Amerykanie i Rosjanie nie wjadą do Unii Europejskiej?

Nie dla UE! Obrazek ilustracyjny. Źródło: wikimedia
Nie dla UE! Obrazek ilustracyjny. Źródło: wikimedia

Unia Europejska przygotowuje się do wprowadzenia nowych regulacji w zakresie wjazdu na jej terytorium. Celem jest ograniczenie rozszerzania się pandemii koronawirusa.

Niemieccy dziennikarze poinformowali, że państwa Unii Europejskiej przygotowują się do sukcesywnego otwierania granic. Jednak Unia może zamknąć się dla państw spoza wspólnoty.

Chodzi o państwa z wysoką zachorowalnością na koronawirusa COVID-19. Tym samym w lipcu granice Unii Europejskiej pozostaną zamknięte dla np. USA, Rosji czy Brazylii.

Mieszkańcy tych państw będą mogli przyjeżdżać do UE tylko w wyjątkowych sytuacjach. Natomiast ograniczenia zostaną zdjęte dla obywateli np. Korei Południowej czy Nowej Zelandii.

Postanowienie w sprawie granic ma zapaść w najbliższym tygodniu. Obecnie o projekcie debatują poszczególne państwa członkowskie.

Natomiast po lipcu możliwość wjazdu do UE ma zostać uzależniona od liczby nowych infekcji COVID-19 w poprzedzających dwóch tygodniach.

– Konkretnie przewiduje się, że liczba nowych infekcji na 100 0000 mieszkańców w poprzedzających dwóch tygodniach ma być bliska 16 lub niższa (taka jest średnia w UE). Tendencja dotycząca nowych przypadków w tym samym okresie czasu ma być w porównaniu z poprzednimi 14 dniami „stabilna albo spadkowa” – wyjaśnia „Deutsche Welle”.

Obecne obostrzenia trwają od marca. Obowiązują w UE (oprócz Irlandii), ale również państwach europejskich poza UE (Szwajcaria, Norwegia, Liechtenstein, Islandia).

Źródło: Deutsche Welle

4 KOMENTARZE

 1. Niemcy i Francja ewidentnie prą najpierw do wyparcia z Europy, a potem do jakiegoś poważniejszego konfliktu (wedle zapowiedzi Macrona – militarnego) z USA. Polska jeśli nie chce żeby spadły na nią amerykańskie głowice nuklearne powinna się wypisać z UE jak najszybciej, przezorna Wielka Brytania już to zrobiła.

  • Jak mają spaść to i tak spadną.
   Polska nie ma mocy sprawczej w Polityce.
   Co do konfliktu USA z resztą świata to jest on coraz to bardziej prawdopodobny.
   Z tym, że Stany czeka prawdopodobnie los nieboszczki Trzeciej Rzeszy, nawet gdyby Anglicy i Żydzi byli z nimi (co wcale nie jest pewne) a to dlatego, że z całym światem wygrać się nie da.
   Chiny już technologicznie zaczynają wygrywać.

Comments are closed.