ZGADNIJ! To wyborca Biedronia, czy Dudy? „Mieszkanie prawem człowieka. Państwo powinno je budować” [VIDEO]

Robert Biedroń, Andrzej Duda Źródło: PAP

Wyborcy Roberta Biedronia i Andrzeja Dudy, popierają lewicowe socjalne postulaty. Ich poglądy przecinają się w tak wielu kwestiach, że czasem trudno ich od siebie odróżnić bez szerszego kontekstu. Spróbuj zgadnąć, czy to powiedział wyborca kandydata Lewicy, czy PiS.

Zastanówmy się, czy naprawdę chcemy 30 lat musieć pracować na własne mieszkanie? Czy naprawdę nie powinniśmy państwu pozwolić budować mieszkań? Dlaczego mamy wszystko oddawać w ręce wolnego rynku? Przecież mamy instytucje państwowe właśnie od tego, żeby strefa publiczna służyła ludziom; żeby mieszkalnictwo było tanie; żeby było dla każdego – mówi wyborca.

Skończmy w końcu z jakąś mitologizacją, że mieszkanie to jest towar. Nie. Mieszkanie to jest prawo każdego człowieka – dodaje.

Więc? Kto mógł to powiedzieć? Młody wyborca zapatrzony w lewicowych antymyślicieli, jak Marks, czy Lenin? A może biorca 500 plus, który oczekuje, że opiekuńcze państwo PiS zapewni mu wszystko bez wysiłku i pracy?

Fakt, że naprawdę trudno odpowiedzieć na to pytanie pokazuje, jak wiele łączy wyborców Lewicy i PiS. Mimo, że Prawo i Sprawiedliwość wmawia ludziom, że jest partią prawicową.

Zgadli ci, którzy obstawiali wyborcę Roberta Biedronia. Młody chłopak – Mateusz Skoratko z młodzieżówki partii Razem – mówi w nagraniu również o walce z homofobią, „prawach” kobiety do zabijania nienarodzonych dzieci w dowolnym momencie etc.

Gdyby jednak wyciąć z nagrania jego pomysł na postulaty socjalne, to nie dałoby się stwierdzić, czy 28 czerwca zagłosuje na Dudę, czy na Biedronia.