Nagrał wolnościowe #hot16challenge2 i zaatakowała go skarbówka. „Negowanie systemu podatkowego należy traktować jak…” [VIDEO]

Bronisław Foltyn w #hot16challenge. / foto: YouTube
Bronisław Foltyn w #hot16challenge. / foto: YouTube
REKLAMA

Bielski polityk i Konfederata, Bronisław Foltyn, nagrał #hot16challenge2 w którym krytykuje system podatkowy. Tak bardzo uraził tym skarbówkę, że jej przedstawiciele postanowili odnieść się do piosenki.

Krytyka systemu podatkowego i popularyzacja poglądu o potrzebie powszechnego dostępu do broni – czy jeszcze można głosić takie idee? Bielski Konfederata, Bronisław Foltyn, przekonał się, że grozi to atakami ze strony skarbówki.

– W dziwnych czasach przyszło nam żyć, nie każdy utwór czyni autora uważnym obserwatorem życia społecznego i artystą. Narzekanie w ten sposób na obowiązek płacenia podatków wydaje się infantylne, tym bardziej, że takie oceny wydaje osoba lokalnie znana – mówi Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

REKLAMA

Dalej pan rzecznik stwierdza, że na podatki w ogóle nie powinno się narzekać. Kasprzak próbuje wmawiać, że podatki są w zasadzie naturalnym elementem życia człowiekawi

– Może zamiast narzekać na podatki, warto poznać, po co tak naprawdę są. Uświadomić sobie, że je płacąc jesteśmy beneficjentami systemu podatkowego przez całe życie. Poprzez podatki składamy się wszyscy na finansowanie żłobków i przeszkoli, edukacji i służby zdrowia, inwestycje drogowe, świadczenia społeczne, projekty naukowe i kulturalne. Dzięki podatkom państwo i jego instytucje gwarantują również bezpieczeństwo: zarówno wobec zagrożeń zewnętrznych (dyplomacja, wojsko), jak i wewnętrznych (system norm prawnych i instytucji stojących na straży ich przestrzegania, w tym policji i wymiaru sprawiedliwości). Nie bez powodu podatki towarzyszą ludziom od zarania dziejów – już od chwili, gdy po raz pierwszy zaczęli się organizować w większe grupy, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom wchodzącym w ich skład – mówi.

Oczywiście te słowa to bezczelna propaganda. Podatki już dawno nie idą na cele tak podstawowe jak kiedyś. Zamiast tego opłacamy mnóstwo rzeczy, za które moglibyśmy taniej zapłacić sami, oraz rzeszę urzędników, w tym pana rzecznika.

Źródło: beskidzka24.pl

REKLAMA