Posłowie Konfederacji w Sejmie. Foto: Twitter/ Jakub Kulesza
Posłowie Konfederacji w Sejmie. Foto: Twitter/ Jakub Kulesza
REKLAMA

Niedługo po ogłoszeniu wstępnych, sondażowych wyników wyborów prezydenckich liderzy Konfederacji wydali specjalne oświadczenie dotyczące rozstrzygnięć, do których doszło w niedzielę. Krzysztof Bosak otrzymał gratulacje, podziękowano też wszystkim tym, którzy zaangażowali się w kampanię wyborczą.

Dodajmy, że RLK wyraźnie podkreśliła, iż nie udziela poparcia ani Andrzejowi Dudzie, ani Rafałowi Trzaskowskiemu, którzy będą rywalizowali o prezydenturę w II turze. Zachęciła do „głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem”.

Oto pełna treść oświadczenie Rady Liderów Konfederacji:

REKLAMA

Rada Liderów Konfederacji gratuluje wyników i dziękuje Krzysztofowi Bosakowi, sztabowi naszego kandydata oraz wszystkim środowiskom, działaczom i sympatykom za wielomiesięczne zaangażowanie w kampanię wyborczą. Entuzjazm i wysiłek jaki podczas tej kampanii towarzyszył kandydatowi Konfederacji jest kolejnym krokiem w wielkiej zmianie politycznej, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. W drugiej turze wyborów prezydenckich Konfederacja zachęca swoich sympatyków do głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem. Informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy będą rywalizować w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Rada Liderów Konfederacji

JAM/NCzas

REKLAMA