W odmętach szaleństwa. Całkiem świeżutki Arsene Lupin. I całkiem czarny

W najnowszym serialu Nefliksa w kultową postać dżentelmena włamywacza - Arsena Lupin wcielił się Omar Sy. Zdjęcie: mat. pras.
W najnowszym serialu Nefliksa w kultową postać dżentelmena włamywacza - Arsena Lupin wcielił się Omar Sy. Zdjęcie: mat. pras.

Netfliks już w wkrótce pokaże nowy serial o legendarnym francuskim włamywaczu Arsenie Lupin. Zgodnie z najnowszą obłąkańczą tendencją zagra go czarnoskóry Omar Sy.

Gaumont kręci dla platformy Netfiks kolejną adaptację kultowej francuskiej powieści Maurice’a Le Blanca o dżentelmenie włamywaczu – Arsenie Lupin.

Pierwsza książka o jego przygodach ukazała się w 1905 roku. Do 1941 roku – do śmierci Le Blanca – ukazało się aż 35 książek o szlachetnym włamywaczu, który okradał tylko przestępców.

Na podstawie tych powieści nakręcono 3 filmy i 2 seriale. Jeden z nich, międzynarodowej produkcji „Arsene Lupin”, wyświetlany był w telewizji polskiej jeszcze w czasach PRL.

Jednym z wielkich atrybutów włamywacza była umiejętność przebierania się i udawania kogoś innego.

Teraz szykowana jest kolejna adaptacja – serial Netflix. Szlachetnego włamywacza zagrał pochodzący z mauretańsko senegalskiej rodziny Omar Sy. Nowe przygody czarnoskórego Lupin toczyć się będą już nie w czasie belle epoque, ale współcześnie.

Dla Francuzów Lupin jest kimś takim jak Sherlock Holmes dla Brytyjczyków. Pomysł by szlachetnego włamywacza zagrał czarnoskóry aktor został powszechnie wyszydzony we francuskich mediach społecznościowych. Te tradycyjne, są oczywiście zachwycone tym, że kultową dla Francuzów postać zagra murzyn.

20 KOMENTARZE

 1. Proste, normalni ludzie przestaną tym bardziej oglądać telewizję i chodzić do kina. Nie dość, że to oszczędność czasu i pieniędzy, rozrywka wątpliwa, bo kina to przeżytek, to jeszcze umysł nie nasączony propagandą.
  Win-win-win. Marksiści niech sobie do kina chodzą i za to płacą, a może i murzyni się w końcu zaczną uspokajać, jak zobaczą, że ich „bracia i siostry” za darmo dostają role w kinie i pewnie miejsca pracy, dlatego, że są czarni :D może za parę lat sami zrozumieją, że lewactwo traktuje ich jak trędowatych i sami się od niego odwrócą.

 2. Chwila! Jeśli akcja toczy się współcześnie to wszystko w porządku. Czarnoskóry kwadraciarz, tyle że powinien jeszcze opychać herę i LSD.

  • No – dlatego nie trawię dzisiejszych filmów „historycznych” – np ekipa Króla Artura przy Okrągłym Stole – to 1/3 białych, 1/3 czarnych, 1/3 żółtych :-) rycerzy – i oczywiście w tym z 30% kobiet..

 3. To znakomita sprawa. Im więcej szaleństwa, tym lepiej. Sytuacja zaczyna się rozwijać w takim tempie, że może jeszcze za mojego życia to politpoprawne wariactwo zostanie zlikwidowane. Lewacy nie są impregnowani na głupotę i wygląda na to, że doprowadzą sprawy do takiego absurdu, że nawet skończeni durnie dojdą do wniosku, że to już przegięcie i w końcu wahadło odbije w drugą stronę.

 4. ciekawe ile zarobią na dewiantach – prorokuję krach kina poprawnego politycznie ha,ha,ha – murxyn arsenem lupinem????

 5. Proponuję Teheran 43 w nowej odsłonie:
  Stalina zagra Edi Murphy, Roosevelta – Morgan Freeman a Churchilla np. Denzel Washington. To byłby hit

 6. To jest wysoce słuszna lewacka koncepcja.
  Ale, żeby żadna rasa (lub połączenie ras) nie została pokrzywdzona brakiem udziału w ekranizacjach legendy o A.Lupinie trzeba jeszcze nakręcić wersje: z Azjatą, z Indianinem, z Mulatem, Metysem i Eskimosem. Nie wolno oczywiście zapomnieć o rdzennych mieszkańcach Papui-Nowej Gwinei ! :D

 7. No moze to troche przegiecie pokazywac na slile czarnych jako przestepcow. Moze trzeba zalozyc jakas petycje? Skoro to bialy byl zlodziejem to czemu oczerniac czarnych ?

 8. JOKE
  Ja chcę napisania historii na nowo. Dlaczego Chrystusa wybielil? Przecież historia kłamie, bo są przesłanki naukowe, że on byl czarny a na pewno co najmniej śniady ….
  BLM is better niż All Lves Matter !

  ahahahaha

 9. życie nie jest niestety kolorowe (tęczowe) ale czarno białe i dlatego ktoś tu musi robić za murzyna, czytaj za niewolnika, wykorzystywanego itd… bo zawsze jest wygrany i przegrany.

Comments are closed.