Semka wieszczy klęskę Dudy. Kandydat PiS idzie drogą Komorowskiego?

Prezydent Andrzej Duda. Foto: PAP
Prezydent Andrzej Duda. Foto: PAP

Wieloletni przyjaciel Jacka Kurskiego Piotr Semka spodziewa się czarnego scenariusza dla Andrzeja Dudy. Twierdzi, że elektorat i działacze PiS w terenie nie są w ogóle zmobilizowani.

Piotr Semka, bliski przyjaciel nadprezesa TVP Jacka Kurskiego i publicysta „Do Rzeczy” wskazał, że Andrzej Duda idzie drogą Bronisława Komorowskiego. Na antenie TVP Info Semka wręcz zarzucił działaczom PiS i ich wyborcom brak mobilizacji.

– Nie przeceniałbym wdzięczności ludzi za różne programy socjalne. Na takim założeniu szedł Patryk Jaki w Warszawie. Tak się nie stało. Trzeba trochę zimnej wody lać na głowy sztabowców Andrzeja Dudy – ocenił Semka. Jego zdaniem jeśli dojdzie do II tury, to o zwycięstwie zadecydować mogą nawet setki głosów.

– Trzaskowski nie wykorzystał kampanii, ale Hołownia zadeklarował głosowanie na niego w II turze – wskazał. – (Dudzie – red.) grozi to, że ci, którzy poparli Hołownię, zwolennicy Biedronia, poprą Trzaskowskiego. Mobilizacja prawej strony musi być ponad standardy – wskazał Semka.

Sam Semka to jeden z beneficjentów rządów PiS, którą to partię nazywa publicznie prawicą. W sobotę pojawił się na wiecu Krzysztofa Bosaka.

Na antenie TVP stwierdził, że Dudzie grozi powtórzenie przebiegu wydarzeń z 2015 roku. Jednak w „niekorzystnym kontekście”.

Przyjaciel Jacka Kurskiego wskazał, że PiS nie reaguje nawet na apele Jarosława Kaczyńskiego. – Był list prezesa Kaczyńskiego do członków partii. Ja nie zauważyłem jakiejś specjalnej mobilizacji, gdzie sami posłowie PiS prowadzą kampanię prezydenta. Tej mobilizacji nie widać – dodał.

Źródło: TVP Info

3 KOMENTARZE

Comments are closed.