Amerykanie przyznają oficjalnie. Trwają rozmowy z rządem PiS w sprawie roszczeń żydowskich

Mateusz Morawiecki podczas spotkania z Żydami. / foto: Domena Publiczna

Amerykański raport na temat wolności religijnej na świecie, w sekcji poświęconej Polsce, przyznaje że temat roszczeń żydowskich jest i trwają na jego temat rozmowy z rządem Polskim.

Stany Zjednoczone opublikowały raport na temat wolności religijnej na całym świecie. Co ciekawe odnosi się on głównie do jednej religii, a już we wstępie opracowanie uwzględnia m.in. kwestię restytucji mienia żydowskiego.

Roszczenia żydowskie

Ambasador USA, inni pracownicy ambasady i dyplomaci omówili z rządem kwestię restytucji mienia żydowskiego i przeciwdziałania antysemityzmowi – czytamy w sekcji poświęconej Polsce.

Następnie wprost przyznano, że w lutym (2019 roku – red.) Sekretarz Stanu USA wezwał rząd do podjęcia działania i przygotowania kompleksowych przepisów dotyczących restytucji mienia żydowskiego utraconego podczas Holocaustu.

Kolejnym opisanym krokiem na drodze do ściągnięcia z Polski bezpodstawnych roszczeń żydowskich było wysłanie specjalnego urzędnika do monitorowania i walki z przestępstwami antysemickimi, który podjął współpracę z rządem oraz liderami organizacji żydowskich.

Jak podano ambasador, a także inni pracownicy ambasady spotkali się z „przedstawicielami różnych grup, w tym grup żydowskich”, aby omówić restytucję mienia i inne kwestie, takie jak „problem antysemityzmu” oraz edukacja na temat Holocaustu.

Naciski na Polskę

W raporcie za rok 2019 przypomniano wiele nacisków, które wywierane są na Polski rząd w sprawie restytucji mienia żydowskiego. Tych było co nie miara.

W maju 2019 roku żydowska loża B’nai B’rith wezwała rząd do podjęcia działań i oświadczyła, iż jest przerażona brakiem odpowiedniego ustawodawstwa.

W czerwcu Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego upomniała Polskę za to, że ta jako jedyny kraj w Unii Europejskiej, a także jedyny sygnatariusz deklaracji Terezińskiej nie przygotowała odpowiedniego ustawodawstwa w tej kwestii.

Potwierdzono także spotkanie i rozmowy na temat restytucji mienia żydowskiego w Krakowie pomiędzy Ambasadorem USA, pracownikami ambasady, a także konsulatu ze stroną Polską, reprezentowaną przez przedstawicieli rządu i Prezydenta.

Ustawa 447

“Ustawa 447” (S.447 – Justice for Uncompensated Survivors Today/JUST Act – “sprawiedliwość dla ofiar, którym nie zadość uczyniono”) to amerykańska ustawa, która dotyczy restytucji mienia ofiar Holocaustu. W maju 2018 roku została podpisana przez prezydenta USA, Donalda Trumpa. Jest konsekwencją Deklaracji Terezińskiej, sygnowanej przez 46 państw, w tym Polskę, w czerwcu 2009 roku.

Z ustawy wynikają dwie konsekwencje:

1. zobowiązanie Departamentu Stanu USA do złożenia sprawozdania na temat sytuacji zwrotu mienia pożydowskiego,
2. ustawa jest podstawą prawną do tego, żeby USA poprzez swoje kanały dyplomatyczne wspierały odzyskiwanie pożydowskich majątków bezspadkowych. Stany Zjednoczone mają wspomagać międzynarodowe organizacje wspierające ofiary Holocaustu.

Co nam grozi?

Po pierwsze, ustawa budzi polski sprzeciw, ponieważ jest niezgodna z polskim i międzynarodowym prawem. Według tych ogólnie przyjętych regulacji mienie bezspadkowe, czyli takie, do którego nie ma spadkobierców, przechodzi na Skarb Państwa danego kraju, natomiast organizacje żydowskie roszczą sobie pretensje na podstawie prawa krwi.

Po drugie, nie ma powodu, dla którego Polacy mieliby komukolwiek wypłacać jakiekolwiek sumy – nasz naród podczas II wojny światowej poniósł największe straty osobowe. To sprawcy, a nie ofiary, są zobowiązani do wypłacenia odszkodowań.

Po trzecie, kwoty roszczeń organizacji żydowskich sięgają nawet 300 miliardów dolarów – to trzykrotność rocznego budżetu Polski! Wypłacenie takiej sumy oznaczałoby kompletne bankructwo i upadek gospodarczy naszego kraju lub przejęcie polskiego mienia przez organizacje żydowskie.

33 KOMENTARZE

 1. Proszę państwa – w USA pojawiają się wśród społecznośći afroamerykańskiej/czarnoskórych postulaty wypłaty odszkodowań za niewolnictwo. Mówi się o kwotach opiewających na kilkanaście trylionów dolarów. Jednak są one bardzo nieśmiałe i – jak na razie marginalne. Z góry też w establiszmencie są odrzucane jako – uwaga – niekonstytucyjne. Wśród samych też Murzynów amerykańskich są głosy, że te żądania nie są sensowne i nie należy ich forsować. POjawia się zatem pytanie – jak to się dzieje, że nasz „najważniejszy sojusznik” pod wpływem amerykańskiego lobby żydowskiego usiłuje narzucić nam i wymóc na Polsce – suwerennym państwie – bezprawne, „plemienne” roszczenia według kryterium etnicznego (których nie przyjąłby u siebie w polityce wewnętrznej) w oparciu o jakieś nie mające mocy prawa międynarodowego deklaracje??

  • Przestańcie wreszcie pisać „odzyskiwanie pożydowskich majątków bezspadkowych.” Żeby coś odzyskać, trzeba to najpierw mieć. Piszcie o „przejmowaniu”.

 2. Zdrajcy, zaprzańcy PiSowscy!!!!
  WIECZNA HAŃBA NA WAS I RODZINY WASZE!

  Z rozbójnikiem, który chce Cię i Twoją rodzinę obrabować się nie negocjuje, ale broni przed nim wszystkimi możliwymi sposobami.

 3. „Po trzecie, kwoty roszczeń organizacji żydowskich sięgają nawet 300 miliardów dolarów – to trzykrotność rocznego budżetu Polski! Wypłacenie takiej sumy oznaczałoby kompletne bankructwo i upadek gospodarczy naszego kraju lub przejęcie polskiego mienia przez organizacje żydowskie.” Niekoniecznie, jak władza będzie mieć nóż na gardle to na białym papierze wymarzą Polskę z mapy i zamiast Polski będzie tutaj Izrael.

 4. Dlaczego tak wykadrowaliscie zdjęcie, że nie widać na nim obecnego na tymże spotkaniu, dyrektora toruńskiego Radia Danielsa (dawniej Maryja)?

 5. …teraz pojedzie do Stanów i dostanie poparcie Trumpa, gdyż – Duda jest gwarantem niezakłóconego doprowadzenia do finalizacji projektu POLIN i realizacji roszczeń żydowskich – i to jest – sięgając pamięcią wstecz – cała i jedyna przyczyna tajemniczego uhonorowania tego wtedy anonimowego polityka podczas pierwszej wizyty w USA – gdy zasiadł przy jedynym stoliku z wtedy jeszcze prezydentem Obamą i Putinem. Miał rolę rozpisaną przez starszych braci jego żony dużo wcześniej i do dziś ma zadanie ją realizować za wszelką cenę – i ma oczywiście wsparcie Trumpa i – co ważniejsze – jego popleczników – Chabad Lubawitz, tych samych, którzy rozdają karty w Rosji, oraz – przez swego namiestnika Danielsa – w Polsce. I w wielu innych krajach i rządach.

  Z tej krótkiej analizy wynika jeszcze jedna konstatacja, fundamentalna dla zrozumienia pozycji i sytuacji geopolitycznej Polski w tej rozgrywce: Trump może i stara się o odtworzenie pozycji gospodarczej Ameryki – choć to wcale nie jest takie pewne – natomiast PEWNE jest, że w kwestii Polski i jej relacji z Izraelem – i demokraci (czyli żydzi neoliberalni) i republikanie (czyli żydzi neokonserwatywni) – reprezentują jednakie stanowisko.

  Kłócić się – to oni mogą między sobą i w dyskrecji – na zewnątrz to jest jedna pięść – tak się składa, że skierowana przeciw nam. A PIS, Dobra Zmiana – i Duda robią za – kastet…

 6. Po czwarte:
  Kamienice owszem były żydowskie, ale NA KREDYTY z polskich banków.
  Kredytów tych martwi już Żydzi nigdy nie spłacili.

  Po piąte:
  Po wojnie te kamienice odbudowali sami Polacy.

  Po szóste:
  Żydi są winni Polakom odszkodowania za komunizm, zwłaszcza za działania Żydów z NKWD.

  I pozamiatane.

  • Po siódme:
   Kamienice i mienie należało do obywateli RP (wyznania mojżeszowego). Zmarłych bez rodzin, które mogłyby dziedziczyć. (dodatkowo część z tego mienia na kredyt z banków II RP – nigdy nie spłaconych)

   Po ósme:
   Obywatele USA / Izraela (żydzi) nie są spokrewnieni z ww. (inaczej by wnosić roszczenia do sądów powszechnych w III RP i je odzyskiwać na podstawie prawa obowiązującego w III RP).

   Po dziewiąte:
   Państwo Izrael w czasie II WŚ nie istaniało.

   Po dziesiąte:
   II RP oraz jej przedłużenie – Państwo podziemne: broniło wszystkich obywatel RP (również wyznania mojżeszowego), przed Niemcami. Czyli agresorem i sprawcą śmierci, zniszczenia i wszelkich strat wojennych.

   Po jedenaste:
   Żydzi są winni RP długi kahalne z czasów I RP – idące w setki mld $ w przeliczeniu na obecne. Nie ci zaciągali? Przecież to nie problem dla tych co wnoszą obecne roszczenia – w końcu idziemy logiką plemienną.

 7. miłośnikom Konfederacji i pana Bosaka zwracam najuprzejmiej uwagę, że – odkąd weszli do Sejmu – przestali podnosić sprawę roszczeń i 447. Czasem marginalnie bąknie o niej Braun w jakiejś tv, ale już Bosak, który powinien ją nagłaśniać, zwłaszcza w kampanii prezydenckiej – omija ten temat szerokim łukiem, reszta zresztą też. Czasem Wilk coś powie, ale on nie jest posłem – więc może chce zostać posłem i tylko dlatego jeszcze wspomina…

  • Trafnie, rozważmy to jak Andrzej z Andrzejem. Zważ że sytuacja jest schizofreniczna. Rząd jest oficjalnie „in denial” tzn. zaprzecza że jest jakikolwiek problem, że amerykańskie ustawodawstwo wewnętrzne nas nie dotyczy i nie ma zastosowania na terytorium Polski, że formalnie nie ma żadnych żądań ze „strony naszego sojusznika” itd. Aberracja tej sytuacji polega na tym, ze jej podnoszenie przez Konfę byłoby przedstawiane przez telewizję rządową jako nagłaśnianie „nieistniejącego problemu”. Nawet złapani „za rękę” w postaci notatki ujawnionej przez Michalkiewicza (nb – dąży się do zrujnowania go finansowego, vide wyroki sądu w sprawach cywilnych z powództwa „Kasi”) twierdzą (zgodnie ze starym dobrym podręcznikiem amerykańskich prawników) – rząd twierdzi, że „to nie jego ręka”. Zdrada – jeśli do niej dojdzie – będzie bez watpienia utrzymywana w najgłębszej tajemnicy i dobrze zakamuflowana. Dlatego tak zależy im żeby został wybrany „właściwy” prezydent.

  • PIS skierowal sprawe do komisji sejmowej. Od tej pory jak zapowiedzial Mularczyk wszystko utknie poprzez celowe dzialanie poslow PIS.

 8. A nie prościej zamiast głupio i bezskutecznie pyskować po prostu stworzyć te ustawę?
  1. Sprzeciwiając się wszelkim formom rasizmu i dyskryminacji ze względu na płeć, narodowość kolor skóry id ustalić odszkodowania dla każdego skrzywdzonego przez NIEMIECKĄ II rzeszę, którego mienie przejęła Polska, każdego KOMU SIĘ NALEŻY.
  2. Ustalić instytucję PAŃSTWA POLSKIEGO by dbała o pamięć tych ofiar.
  I po sprawie.

 9. Takie sprawozdania ukazują się corocznie i są publikowane np. na stronach ambasad.
  Polska nie jest wyjątkiem, tak jak i Turkmenistan, Rosja, Holandia, Norwegia, Albania….
  Miłego dnia…..

 10. tak samo zydowskie organizacje ekologiczne, tzw. przyrzadowe kasuja regularnie kase z roznych krajowi maja zrodlo,ktore nie wysycha.

 11. kiedys cale to smieszne i nienaturalne panstwo Izrael padnie, mlode zydy i zydowki sa tak samo podatne na degeneracje jak i mlodziez z innych narodow, wiec to jest najprawdopodobniej zydowski projekt zeby na wszelki wypadek miec baze w jakims kraju, a ze polscy politycy to banda baranow wiec pozwola na 100% na jego realizacje.

 12. Panowie z USrala Deep State wydają rozkazy a sługusy z pis, po …
  wykonują
  zapłata w różnej formie złoża, zamykanie kopalni …
  nawet mięso armatnie w razie wojny z resztą już się kotłuje nie tylko na B. Wschodzie ale też w Europie zachodniej, USA
  zgodnie z planem Alberta Pike na 3 wojnę

 13. NCzas, to są sprawy zbyt poważne i prowadzone bez bezwzględnych cwaniaków, więc nie odwalajcie zwyczaje maniany, tylko trzymajcie się faktów i ścisłych znaczeń słów, dokładnych dat itd. Deklaracja nie była sygnowana, ani nawet głosowana. Skąd się wzięło we 300 mld.? Michalkiewicz usłyszał w mailu?. Nie pojawił się żaden dowód na te sumę, ani nawet informacja uwiarygodniająca źródło. Z jednej strony to dobrze że ta kwota funkcjonuje w obiegu, bo bardziej alarmuje ludzi. Z drugiej hagadę i hucpę można pokonać w sposób pokojowy tylko prawdą.

Comments are closed.