Im już wolno wszystko? Napaść w sklepie w biały dzień [VIDEO]

Foto: Twitter tariqnasheed

W znanej amerykańskiej sieci Macy doszło do napaści czarnoskórego klienta na białego ekspedienta. Napastnik twierdzi, że został nazwany „czarnuchem”, ale sklep broni pracownika.

W sieci pojawiło się nagranie z zajścia w znanej amerykańskiej sieci Macy. Brutalny czarnoskóry „obijający białego rasistę” stał się hitem sieci.

Jednak sprawa nie jest do końca jasna. Wersja obrońców czarnoskórego klienta różni się od wersji właścicieli sklepu.

Zdaniem zwolenników napastnika ekspedient rozmawiał przez komórkę. Gdy klient spytał go o coś, ten odpowiedział i wrócił do rozmowy.

Wówczas swojemu rozmówcy miał powiedzieć „no one, just some nigger” – „a nikt, tylko jakiś czarnuch”. Tu zaczyna się nagranie, które obiegło Internet.

Na wideo widać, jak wyraźnie zdenerwowany czarnoskóry uderza białego. Ten wywraca się na ziemię.

Na nagraniu zamieszczonym w sieci słychać też powtarzające się „nie dotykaj mnie czarnuchu”. Jednak głos nie należy obijanego ekspedienta w maseczce.

Sieć Macy twierdzi, że po przejrzeniu nagrań z monitoringu wersja o sprowokowaniu czarnoskórego klienta okazała się fałszywa. Sprawę pobicia swojego pracownika zgłosiła na policję.

Trwają poszukiwania napastnika i nagrywającego zdarzenie.

Źródło: Daily Mail

10 KOMENTARZE

 1. Napastnik na pewno nie miał na imię Bambo, Kali, ani Makumba ponieważ tamci dobrzy byli, dlatego teraz chcą ich wyeliminować z historii. Napastnik pewnie na imię miał Mobutu, albo Laurent…

 2. dla równowagi i zrozumienia problemu rasizmu warto zapoznać się z tym co mówią inteligentni „black”
  What The Left Won’t Tell You About The Plight Of Black People And The Myth Of Systemic Racism

 3. A guzik prawda- Bambo dorabia historyjkę o rzekomym rasizmie. Twierdzi, że pracownik sklepu powiedział coś przez telefon. A pracownik telefonu nie ma ani w ręce, ani nie leży on(gdy dostaje oklep) na podłodze, ani nigdzie w zasięgu wzroku. Na nagraniu zaś widać, że kolega bambo (zapewne inny bambo), który kameruje całe zajście, chichocze w oczekiwaniu na ich ulubioną zabawę na początku nagrania. Historyjka o białym rasiście nie trzyma się kupy.

  Bambo powinien dostać 5 lat kamieniołomów. Tam mógłby swój nadmiar energii zużyć z zyskiem dla społeczeństwa. I tak z 10K $ zadośuczynienia dla pracownika sklepu.

  • Nie kpij. Ten bambo nigdy żadnego niewolnika na oczy nie widział, podobnie jego ojciec, podobnie dziadek. Żyje w bogatym kraju, gdzie imigranci z Afryki radzą sobie wg. statystyk równie dobrze, jak biali imigranci. Więc kolor skóry nie gra roli.

   Zrzucanie winy za byciem bambo (nie mylić z CYWILIZOWANYM CZŁOWIEKIEM o kolorze skóry czarnym), czyli zwykłym nieudacznikiem, z kryminalnymi i agresywnymi inklinacjami, na coś co działo się sto czy sto pięćdziesiąt lat temu to wielkie kłamstwo i wymówka.

Comments are closed.