Facebook gumkuje Trumpa za symbol używany przez Antifę

Prezydent USA Donald Trump./Trumpa
Donald Trump. / foto: White House

Spoty Donalda Trumpa, ubiegającego się o reelekcję na stanowisko prezydenta USA, zniknęły z Facebooka. Platforma Marka Zuckerberga uznała bowiem, że materiały promocyjne polityka naruszały zasady dotyczące „zorganizowanej nienawiści”.

Oficjalne stanowisko Facebooka ws. decyzji o usunięciu spotów wyborczych Trumpa pojawiło się w czwartek. „Usunęliśmy te wpisy i reklamy za naruszenie naszych zasad dotyczących zorganizowanej nienawiści” – stwierdził Facebook.

Jak dodaje CNBC, podstawą do takich działań miał być odwrócony czerwony trójkąt, który pojawił się w spotach Trumpa. Jest to bowiem symbol, który nazistowskie Niemcy używały do oznaczania więźniów politycznych i osób pomagających Żydom.

Sztab Trumpa podkreślił jednak, że symbol czerwonego trójkąta wykorzystuje Antifa. W rozmowie z CNN zajmujący się komunikacją Tim Murtaugh zaznaczył, że pomimo usunięcia z Facebooka spotów prezydenta USA z tym znakiem, wciąż jest on dostępny na platformie Zuckerberga jako emoji.

Zauważamy, że Facebook nadal wykorzystuje emotikonę z odwróconym czerwonym trójkątem, który wygląda dokładnie tak samo. Ciekawe więc, że skupili się tylko na tej reklamie – podkreślił dyrektor ds. komunikacji w sztabie amerykańskiego prezydenta.

Źródła: Facebook/CNBC/CNN/Twitter

2 KOMENTARZE

  1. Nieprawda.Trójkątem czerwonym oznaczano na początku komunistów i socjaldemokratów.Potem wszystkich więżniów polityczych.Polacy np.wszyscy nosili czerwone trójkąty.Nie rozumiem skąd pojawia się wyróżnienie ,że czerwonym trójkątem oznaczano tych którzy pomagali żydom, bo za mnóstwo różnych rzeczy można było zostać nim oznaczonym.

Comments are closed.