
Kandydat Konfederacji w nadchodzących wyborach prezydenckich poinformował na Twitterze o odwołaniu debaty w TVN. Krzysztof Bosak przekazał, że to wynik decyzji sztabów Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.
Do wyborów prezydenckich pozostały niespełna dwa tygodnie. W związku z tym na środę 17 czerwca na godz. 21 zaplanowano debatę w TVP. Przeprowadzenie starć kandydatów na prezydenta zapowiedziały także dwie największe stacje komercyjne – TVN i Polsat. Teraz jednak TVN wycofał się z tej propozycji.
„Debata TVN odwołana. Przyczyna? Sztaby PAD i Trzaskowskiego nie potwierdziły udziału” – przekazał Bosak.
Zdaniem kandydata Konfederacji sytuacja ta pokazuje dwie kwestie. Po pierwsze Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski „boją się dyskusji”. „Boją się konfrontacji z kontrkandydatami z którymi obecnie rywalizują o drugą turę” – ocenił Bosak.
Polityk Konfederacji zwrócił też uwagę na drugi wątek. „W TVN nie ma woli robić debaty bez Trzaskowskiego” – dodał.
Debata TVN odwołana. Przyczyna? Sztaby PAD i Trzaskowskiego nie potwierdziły udziału. To pokazuje dwie rzeczy:
1. PAD i RT boją się dyskusji. Boją się konfrontacji z kontrkandydatami z którymi obecnie rywalizują o drugą turę
2. W TVN nie ma woli robić debaty bez Trzaskowskiego
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) June 16, 2020
Wcześniej Andrzej Duda zapowiadał, że weźmie udział w debacie zorganizowanej przez TVP, zaplanowanej na 17 czerwca. O tej propozycji sceptycznie wypowiadał się natomiast Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej chciał natomiast interaktywnej debaty w kilku stacjach. Pozostali kandydaci deklarowali, że są otwarci na wszelkie formy debat przed wyborami prezydenckimi.
– Dzisiaj słyszę, że inni kandydaci boją się debaty w telewizjach. Chcą jednej tylko debaty. A do nas przed 10 maja i teraz zgłaszały się wszystkie stacje telewizyjne, i TVP, i TVN, i Polsat, RMF, DGP, prawie każdy chce organizować debatę. Ja się stawię na każdą i oczekuję debaty we wszystkich telewizjach, nie jednej, tylko kilku, bo i tak zmarnowaliśmy masę czasu – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.
Także kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak zapewnił w rozmowie z PAP, że weźmie udział zarówno w debacie w TVP 17 czerwca, jak i w każdej innej.
– Podczas debat powinien być czas na interaktywny dialog między kandydatami, powinno być prawo do riposty, żeby to była prawdziwa debata, a nie monologi – powiedział Bosak.
Źródła: Twitter/nczas.com