Bosak ostro o PiS i homoseksualistach: „Prawo nie powinno rozpoznawać upodobań seksualnych i na tej podstawie różnicować praw”

Krzysztof Bosak.
Krzysztof Bosak. / foto: Twitter: @Bosak2020

Krzysztof Bosak udzielił mocnego wywiadu Radiu Zet. Odniósł się w nim do ostatnich działań kandydata PiS i burzy wokół osób LGBT.

W piątek w Radiu Zet ukazał się zaskakujący wywiad z kandydatem Konfederacji na prezydenta RP. Krzysztof Bosak odniósł się w nim do swojego głównego konkurenta – kandydata PiS Andrzeja Dudy.

Zdaniem Bosaka, Duda i jego partia zmarnowali swoją szansę. Natomiast poseł Konfederacji podkreślił, że Duda nie jest i nigdy nie był wyborem dla prawicy.

– W sprawach światopoglądowych prezydent Duda jest kandydatem centrowym, w gospodarczych lewicującym, promującym program socjaldemokratyczny. Akcenty konserwatywne w gospodarce skończyły się na kampanii w 2015 roku, a w kwestiach światopoglądowych pojawiają się tylko w retoryce na użytek kraju, na spotkaniach wyborczych, a nie w działalności i decyzjach – podkreślił Bosak.
Wywiad zaczął być gorący, gdy dziennikarz zaczął wypytywać Bosaka o tzw. prawa mniejszości. – Lewica próbuje nieustannie odkrywać jakieś nowe mniejszości, które będą zgłaszać swoje oczekiwania do obdarzenia ich przywilejami – zauważył Bosak.

– Chodzi między innymi o tzw. mniejszości seksualne. W istocie nie jest to żadna mniejszość, tylko grupa obywateli, połączona jakąś cechą czy upodobaniem ze sfery intymnej, którzy stwierdzają, że na tej podstawie należy nadać im nowe prawa. A ja nie mogę się zgodzić na różnicowanie praw obywateli w zależności od kwestii intymnych. To byłoby niesprawiedliwe i nielogiczne – podkreślił kandydat Konfederacji na prezydenta RP.

Rodzina jest najważniejsza

– W cywilizacji, w której mamy takie same prawa, wyróżniamy w sposób szczególny na poziomie prawnym jedną instytucję: rodzinę. Tam się rodzą dzieci, które do pewnego wieku, jako istoty słabsze – ale też ich mamy – wymagają ochrony prawnej: rozpoznania praw majątkowych, prawa do opieki, obowiązku łożenia w razie rozstania rodziców. Od czasów rzymskich jest to przyczyna istnienia prawa rodzinnego. Natomiast jeśli dwoje czy więcej dorosłych osób złączonych jest wspólnym zainteresowaniem – np. osobami tej samej płci – to oczywiście mają do tego prawo, ale taka sytuacja nie zasługuje, by rozpoznawać ją prawnie i na tej podstawie definiować nowe przywileje – dodał Bosak.

Dziennikarz próbował drążyć temat i pytał o czy osoby homoseksualne nie powinny mieć prawa do dowiadywania się o stanie zdrowa partnera/partnerki w szpitalu bądź dziedziczenia nieruchomości. Na to pytanie Bosak odparł, iż „prawo nie powinno rozpoznawać upodobań seksualnych i na tej podstawie różnicować praw”.

– Jeśli postulujemy jakieś ułatwienia to powinny one dotyczyć albo wszystkich obywateli albo nikogo – podkreślił poseł.

Homoseksualiści też popierają Konfederację

– Sytuacja w Polsce, w której rodzina jest chroniona prawem, a państwo nie zajmuje się homoseksualistami, jest zgodna z prawem naturalnym i głównym nurtem tradycji europejskiej – podkreślił Bosak.

– Osoby homoseksualne istnieją w społeczeństwie i jestem pewien, że także wśród wyborców Konfederacji. Wypowiedzi takich osób zanotowałem nawet na naszym forum i wiem, że np. podoba im się nasz program gospodarczy czy międzynarodowy. Pewnie nie do końca są pogodzeni z naszym konserwatyzmem, ale jednak nas popierają – dodał Bosak.

Natomiast komentując zachowanie polityków PiS z ostatnich dni, kandydat na prezydenta stwierdził, że to rodzaj prowokacji, działanie socjotechniczne, motywowane kalkulacją sondażową, a nie ideową.

– Przywództwo PiS traktuje instrumentalnie spory światopoglądowe. Nic nie zrobili na rzecz powstrzymania rewolucji obyczajowej. W mojej ocenie, swoim cynizmem ci politycy kompromitują idee konserwatywne i pozostawiają za sobą spaloną ziemię – ocenił Bosak.

Źródło: Radio Zet

9 KOMENTARZE

  1. Witam. Chciałbym zwrócić uwagę, że poniektóre sondaże prowadzone drogą internetową w żaden sposób nie mogą być wiarygodne. Po wyczyszczeniu plików w tel. bądź komp. powtórnie można głosować.

  2. Duda i Bosak mają sumarycznie ponad połowę głosów w wyborach prezydenckich. Duda powinien przekroczyć 50% głosów już w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Jeśli 75% Polaków popiera Izbę Dyscyplinarną SN jako instancję do zwalczania patologii wśród sędziów i prokuratorów, a tylko 25% jest temu przeciwnych, to Duda powinien śmiało postawić sobie za realne zadanie, zwyciężyć już w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Szkoda czasu na wysłuchiwanie nieszczerych i wymijających wypowiedzi „Rafałka z LGBT+”. Trzaskowski jako prezydent RP to zagrożenie pedofilią dla dzieci i młodzieży w szkołach w całej Polsce.

    • Houston, mamy problem!
      Jakie 50%? Będzie druga tura i PiS potrzebuje Bosaka. Dlatego propagandziści-pisudczycy już nie mówią o ruskich onucach.

  3. Trzeba się wreszcie zmobilizować, aby 28 czerwca pójść na wybory i pokonać niecodzienną, ale niestety prawdziwą koalicję szwabskich sługusów z PO, aferzystów, gejów z LGBT+ i emerytowanych funkcjonariuszy SB, walczących o odzyskanie wysokich emerytur, co obiecała im Platforma Budki i „Rafałka”. Duda powinien wygrać w pierwszej turze.

  4. zgadza sie, na tle systemu prawnego wyróznione są instytucje małżeństwa, rodziny, rodzica, dziecko. dlatego lewica tak naciska na zmianę prawnych definicji tych pojęć. tak tez właśnie robili bolszewicy. ich zmiana, zmieni całkowicie cały system bez konieczności przepisywania prawa na nowo bo, są to pojęcia podstawowe dla całego społeczeństwo z myślą o którym system prawny był tworzony. zmiana znaczenia tych pojęć przeniesie automatycznie na te grupy prawa i przywileje rodziny, rodzica, jednocześnie z przyczyn biologicznych są to osoby niezdolne do pełnienia tych funkcji. jest to rodzaj absurdu charakterystycznego dla tych środowisk. dlatego małżeństwa, rodziny, rodzica, dziecko trzeba chronić na każdym możliwym poziomie inaczej społeczeństwo się zdegeneruje. nie można zaspakajać próżności lgbtq tylko dla tego bo oni tak chcą. co do dudy, jego córka studiowała zdaje się prawo, a teraz wyjechała do londynu. możliwe, że facet jest teraz gotowy do walki, bo wcześniej nie miał wogóle jaj. można być prezydentem, ale rodzina jest zawsze najważniejsza.

Comments are closed.