Co w II turze zrobi Janusz Korwin Mikke? Odpowiedź jest już znana

Janusz Korwin-Mikke nie poprze w II turze żadnego z kandydatów. Foto: PAP
Janusz Korwin-Mikke nie poprze w II turze żadnego z kandydatów. Foto: PAP

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski będą zabiegać o głosy tych, którzy w I turze oddali głosy na pozostałych kandydatów. Janusz Korwin-Mikke już zapowiedział, że nie poprzez żadnego z nich.

Po pierwszej turze rozpoczęły się zabiegi o poparcie wyborców Krzysztofa Bosaka. Kandydat Konfederacji zebrał 1 300 923 głosów, ale ugrupowanie nie zamierza ułatwiać życia prezydentowi Dudzie, ani Rafałowi Trzaskowskiemu. Tuz po ogłoszeniu wstępnych wyników I tury Konfederacja wydała oświadczenie, iż nie popiera żadnego z kandydatów.

„Zachęcamy swoich sympatyków do głosowania zgodnie z własnym sumieniem i rozumem w II turze wyborów; informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów, którzy będą rywalizowali w II turze wyborów prezydenckich” – napisali liderzy Konfederacji.

Swoje stanowisko przedstawił tez na Facebooku Janusz Korwin-Mikke.

„Trwają rozmaite naciski na KONFEDERACJĘ. Odpowiedź Rady Liderów, która właśnie zakończyła obrady, brzmi: „PRZEKONUJCIE NASZYCH WYBORCÓW!!”Nie jesteśmy panami Waszych sumień. Natomiast jako KONFEDERACJA (ani KORWiN, ani RN, ani KORONA) nie chcemy brać odpowiedzialności za późniejsze działania żadnego z Kandydatów. Nie odpowiada nam ani socjalizm w wersji sanacyjnej, ani w wersji unijnej. Ja głosować nie będę – a Państwo: jak tam sobie uważacie. Natomiast bardzo proszę o zalogowanie się na stronę Ruchu: https://pilnujwyborow.pl/ Pomoże to przygwoździć możliwe nieprawidłowości i szwindle” – oznajmił Janusz Korwin-Mikke.

6 KOMENTARZE

  • Polecam iść na II turę i na karcie skreślić, podkreślam skreślić, nie zakreślić, nazwiska dwóch kandydatów razem z kratką przy ich nazwisku oraz przekreślić wszystkie wszystkie nazwiska, tak aby głos był nieważny i od nazwiskami napisać „PiS i PO to jedno WIELKIE ZŁO!!!!!!!!!” Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza Pana Boska, jest Pan wielkim człowiekiem :)

   • Tylko że skreślenie wszystkich, oddanie głosu nieważnego to wzmocnienie frekwencji i de facto wsparcie tego kandydata który wygra, a i tak później jego środowisko będzie zbywać takie nieważne głosy, że „a, bo ktoś nie umie głosować, po tylu latach, he he”. Już chyba lepszym rozwiązaniem jest niepójście w ogóle na wybory i nieprzykładanie ręki do POPiS-owskiego teatrzyku marionetek, który dla zwycięstwa obieca nam gruszki na wierzbie i śliwki na sośnie.

 1. No i powoli wracamy w stare koleiny:
  ***********************************************
  „Nie ukrywam, że martwi mnie wyrażanie radości, że spadł procent popierających KONFEDERACJĘ mężczyzn. Moim celem jest mieć poparcie 40% mężczyzn i 5% kobiet. To mężczyźni torują drogę do zmian. Kobiety i tak w przyszłości podążają za mężczyznami” – napisał na Twitterze Janusz Korwin-Mikke. Polityk ubiegał się o fotel prezydenta w wyborach w 2015 roku.
  ***********************************************
  Krul z kopyta rozpoczyna ciezka prace nad nastepna kleska wyborcza Konfederatow.
  Szkoda tylko tych sympatycznych, mlodych Konserwatystow.

Comments are closed.