Foto: Pixabay
Mężczyzna z pistoletem Foto: Pixabay

Czesi wprowadzą do konstytucji nowelizację wzmacniającą prawo obywateli do broni. W Polsce obywatele jedynie do broni czarnoprochowej mają szeroki dostęp, a i to niedługo może się zmienić.

„Czeski Senat poparł nowelizację konstytucyjną, wzmacniającą prawo obywateli do obrony. Karta podstawowych praw i wolności (akt prawny obowiązujący w Czeskiej Republice) ma zostać rozszerzona o prawo do obrony życia z bronią w ręku, w granicach przepisanych przez ustawę” – informuje Michał Wirtel z Centrum Obserwacji Mediów Kolibra.

Dlaczego naszym południowym sąsiadom tak się spieszy, aby wpisać prawo do broni do Konstytucji?

„Nowelizacja ma uniemożliwić ograniczenie prawa do broni w drodze zwykłej ustawy, jak również ze strony władz UE. Inicjatorem jej głosowania jest senator prawicowej ODS Martin Červíček (były komendant policji), a petycję na rzecz jej przyjęcia podpisało ponad 100 tys. czeskich obywateli” – czytamy dalej.

W Polsce prowadzone są odwrotne działania

W Polsce tylko broń czarnoprochowa jest całkowicie legalna. Można ją kupić nawet w Internecie i do tej pory nikomu to nie przeszkadzało. Było tak do czasu zmanipulowanego, propagandowego materiału TVP, który ukazał się 20 kwietnia.

Już na początku widz został zaatakowany propagandową bzdurą, jakoby „ludzie ginęli od kul wystrzelonych z broni, którą legalnie można kupić w Internecie”. Tymczasem w ciągu ostatnich 14 lat w Polsce, niemal 40-milionowym państwie, miało miejsce zaledwie 18 postrzeleń, które zakończyły się śmiercią lub poważnym zranieniem człowieka.

Trudno uwierzyć, że TVP próbowała wywołać panikę bez powodu. Dużo bardziej prawdopodobne, że rząd ma w planach jeszcze radykalniejsze rozbrojenie Polaków.

Źródło: Centrum Obserwacji Mediów Kolibra, Blog „Światowy Dzień Walki z Hoplofobią”

11 KOMENTARZE

 1. To dlatego że Czesi gosują na partię Svoboda.
  To dlatego że Czesi w dużej mierze są ateistami i kierują się maksymą ” zrób sobie raj”.
  Polacy niestety kierują się maksymą „nadstawiaj drugi policzek, znoś cierpienia, czekaj na raj w niebie…”

  • Aleś Pan, Panie Jacek z głupotą pojechał…
   Weźmy zatem ateistyczne Chiny, Albanię (koministyczną), Kubę, Związek Sowiecki, Koreę Płn… wystarczy. Powszechny dostęp do broni w tych krajach kontrastuje z reżimem antygunowym w religijnych USA.
   Ja…

   • „Weźmy zatem ateistyczne Chiny, Albanię (koministyczną), Kubę, Związek Sowiecki, Koreę Płn… wystarczy”
    Religie wszelkie były i są prześladowane w komuniźmie. Komunizm to jest substytut religii.
    Gdzie zatem jest moja głupota? Nie podoba ci się stwierdzanie faktów? Ja od kilku lat mieszkam w Czechach i wyjaśniam różnice. Czesi to nasi kuzyni.

 2. Co za idiotyczne zdanie: „W Polsce tylko broń czarnoprochowa jest całkowicie legalna”.
  Każda broń w Polsce może być „całkowicie legalna” jak i nielegalna. Polecam wpisać w gugle: „jak zdobyć pozwolenie na broń” – zajmuje to około roku czasu i kosztuje ok. 4k zł.

 3. tym 1 posunięciem Czesi zwiększają swoją siłę obronną więcej, niż III RPolin zakupami rakiet u swoich feudałów bez transferu technologii do naszego przemysłu, oraz bezpieczeństwo wewnętrzne więcej, niż III RPolin zakupami zagranicznych pistoletów dla policji, jakbyśmy fabryk PGZ nie mieli :(

 4. Polacy nie tylko powinni miec dostep do broni zapewniony KONSTYTUCYJNIE, ale mlode pokolenie w szkolach powinno sie uczyc zasad obrony, uzycia broni itp, ja mam gun i maszynowy teraz blm moze mi podskoczyc.

Comments are closed.