PiS podnosi podatki na jedzenie! Od lipca wzrośnie VAT na przyprawy, drewno opałowe i krewetki

Mateusz Morawiecki oraz podatek VAT - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP/YouTube
Mateusz Morawiecki oraz podatek VAT - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP/YouTube

Od lipca wzrośnie VAT na niektóre produkty spożywcze. Drastycznie podniesie się również cena przypraw, drewna opałowego i lodu spożywczego.

Od 1 lipca zaczną obowiązywać nowe stawki VAT. Mimo kilku wyjątków czekają nas spore podwyżki.

Opodatkowanie przypraw nieprzetworzonych wzrośnie z 5 do 8 procent. To oznacza, że możemy być gotowi na wzrost cen np. kminku, kurkumy czy szafranu.

Natomiast wzrost VAT aż do 23 proc. czeka owoce morza. Horrendalnie wysoki VAT dotknie np. homarów, ośmiornic i innych skorupiaków, mięczaków i bezkręgowców wodnych, czyli m.in. langust, krewetek, małży, ślimaków, krabów czy ostryg.

Również 23 proc. VAT doczekały się przetwory i dania restauracyjne z nich wykonane. 23 proc. VAT otrzymał też kawior.

Poza tym 23 proc. VAT zostanie nałożone na lód używany do celów spożywczych lub innych celów chłodniczych. Także wielbiciele grilla będą niezadowoleni bowiem 23-procentowa stawka VAT zostanie nałożona również na drewno opałowe.

Niższego VAT-u doczekały się tylko owoce tropikalne i cytrusowe, pieczywo, ciastka, zupy, buliony oraz żywność homogenizowana i dietetyczna. Niższy VAT otrzyma też żywność dla niemowląt.

Źródło: Bezprawnik

7 KOMENTARZE

  1. Ironizując ” to dobrze tak burżujom, smakoszom ośmiorniczek w occie” takim od Sowy i przyjaciół. Prosty chłop zadowolony będzie z kartofli w mundurkach i zsiadłego mleka, zagryzając od czasu do czasu krwawą kiszką. Dla niekumatych , to jest sarkazm. Jeżeli osoba nie wie to niech zajrzy do Wikipedii, w przeciwnym razie „niech was wszyscy diabli” jako rzekł Felicjan Dulski.

    • Poczekaj, aż wezmą się za podnoszenie cen czegoś co lubisz i wtedy dopiero będziesz „zdroworozsądkowo” się cieszył.

  2. Dlaczego na Nczas jest tyle reklam wyborczych obecnego prezydenta Andrzeja Dudy??
    Czy ktoś kontroluje te treści???
    Już się przyzwyczaiłem do ogromnej ilości banerów i reklam na Nczas, ale te z prezydentem Dudą to już przesada.

  3. Żydokomuna obniżyła VAT na cytrusy z izraela. A ja jestem za tym, aby zerwać z żydami stosunki dyplomatyczne za okupację Palestyny.

Comments are closed.